Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

m-am ingrozit , am fetita putin mai mare decat Eva si m-am pus pt o clipa in pilelea ta , infiorator,!!iti doresc multa multa putere sa lupti cu brutele alea, educatoarea nu ar mai trebui lasata sa profeseze in veci , gradinita ar trebui inchisa , fi alturi de Eva cu mintea clara si nu o lasa sa vada zbuciumul din tine .
exista o crema care se da peste ranile cicatrizate deja vreme de cateva luni si garantat nu vor ramane semne, crema este folosita foarte des in cazul operatiilor estetice , mariri de sani etc....dca esti ineteresata , am sa-mi intreb cumnata , ea a folosit-o cu succes

editez ca sa spun ca anul trecut am trecut si noi ca parinti prin ceva asemanator dar din vina noastra , la noi sa si infectat intr-un final , a fost un chin groaznic si sentimentul de vinovatie este prezent si acum , cum or trai brutele alea cu grozavia care au facut-o????

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

... si noi am patit ceva asemanator acum un an si ceva, mama calca, masa de calcat s-a rupt, fierul de calcat a cazut, iar fetita mea a fugit spre el si a pus intreaga ei palmuta pe toata suprafata fierului de calcat.

a avut toata palma arsa, carne vie:((

Ce vroiam sa spun este ca in cateva saptamani era ca noua, nu mai avea niciun semn.
Nu stiu daca asta te alina in vreun fel, acum, dar ma gandesc ca fiind micuta, sunt sanse ca si eva ta sa-si revina, fara semne fizice.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

mi au raspuns cei de la Disney rog pe aceasta cale fetele din America
daca pot sa ia contact cu ei pt ca adresa de mail nu au
asta e raspunsul lor
::
Hi,

Thank you for contacting us.

We appreciate you bringing this matter to our attention. To report a possible legal violation, please write to:

The Walt Disney Company
Attn: Legal Department
500 South Buena Vista Street
Burbank, CA 91521

Or, call (818) 560-1000 and ask the receptionist for the appropriate extension or fax number.

Please note, there is no e-mail address available at this time.

Thank you for your interest in our company!

Regards,

Eric
Corporate Citizenship
The Walt Disney Company

nu stiu cat de realizabila e dar daca ar fi sa fie Doamne ce i ar ustura pe ei si in C......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

s-ar putea ca o problema de genul asta cu cei de la disney sai desfiinteze la propiu ....
ce bune ar fi

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Asta imi aminteste de un nume de firma pe seama caruia am facut haz cu sotul meu,cand am vazut pancarta in fata pravaliei: 'S.C.Metro Praktiker BILLA S.R.L '.Cat e de legal,ne poate spune un jurist,insa tare ma tem ca firme atat de mari nu ar alerga dupa paduchi care s-ar folosi abuziv de numele lor.Probabil se pun in balanta mai multe,costuri financiare,timp pierdut vs. beneficii,care multe nu-s,dincolo de orgoliul ca ai starpit paduchele,eventual ca l-ai dus la faliment.Iar aparitia altor paduchi asemenea iarasi nu o poti controla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

am sa incerc sa sun eu maine, sper sa mai intre fete de la americance si sa sune si ele... (depind de cat de mult am de lucru neprevazut)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna dimineata

Ne-am trezit ,eu la 5 eva la opt....toata noaptea a fost agitata si a plans,s-a foit,a vorbit in somn......of...cand ma uitam la e a dadea sa se scarpine...ii opream mana...pana la urma am prins-o de mana si am atipit asa.......
Azi o sa mai fac cateva plangeri....la Inspectorat si in alte cateva locuri,uite-asa macar sa fie ......
Cineva imi spunea ca sunt care omoara cu masina sa zicem si scapa basma curata....ca au bani....
Macar asa si tot il fac sa piarda bani macar daca nu reputatia....oricum in Bacau reputatia gradinitei e sifonta si o sa mai fie.....

Tin sa va anunt ca Eva e un pic mai bine....mai are piele arsa si coji pe ureche si falcuta si tampla...restul desi e rosu si zgrunturos e mai cicatrizat....azi o sa primesc de la cineva creme,inclusiv cea cu melci si o sa incerc cu ele.
Ideea e ca oricum trebuie testate intai.Desi Eva nu e alergica la nimic,a mancat capsuni la 7 luni cu totul si nu a patit nimic..pur si simplu mi-a smuls-o din mana si a bagat-o integral in gura....la fel ou intreg mananca de foarte mult timp....trebuie totusi sa testez...nu se stie niciodata.
Sper ca fiind un copil atat de sanatos si plin de forta,sa nu se intample nimic..
Trebuie timp si rabdare si durerea mea e atat de mare incat ea e cea care ma incurajeaza.Vine langa mine ma mangaie si spune"nu mai plange,pe Eva nu doale buba...acum e bine..."

Va trebui sa merg si la ORL sE PARE CA ARE CANALUL AUSITIV AFECTAT...NU TIMPANUL,NU,DOAR CAFEAUA FIERBINTE CARE S-A SCURS SI IN URECHE.
Aseara tati ne-a luat avion.......o chestie care se roteste face zgomot,decoleaza....a dormit cu el pe perna.....avion mai lipsea in pat dar ma rog...azi cautam elicopter.Avionul are deja rotile alaturi..testeaza aterizari de urgenta.

Stam ca vampirii lui Lestat..cu jaluzelele trase ca e soare.....
E condamnata de niste nesimtit ,pe care sper sa-i bata acelasi Dumnezeu care a lovit-o pe Eva,incat sa-i doara.
Poate par cinica dar mie mi-a fost lovit ce aveam mai drag,o fiinta nevinovata si pura care nu merita sa sufere.
Prima zi la gradinita blestemata am petrecut-o in masina,pandind curtea unde se jucau copiii...Eva mea cara un scaunel..imaginea aia ma urmareste ..nu stiu de ce...si cum striga in spital cand au internat-o si ao tinut-o sa-i puna branula trei oameni..racnea"vleau la mama mea madalina...nu ma lasaaaa'...Iar imi vine sa plang,de fapt nici nu vad tastatura de lacrimi..
va multumesc ca-mi sunteti alaturi.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


N-ai putea suna la ziarele/tv local sa vezi daca nu-s interesati sa publice povestea voastra? sa le faca ceva reclama negativa iresponsabililor alora...

sanatate fetei!



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eu nu cred ca trebuie sa ne multumim prin a-i transmite Evei parerile noastre de rau si prin a-i transmite mamei incurajarile noastre ca poate va reusi sa faca ceva cu brutele alea.
Trebuie sa ne unim cu toate in asa fel incat sa sarim la orice persoana face rau copiilor nostri.
Ce i s-a intamplat Evei este inadmisibil si asa ceva nu trebuie sa se mai repete absolut niciodata. Roxana aia nu ar trebui sa mai aiba in viata ei dreptul sa se apropie de alt copil si gradinita ar trebui inchisa pentru nesimtirea de care au dat dovada.
Mi se pare ca noi ca si romani ne-am obisnuit sa fim batjocoriti fara sa facem nimic. Tin minte ca cineva a spus corect atunci cand se marsaluia pentru condamnarea celui care l-a accidentat pe Teo Peter. A spus " de ce iesiti in strada sa condamnati un american dar pentru sotia senatorului Paunescu care a omorat trei persoane si a scapat nu a iesit macar unul?"
Poate sunt eu mai bataioasa, poate sunt hormonii de sarcina dar pana doamna educatoare Roxana nu va fi complet indepartata din sistem si pentru totdeauna nu cred ca ar trebui sa avem liniste.
O sa le trimit pe saj si pe facebook.
Eumada, pot sa postez filmuletul pe pagina mea ca sa-l vada si prietenele mele si sa le scrie domnilor patroni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mada, poate ar fi bine sa deschizi un subiect separat, la "scoli, gradinite", sa pui un titlu cat mai sugestiv, evident incluzand numele gradinitei si localitatea, astfel incat alti parinti din Bacau, aflati in cautare de informatii pe net, la cautarea cu google, sa gaseasca imediat subiectul tau, astfel incat sa fie pusi in garda. mentioneaza acolo si intentia patronului de a inchide firma actuala si de a-si deschide alta, care va avea alta denumire, mentioneaza numele patronului si ale angajatelor, astfel incat parintii sa aiba toate informatiile necesare, pentru a nu-si inscrie copilasii la gradinita patronata de acest om, in care inca mai lucreaza cea care v-a bagat in acest cosmar.

sau, mylady, cea care a initiat subiectul, sa-ti ceara acordul sa modifice titlul subiectului, sa fie cat mai clar despre ce este vorba.

Mergi la inceput