Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

... si accentuez: nu zic sa-i ierti, Doamne-fereste, zic numai sa lasi pe sot, mama, prieten sa se ocupe de pedepsirea lor.
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Degeaba are 100 de diplome daca tot nu o duce capul ca lichidul fierbinte nu e compatibil cu niste prichindei care alearga.
Daca chiar trebuie sa-i facem o lista cu ce nu poate aduce in sala de clasa atunci e grav.
Eu incep prin a enumera : spray paralizant, satar, arc cu sageti, furadan, benzina si n alte lucruri.
Va rog sa ma ajutati cu completatul listei pentru educatoarele ca Roxana care pur si simplu nu pot mai mult de atat si care pot aparea cu cine stie ce pe langa copii ca daca tot nu scrie nicaieri ca nu au voie.....

Ah, si sa nu uit sa trec pe lista armele albe si armele de foc.....Doamne Dumnezeule unde am ajuns. Eventual ar trebui sa i se cumpere Roxanei si un pachet de cafea daca Eva a avut nerusinarea sa-i strice pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Stiu ca asa e,Gabi dar eu sunt singura "diabolica" din famile.Cineva trebuie sa faca si asta...mai multi useri ma stiu de mult,si stiu ce-mi poate capul..acum eu am un principiu"toate pana la copilul meu".De aici.....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Mada - multa sanatate micutei Eva! si multa putere tie iti doresc!
Este inadmisibil ca personalul gradinitei sa nu-si asume responsabilitatea pentru acest accident deosebit de grav - sper din tot sufletul ca avocatul vostru sa-si faca datoria si gradinita sa fie inchisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eve44 spune:

Este de neimaginat prin ce trece fetita ta .
Din pacate ,stiu din proprie experienta ce inseamna sa te lupti cu niste cadre didactice.Este aproapre imposibil ,dar totusi ,incearca
sa vorbesti si cu cineva de la organizatia "Salvati copiii".
Sanatate multa micutei si tie multa putere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Incredibil ce tupeu are aceatsa d-na, dir. educativ.....cum s anu raspunzi si sa platesti pt. ceea ce s-a intamplat in "ograda" ta?

Mada sa ne ti la curent cu aparitia avocatului tau la tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

m-a sunat o duduie de la gradinita..si ne-am certat..RAU!
In ultima parte a discutiei am intrebat-o daca crede ca viata unui copil are valoare pentru ea ...ea a raspuns.. "in viata, totul are un pret...dar in cazul "micutei" nu vom plati nimic, pentru ca nu a fost cu intentie"




Asta e prostie crunta. Nu cred ca exista un om normal care sa creada ca nestiinta sau lipsa intentiei absolva pe cineva de vina comiterii unei fapte.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eumada, am zis ca nu mai raspund dar ma tentezi.

Sa faci dreptate nu inseamna ca esti diabolica. Copilul tau a strigat dupa tine, e treaba ta sa-i arati ca mama e langa ea si da de pamant cu toti care-i fac rau. Asa o sa se simta mai bine iar tu o sa poti sa-i spui cu inima deschisa ca te-ai ocupat personal ca desteapta aia sa nu mai opareasca nici un alt copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

nu am inteles daca pana la urma mama a hotarat sa se adreseze presei sau nu, dar se pare ca subiectul a aparut deja in presa www.libertatea.ro/detalii/articol/oparita-cafea-gradinita-educatoare-salvare-348632.html" target="_blank"> aici

oricum, fetita sufera si nimic nu ii poate alina suferinta. sper din tot sufetul sa treaca peste momentele astea ca mai repede si sa nu ramana urme de niciun fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus
...ea a raspuns.. "in viata, totul are un pret...dar in cazul "micutei" nu vom plati nimic, pentru ca nu a fost cu intentie"



pe mine ma omoara atitudinea asta. cum naiba poate un om matur sa gandeasca asa? chiar daca a fost o gresala, una neintentionata, persoana in cauza TREBUIE sa priceapa ca are de platit.
deci educatoarea greseste (sa presupunem neintentionat) si are pretentia sa nu plateasca nimik? cat de idiot trebuie sa fie cineva sa gandeasca asa?
din cauza unor astfel de gandiri scapa multi si se dau neprihaniti.

ce daca ai gresit? sa intamplat, a fost o scapare, a fost....la la la, dar asumati neika responsabilitatea si fii OM. cati nevinovati vor mai trebui sa plateasca pana se vor trezii monstrii la realitate?

ma scuzati, m-am enervat rau.

edit, eumada sanatate Evei si tie/voua putere sa luptati cu monstrii.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput