Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Ca in fiecare zi, un gand bun si de la mine pentru Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Eumada- buna, nu stiu daca ti mai amintesti de mine, vorbeam frecvent la zmeurici; am intrat sa va caut pe prietenele mele si pe zmeuricii vostri, pt. ca maine este aniversarea Dariei de 2 ani- sa vad ce mai faceti, si uite....imi pare tare rau, ii doresc zmeuricii tale sa se faca bine repede si sa treaca cu bine peste tot; si tu sa nu dai inapoi, sa fie pedepsit vinovatul !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Abia acum am citit despre tine si micuta Eva si m-am cutremurat. Cred ca e cel mai negru cosmar al unei mame sa isi vada copilul pe un pat de spital, suferind. Inteleg insa ca e mai bine, ca zambeste, ca e o dulce ca intotdeauna. Tot binele din lume vi-l doresc si recuperare completa.

Acum, desi stiu ca e greu si nu stiu daca s-a mai scris, ca nu am citit absolut tot... Cu toate actele care vi se dau de la spital treceti iar pe la medicul legist sa fie parafate si de el. De cate ori vi se da o prelungire a zilelor de ingrijiri medicale trebuie sa aveti grija sa va fie date si de la ML Legea nu recunoaste ca zile de ingrijire medicala decat pe cele date de medicul legist. Noi am avut surpriza sa o constatam pe propria piele, cand sotul meu a fost calcat pe trecerea de pietoni... Aveti nevoie de asta pentru ca vinovatii sa plateasca.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

imi pare rau ca un copil sufera atat de rau din cauza incompetentei unor oameni. dupa ce am vizitat pagina web ..... si restul , in special site-ul oficial al ARACIP -MECT - am vazut ca aceasta gradinita nu poseda autorizatie de functionare , care este eliberata de ministerul educatiei nu de primarie,,
in aceste conditii asa zisa gradinita poate fi reclamata la parchet , unde parintii ar trebui sa depuna o plangere in acest sens, Conducerea gradinitei va raspunde penal pt ca functioneaza ilegal.
Fara suparare vina apartine si parintilor care, inainte de a inscrie copilul intr-o gradinita, nu verifica daca acesta este autorizata sa functioneze .Asta se intampla zilnic in "gradinitele" deschise ilegal la coltul strazii.
http://www.edu.ro/index.php/articles/c603/ link pe site-ul oficial al ARACIP unde puteti verifica gradinitele autorizate si cele acreditate.
este mare diferenta intre cele autorizate si cele acreditate, iar cele neautorizate sunt zero.
mare atentie parinti unde va inscrieti copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

elenaolaru, daca e sa ma ghidez dupa informatiile postate pe acel site, inseamna ca in Ploiesti si tot judetul Prahova nu exista gradinita particulara "in regula". de fapt judetul Prahova nici nu apare in acea lista.
ori datele nu sunt actualizate, ori imi scapa mie ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

site-ul este actualizat la iulie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

pt eumada
daca un avocat se ocupa de acest caz varog sa-i puneti la dispozitie urmatoareleart.5 (3) legea 87din 2006, art.28(1),(4)a,(5) din aceeasi lege, art 2,(a,b,c),art11 si 13 din Regulamentul 18 oct 2005 publicat in Monit oficial966 din 2005, Legea 1 din 2011 art 60 pct 2,4,6,34,si 52, metodologia din 10 ian 2007 art 1.2.3.13.16 si 22 Monit oficial 59 din 2007
cu acest cadru legal sigur ii inchide :" gradinita" ilegala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

pentru municipiul bacau sunt doar 3 gradinite acreditate sitrei autorizate
MARE ATENTIE PARINTI
DIN ACESTA CAUZA ESTE GRE SA ACUZI PE CINEVA CARE NU ESTE ATESTAT SA FACA ACESTE LUCRURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

sa stii ca ai dreptate.sa vedem mai departe

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

TOTI PARINTII AR TREBUI SA IA IN CONSIDERARE INFORMATIILE DE PE ACEL WEBSITE . ESTE SINGURA INFORMATIE OFICIALA DESPRE SISTEMUL DE INVATAMANT ROMANESC.

Mergi la inceput