Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Madalina nu cadea in butoiul cu depresie acum. Eva are nevoie de tine. Ea e atat de dulce si puternica chiar daca e mica, nu poti sa fii decat mandra ca ai un copil asa deosebit care nici in fata unei asemenea dezastru nu si-a pierdut inocenta si taria de caracter pe care i-o dau iubirea voastra.

Stiu ca e greu dar e foarte important sa nu iti vada zbuciumul interior. Stiu ca sentimentul de vinovatie te sufoca, orice am spune noi aici te vei simti vinovata insa nu e vina ta, iarta-te.

Nu te mai gandi la cat de rau ar fi putut fi ci gandeste-te ca esti norocoasa ca Eva e cu tine si isi va reveni.

Suntem toate alaturi de tine si te imbratisam puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Alaturi de voi Da-i un pusi la Eva curajoasa care te imbarbateaza - treceti voi de asta

E bine sa testezi sa nu fie alergica - nu poti stii niciodata.
O zi cat mai buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata


Mada nu intervin cu nimic, inteleg pozitia sotului si a mamei tale.


Ma gandeam la tot ce e particular..de multe pri spunem ca particular = mai bun. cand de fapt, eu nu mai cred asa ceva... Asa mi-a murit copilasul meu, ca l-am nascut la "particular"..ce sa spun...
Numai ca am inteles sapand pana unde am putut eu, ca de fapt acolo sunt de multe ori cele mai mari bube... si da Mada, cred ca sunt parinti care nu te cred, care te iau in ras, oricat de greu ti-ar fii, dar nu trebuie sa renuntyi la lupta ta. prietena mea desi a vazut durerea mea, a venit si la inmormantarea baietelului mweu...cu toate astea, ea a decis sa nasca tot acolo...si la fel si alte cunostinte... pana nu li se intampla lor, cred ca e imposibil sa se intample asa ceva! dar cum spuneam, nu trebuie sa renunti la lupta asta, noi iti suntem alaturi... ba chiar am inceput si eu sa trimit mesaje atat la gradinita pe FB cat si la parinti, ba chiar am trimis si sms-uri... si atat cat pot, voi mediatiza si eu acest caz...fara sa implic mass-media...

Iti inteleg durerea, ma gandesc ca duminica viitoare e si ziua de nastere a micutei..offfff...


Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eumada, eu nu am idee cum sa fac asta, sunt atehnica dar ma interesez eu si o trag de bluzita pe Mylady sa-mi arate si astazi schimbam titlul subiectului. Fara probleme.
O sa postez pe pagina mea de facebook linkul.
Ai grija de Eva ca ne razboim noi cu ei.

Din cate am inteles patronul gradinitei nu te-a cautat nici pana acum, este?

Inca ceva, stiu ca esti mai mult decat tracasata dar recupereaza banii de la cealalta gradinita care nu ti-a primit-o pe Eva. daca ai nevoie de ajutor da un semn ca trimitem mail si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

my_lady, eumada, matzaila, cred ca puteti deschide subiect si pe acest forum, al locuitorilor din Bacau. sper ca moderatorii DC sa nu se supere daca postez link spre alt forum

http://bacaul.ro/forum/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eumada, am scris si am intrebat cum pot schimba titlul subiectului. Imediat ce sunt informata o sa o fac.
Pupici Evei curajoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

BUNA ZIUA.cA URMARE A POSTARILOR SI INDIGNARILOR ACESTOR MEMBRI AI FORUMULUI AM FOST CONTACTATA DE VECINII MEI CARE SUNT JURNALISTI LA DOUA MARI TRUSTURI DE PRESA.AM DISCUTAT SI CU AVOCATUL SI VA ROG SA INCETAM PE MOMENT,.VA VOI TINE LA CURENT CU TOT,ACEASTA NU POATE RAMANE ASA.vA MULTUMESC VOI MAI INTRA TIPTIL SA VAD CE FACETI.....

VA MULTUMESC ENORM,ADMINILOR SI LA TOTI CEI CARE M-ATI SUSTINUT.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eumada, ma bucur de ce imi spui si o sa-ti respectam dorinta.
Sa ne dai detalii te rog insa cand apare avocatul pe post.
Suntem langa voi cu sufletul. Sa nu-ti pierzi credinta si sa nu cedezi uratului. Pe lumea asta poti gasi si dragoste si prietenie neconditionate.

Nu o sa mai scriu nimic, o sa trag insa cu ochiul sa vad cand ne dai de stire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eumada succes si insanatosire grabnica Evei

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Nu voi schimba titlul subiectului pana cand nu va fi momentul oportun si rog nici altcineva sa n-o faca!

Madalina suntem alaturi de tine...si sper din tot sufletul ca micuta Eva sa se recupereze iar dupa tragedia in sine sa fie tras un semnal de alarma.

Citeam aseara,cu stupoare, un post al unui user de pe acest forum, la un anume topic..spunand ca astfel de cauzuri se pot intampla oricui, oriunde si sunt izolate(bine..nu chiar cu aceste cuvinte..).In felul sau are dreptate...dar cand iti sufera copilul sub ochii tai..nu mai cauti scuze de acest gen...or fi ele cazuri izolate...dar cand copilul tau devine acel caz izolat...musti din asfalt...turbezi..innebunesti.
Cine nu-i trecut in viatza, prin foc si para...inca mai filosofeaza!



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput