Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Eumada- imi pare tare rau pentru ca Eva - fetita ta trece printr-un chin asa mare.
Va doresc sa va refaceti cat mai repede si cu cat mai putina durere.Multa sanatate.

Eu am un mare semn de intrebare - cum e posibil de la o ceasca de cafea sa se arda in halul asta?
Este o gradinita privata- deci bine dotata- deci ma gandesc ca exista o bucatarie undeva unde se prepara cafea - probabil au macar un filtru de cafea -la ibric in orice unitate e mai greu de preparat, apoi din bucatarie pana in grupa este o distanta in care cafea scade cateva grade si nu mai clocoteste.

Eram in luna a 8-a cu Victor si atunci a explodat oala sub presiune si m-am ars pe piciorul drept- arsurile pe care le are Eva seamana cu ce aveam eu atunci pe picior, si mie atuci mi sau topit pantalonii pe picior.

Am folosit cu succes gelul de aloe vera care are rol de regenerare si dermazin. Acum am in casa pentru orice eventualitate pansamente sterile cu hidrogel care am auzit ca sunt foarte bune.

Cei vinovati merita sa plateasca pentru neglijenta de care au dat dovada.

Multa sanatate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Groaznic si infiorator!
Multa sanatate micutei, iar cei vinovati sa fie trasi la raspundere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci...
Vor sa schimbe firma ca sa scape..s-o inchida pe cea veche si sa faca alta noua....probabil asa cred ca o sa scape de raspundere.Indiferent de ce va face actiunea penala isi urmeaza cursul......astia fac ca-n bancul cu surdul care a furat clopotul.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Madalina si avocatul vostru de ce nu recomanda mediatizarea?Cu ce ar periclita cazul?



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

pai, daca veti deschide si proces civil, ar trebui sa fie chemati in instanta si salariatii gradinitei, alaturi de patroni/administratori. sper sa nu scriu vreo aberatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

oricum vor fi chemati toti.Singura diferenta e ca pe civil e mai complicat.
TReburi avocatesti,legale....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Pentru arsuri - miere de albine. Se vindeca repede si nu raman semne deloc.
Eu m-am vindecat de arsura cu ceara de epilat clocotita turnata pe mana (am scos-o de acolo cu carne cu tot ). De cate ori schimbam bandajul, puneam multa miere de albine si apoi bandajam. In 2 saptamani s-a refacut pielea, era subtire, rozalie si se inrosea imediat. Dupa aprox 6 luni s-a refacut epiteliul si nu se mai vedea nimic-nimic. Acum nu mai stiu nici la mana era exact.
Tot cu miere am scapat de arsura cu apa clocotita turnata pe picior.
Din pacate, trebuie aplicata cat mai repede dupa arsura, dar tot face bine si dupa. Fiica-mea s-a ars la mana - tot la gradinita... - la un automat din ala de apa care avea si robinet de apa fierbinte. Oricum, s-a oparit putin. La cabinet i-au pus Rivanol (mare tampenie!) si a facut instantaneu basici si s-a vindecat mult mai greu, cu toata mierea pusa dupa aceea.

Doamne, mi-aduc aminte ce dureri crunte am avut la mana si stiu prin ce trece bietul copilas, e cumplit

Multa sanatate Evei si nervi tari tie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Mada, chiar ma gandeam la varianta schimbarii numelui, dar m-am retinut sa o sugerez ca sa nu sune a teoria conspiratiei, dar in ziua de azi asa isi rezolva problemele firmele, isi trag un srl in coada numelui si cand apar probleme f repede sisteaza activitatea si se reiinfiinteaza sub alt nume si la alt sediu...
De asta am spus sa bateti fierul cat e cald, la itm si opc e suficient sa faceti voi scrisoare la care sa anexati copii ale pozelor cu copila si copii ale contractului avut cu ei, chitante etc orice contine date despre firma, nu stiu de unde obtin ei autorizatii, probabil primarie, poate si asistenta sociala...nu stiu daca nu tin cumva si de inspectoratul scolar, ar trebui lasate sesizari peste tot, in care sa descrieti incidentul si sa dati informatii despre gradinita ca firma, patron, administrator, educatoarea direct raspunzatoare.

ps. Eu am facut o reclamatie in numele surorii mele catre itm prin email, la nici 10 zile de la reclamatie s-au vazut si rezultatele (in favoarea reclamantului).

Nina, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna Mada,

Ma bucur ca a deschis Alina un topic pe tema asta...
Stii foarte bine, noi mai discutam pe forum despre aceasta gradinita pentru ca l-am dus pe Stefan 3 luni acolo si as fi nesimtita sa spun ca ia fost rau copilului acolo... a fost in grupa la Roxana, care se ocupa de copii noi-veniti, ii tinea in brate si le vorbea foarte frumos...
Parca imi pare rau ca ai avut o recomandare buna din partea mea si din pacate Eva a ajuns intr-o stare grava ... Doamne, cand ma gandesc ca i se putea intampla si copilului meu , aveam de gand sa incepem iar din toamna mai ales ca este la nici 200 m.de blocul meu.
E posibil sa deschida in alta parte ...nici ei nu prea erau multumiti de spatiul prea mic ...

Multa putere de lupta si nu te lasa noi te sustinem si sa plateasca cine are de platit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ramona,Roxana e cea care i-a facut asta.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput