Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

ti-am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Trebuiau sa sune de oriunde ar fi fost plecati ! Trebuiau sa trimita pe cineva la spital, sa ia masuri, sa caute alta educatoare si sa o dea instant afara pe Roxana aia.
Nu ma indoiesc ca o fi o persoana draguta dar nu scuza faptul ca e iresponsabila. Poate data viitoare va dori sa testeze arcul cu sageti sau noul cutit cumparat de la teleshopping in sala de gradinita si oups, alt copilas va pati ceva.
Sincer acum, de cat IQ ai avea nevoie ca sa nu te plimbi cu lichide fierbinti printre copii? Pe langa asta nesimtirea de care da dovada bagand capul in pamant ca strutul e impardonabila.
M-am enervat si am intrat pe site-ul gradinitei si le-am transmis ca o doamna de dulce. Fara mahalagisme, i-am intrebat daca tot isi fac atata reclama ce-mi garanteaza ca daca-mi duc copilul acolo nu mi-l iau desfigurat inapoi atata timp cat educatoarea incompetenta inca lucreaza acolo?
Eumada, eu zic ca ar trebui sa mediatizezi cazul pentru alte mamici in primul rand. Cum te-ai simti daca Doamne fereste peste cateva saptamani alt copilas ar pati ceva pentru ca mamica respectiva inca l-a dus in grija educatoarei incompetente? Eu as vrea sa fiu informata. Tu nu te-ai supara daca in momentul asta ar apare cineva sa-ti spuna ca Roxana i-a oparit si ei copilul dar ca avocatul nu a lasat-o sa spuna la lume ce s-a intamplat????
Ne asumam anumite responsabilitati cand alegem o meserie. Eu pot sa gresesc un excel dar o educatoare care prin incontienta raneste un copil nu are voie sa greseasca. Le sunt lasate vieti pe mana si daca asta e prea mult atunci sa faca altceva ca nu le tine nimeni pistolul la tampla sa fie educatoare.
Trebuie pusa o limita altfel nimeni nu o sa-si mai bata capul cu siguranta copiilor nostri pentru ca deh, tot nu se intampla nimic pana la urma. Dar daca exista puscarie si amenzi si despagubiri atunci or sa-si bata mai mult capul si noi o sa stam linistiti ca nu ne lasam copii in grija tuturor ratutitelor.
Imi cer scuze educatoarelor care fac diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Crede-ma sunt unele mame care isi duc copii acolo care mi-au spus..."ei cred ca a fost o greseala....una a fost colega de liceu cu mine si de clasa...."
Oare de ce daca nu li se intampla lor nu exista?

Iar cateva nici nu au crezut......si la mine in cartier la vreo doua nu le-a venit sa creada iar una,asistenta medicala la copii a inceput,jur pe ce am mai sfant sa rada si m-a intrebat'si a durut-o pe eva?"

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Mada, ce ma revolta pe mine la culme e lipsa lor de responsabilitate. Cum pot sa nege ce s-a intamplat? Cum au putut sa te sune pe tine in loc sa cheme intai salvarea? Cum de nu stia nimeni pe acolo - incepand cu educatoarea - care e primul ajutor in caz de arsuri? Ce naiba cauta cu cafeaua intre copii?

Asta trebuie mediatizat. Nu greseala in sine - ca asta asa e, se poate intampla oricui sa faca tampenii - dar suntem ADULTI si trebuie sa ne ASUMAM ce facem.

Nu-s de felul meu razbunatoare, dar cand vad oameni in toata firea fugind de responsabilitate si mai sunt si din tagma dascalilor - care trebuie sa sadeasca simtul asta in copii - mi se urca in cap tot sangele.

Iti doresc putere in lupta - in continuare nu inteleg de ce nu te lasa avocatul sa mediatizezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
... iar una,asistenta medicala la copii a inceput,jur pe ce am mai sfant sa rada si m-a intrebat'si a durut-o pe eva?"

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009



eh, vezi, tocmai din cauza acestui mod de a gandi/reactiona, ar trebui mediatizat cazul vostru, poate imaginile arsurilor Evei, transmise la o ora de maxima audienta, la o televiziune locala sau nationala, vor avea efectul scontat, de a da crezare celor intamplate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

http://www.facebook.com/pages/Gradinita-Disney-Baby/177203169003897


cred ca aici puteti sa le spuneti..parerea voastra..sau si aici.....


Ideea e: sa nu uitam ca neglijenta si nepasarea si somnul ratiunii nasc monstri....asumarea responsabilitatii pentru nenorocirea unui copil este mai importanta decat altele.....



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

mada, daca ar fi sa cautam si alti vinovati, eu m-as gandi si la gradinita de stat care ti-a refuzat fetita pe motiv ca plange si ca-si dau educatoarele demisia. daca Eva ramanea in continuare la gradi de stat, aceasta nenorocire poate nu s-ar fi intamplat.


Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)



Cine te-a mintit? Spune-i asta nepoatei mele care a fost legata de calorifer in gradinita de stat, in Ploiesti, ca tot esti din Ploiesti. Gradinita se afla in spatele complexului Nord din Ploiesti, fata are 18 ani acum si cicatrice pe maini. Sau spune-i asta baietelului vecinilor familiei mele care in gradinita din Malu Rosu, gradinita unde sub ochii "atenti" ai educatoarei a cazut si si-a spart capul ceva mai sus de tampla deci ar fi putut cadea mort.
Nu conteaza ca ceea ce s-a intamplat s-a intamplat in gradinita de stat sau particulara ci ca imbecila aia NU AVEA VOIE sa umble cu lichide fierbinti sau sa puna in pericol de nici un fel copiii. Aici ar fi fost jupuita de vie si n-ar mai fi avut voie in viata ei sa lucreze cu copii.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

laura, eu asa intelesesem initial, apoi a revenit mada cu precizarea ca si prima gradinita este tot particulara.
hai sa nu deturnam firul discutiei spre alte probleme, unele dintre ele foarte vechi, ok ? multumesc. putem deschide un topic separat, cu bune si rele despre gradinitele din Ploiesti, de stat si/sau particulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multa sanatate micutei! E cumplit, nu am cuvinte. Nu te lasa cu demersurile, nu le lasa nepedepsite . E inadmisibil asa ceva. Nu pot sa cred cat de iresponsabile au putut sa fie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Faza e ca simt ca am nimerit intr-o panza de paianjen unde nesimtirea e mare.........acum domnul patron sta si face recenzii la ce e favorabil si ce nu cu netul.....in loc sa-si smotoceasca subordonatele si sa arate ca pentru el sunt importanti si copiii nu numai banii.Acu` ...n seara asta Eva a adormit tarziu si oftand,foarte agitata,si mofturoasa...si ma gandeam......cu ce am gresit eu si ea...mai ales ea.Imi aduc aminte imaginile dinainte de accident.....si ma buseste plansul....abia acum realizez ca puteam s-o pierd sau sa mi- nenoroeasca...in timp ce ROXANA SI TOMA NECULCEA..EDUCAOAREA SI PATRONUL CARE NU A LUAT NICI O MASURA STAU SI-SI SAVUREAZA MAREA VICTORIE ASUPRA NENOROCIII UNUI COPIL.

BRAVO,PERFECT,ASTA DA ATITUDINE DE OAMENI PE MANA CARORA SUNT DATI COPIII.

EU AM AVUT GHINIONUL sa nimeresc aici......copilul meu......sa nimereasca acolo......altii nu or s-o mai faca....




Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput