Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ab5174 spune:

Insanatosire grabnica
Aici exista o crema destul de buna - Sudocrem (antiseptic healing cream)- care dupa ce au trecut ranile reduce din roseata.
Eu duminica vin in Romania, daca vrei pot sa iti aduc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

saracul copil! l-a traumatizat experienta asta! eu cred mai degraba varianta ca aia si-a baut cafeaua in sala unde erau copiii!

Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mada, daca ar fi sa cautam si alti vinovati, eu m-as gandi si la gradinita de stat care ti-a refuzat fetita pe motiv ca plange si ca-si dau educatoarele demisia. daca Eva ramanea in continuare la gradi de stat, aceasta nenorocire poate nu s-ar fi intamplat.

in alta ordine de idei, am inteles ca pentru refacerea/regenerarea pielii dupa arsuri ar fi foarte bune produsele pe baza de aloe vera. medicii care iti trateaza fetita ce au recomandat ? exista creme, lotiuni, geluri speciale care pot grabi vindecarea si regenerarea pielii, fara a lasa cicatrici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eI CEALALTA CARE A REFUZAT-O PE MOTIV CA PLANGE ERA TOT PARTICULARA...SI ACOLO AM PLATIT TAXA IN MAI,INTEGRAL,si nici acum nu mi-au dat banii...ghinion pe linie cu gradinitele astea......si am vrut doar ca sa-i fie bine copilului meu,atat.

Pai estetician inca nu l-am consultat,vine din vacanta peste o saptamana,dar zicea ceva de unt de cacao,pe care cineva mi-l trimite maine,apoi crema cu extract de melc?????????cu o substanta de la melci care cica e foarte buna....face minuni....asta mi-a zis prin telefon saracul..acu sa ma apuc sa cercetez care ce si cum......

multumesc de sustinere inca odata.
Ne uitam la videoclipuri pe net....cip si dale si donald duck...

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

eu ma pot opri din plans de cand am deschis subiectul;

nu aveti sa ii faceti nici o recomandare de persoane care lucreaza in mass media?

sincer cazul trebuie mediatizat. nu se poate sa se inabuse totul in fasa!


am trimis PM lui Mada...astept raspuns sa dau cazul la mass-media, dar pana Mada nu-si da acordul, eu nu fac nimic...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

De cand am citit subiectul imi vine sa plang si m-am teleporta pana la Bacau si sa ma duc drept la gradinita aia din simplul motiv ca ma copil si nu e uman sa se intample asa ceva !!
Clar trebuie mediatizat cazul !!
Nu ai numarul de telefon al patronului si al vacii de educatoare ?? promit sa-i sun in miezul noptii sa le spun cum se simte fetita ta !!
Ce sa mai zic sunt revoltata si va doresc insanatosire grabnica si va rog sa-i pedepsiti pe orice cale !! ar fi ideal sa simta si ei putina durere, pe bune , stiu ca nu e bine dar eu asta as face !!
Multa sanatate

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ab5174 spune:

Cred ca astea sint:

http://www.gradinitadisneybabyhouse.ro/index-5.php

Banuiesc ca sint inchise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Camy eu iti multumesc pentru oferta ,insa , sotul meu si mama mea nu sunt de acord,iar avocatul spune ca ar fi bine inca sa nu...eu as fi trimis si la Cnn dar trebuie sa tin cont si de parerea celorlalti implicati mai ales ca sunt constienta ca ma iau de gat cu un sistem...aiurea si nepus la punct si cu multe bube,dar care pana la urma functioneaza sa stiti.
Dimineata am discutat cu ei dar nu vor sub nici o forma iar avocatul meu mi-a zis ca nu vrea sa ma tunda......
Asta nu presupune insa ca opinia publica nu poate avea un cuvant de spus.....incepand de aici si continuand prin sustinere indignare....revin si spun de multe ori cuvantul mamelor cantareste mai mult decat multe altele.Deja observam ca cineva a zis ca a scris mail la Disney sa verifice daca au dreptul de a folosi numele......stim cu totii ce inseamna sa te iei de gat cu un gigant....chiar si forumulrile,facebook-ul, internetul sunt mult mai puternice decat se crede....

Eu va multumesc inca odata pentru sustinere,am mare nevoie sa vad ca nu sunt singura acum,numai mamele stiu ce inseamna sa-ti vezi puiul suferind....cei care nu au copii pricep mai greu doar din cauza ca nu stiu ce inseamna maternitatea,nu ca ar fi rau intentionati.

Acum cand o privesc cum doarme ma gandesc cat a suferit si-mi vine iar sa urlu.Cu ce a gresit ea?E doar un suflet inocent si nevinovat.





Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Da,este o gradinita particulara,infiintata anul trecut in vara!

Am vizitat-o si noi,eu cu sotul, si eram dispusi sa facem efortul financiar de a o da acolo, crezand ca dupa standardele pe care le au si politica prezentata,plus asigurarile date,ar fi in deplina siguranta,ingrijita "ca la mama acasa".

E utilata corespunzator, "miroase a curatenie", personalul tanar,parea amabil si ne-a fost prezentat de director ca fiind si superabilitat in domeniu.Tocmai de aia, nu-mi vine a crede ochilor si urechilor...ce s-a putut petrece

http://www.gradinitadisneybabyhouse.ro/ -aceasta e pagina lor de prezentare pe internet.Cat despre contul de facebook..multe institutii au,deci nu este un etalon la nimic




*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca




cum dau de ei in fb? nu pot sa-i gasesc cu disneybabyhouse


Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

unt de cacao poti lua si de aici http://www.breslo.ro/Product/Unt-de-cacao-presat-la-rece-sub-forma-de-pastile_292985
sunt produse de calitate. cine le vinde e de incredere. eu am luat multe produse cosmetice de la ea.
si alifia de tataneasa vindeca ranile. nu stiu daca e valabil si la arsuri....

Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"

Mergi la inceput