Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

atunci e infractiune grea din ce spune avocatul meu.
pentru ca e o asociatie infiintata in baza careia s-a deschis gradinita,care figureaza la celelalte institutii ale statului.
Asta e deja altceva.nu apare la min.edu dar apare local.....
S-au emis chitante s-au intocmit contracte.....daca chiar asa este atunci deja e de mult mai mare amploare.
Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

iar vina mea nu cred ca e in situatia data,cu toata stapanirea de sine ti-o spun.ATUNCI SI FAPTUL CA UN OM A FACUT CREDIT IPOTECAR APOI PESTE DOI ANI SI-A PIERDUT SERVICIUL SI implicit casa,inseamna ca tot e vina lui ca si-a pierdut serviciul din cauza ca firma a dat faliment.





Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

mai trebuie vazut si cum decurge procesul de acreditare, autorizare al mec, ca se prea poate ca aceata acreditare sa se faca in urma unei evaluari dupa punerea in functiune... o fi ceva si cu acreditarea asta dar pana la urma parintii nu sunt toti juristi...

Nina, 21+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

este "asociatia solidaritate intre generatii'
Asta nu presupune ca Eva e vinovata ca s-a varsat cafeaua clocotita care nu avea ce cauta acolo....asa cum a indraznit sa sustina Roxana.....

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Probabil e o societate comerciala. E un loc de joaca supravegheat, asta nu e gradinitA, poate cresa..... Dar mai bine zis club.
Ca sa-ti deschizi gradi si sa o acreditezi trebuie sa ai in Primul rand trebuie sa ai o asoc educationala nu soc comerciala. Trebuie sa ai spatial tau nu chirie.
Mai mult ca sigur, DB e un SRL. Dar tot a avut nevoie de avize de la sanepid, etc.
Putine gradinite sunt acreditate, din cauza cond aspre pt acreditare. Dar asta nu inseamna ca nu respond de copiii pe care ii au in grija, sau in fata legii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Acum am vazut ca ai scris Mada. Probabil vor sa se acrediteze in cootie, daca au deschis asoc. Si nu SRL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

pai probabil ca in regulamentul lor de ordine interioara copii trebuie sa supravegheze pe educatori si nu invers... ca doar de asta platesc parintii pretul prevazut in contract, sa se aleaga cu copii responsabili....

cine stie ce le bubuie mintea sa mai spuna, poate chiar ca: profitand de faptul ca roxana era f ocupata cu ceilalti copii, Eva a dat fuga sa-si faca o cafea si fiind surprinsa in fapt a provocat accidentul intentionat...in razbunare

Nina, 21+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaolaru

TOTI PARINTII AR TREBUI SA IA IN CONSIDERARE INFORMATIILE DE PE ACEL WEBSITE . ESTE SINGURA INFORMATIE OFICIALA DESPRE SISTEMUL DE INVATAMANT ROMANESC.


Te inseli. In Ploiesti stiu cel putin o gradinita cu acte in regula. Si nu, nu e pe lista acelui site.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

la Eva
Cum se simte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mada sunt cu sufletul alaturi de tine si de mititica Eva. Imi pare atat de rau ca s-a intamplat asa ceva. Citesc de aseara si ma gandesc... as vrea sa pot face ceva, sa ajut cumva. Gradinita trebuie inchisa si musiu toma sa nu aiba drept sa mai deschida alta, ca uite ce angajati are! despre duamna roxana, astept sa aud ca e in puscarie.
Mada, suntem aici pt voi, sa va sunstinem cum putem, sa spui daca putem face ceva. Sanatate multa! Eva!

Mergi la inceput