FIV 291

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Many bani asa e , nu este un moft, de curand o colega de-a mea a nascut la Buzau ca sa poata sa nasca normal ca nu voia cezariana.La noi copii toti au cate ceva si nu se pot naste normal.
Da, raspunsul la beta il aflu tot maine, ma suna ei.

ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninahsn77

Mi-au iesit 405mIU mi-au zis ca sunt gravida si ca ma vor programa la eco. Acum sunt curioasa daca s-au prins ambii embrioni.


Uimitor este faptul ca din 4 fete care am facut FIV, 3 am ramas gravide , am fost pe serii.
Multumesc fetelor pentru sustinere si doresc la toate sa li se implinesca dorinta.

Bravo,felicitari si sarcina usoara.
Nina te asteptam si pe tine miine cu un beta frumos dupa care vine urmatorul val de gravidute:Donna (a mai trecut o zi ),Castelana si Camryna.Haideti fetelor,tineti-o tot asa.
Doamne,ce incet trece timpul,abia astept sa incep si eu.


daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

scuze,am facut o confuzie,dar oricum felicitarile sint din suflet si sint valabile pentru amindoua gravidutele:Nina si Amy

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Many sa stii ca daca nu fac analizele astea e din lipsa de fonduri.Sa-ti dau un exemplu eu lucrez la o firma ce comercializeaza reactivi dar pt analize pt animale,si dintr-un ml de reactiv se fac 100 probe(un exemplu)si ei daca nu termina ml cumparat in 10 zile sunt bani aruncati pe fereastra.Asta ar fi o explicatie ,nu au destule cereri pt beta si de aceea e posibil ca din lipsa de bani sa prefere sa nu faca analiza respectiva...nu incerc sa caut scuze(departe de min) ca pana acum cativa ani nici in Cta nu puteai sa primesti rez la beta-hcg mai devreme de 3 zile(la Synevo asta pt ca trimiteeu la Bucuresti).Acum nici nu se mai pune problema in cateva ore iti trimit rez pe mail.

nina felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

daniela-ai uitat sa te incluzi pe tine!chiar daca mai ai un pic de asteptat-trebuie sa fii si tu pe lista de gravidute!

noi iar dansam si nu dormim..

fetele!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Azi la pranz avem eu punctia , sotul extractia gigeilor , pt. ca este Ramadhan si nu poate da proba singur , de prostioare ar fi loc seara , dupa adhan ( cand au musulmanii dezlegare la viara normala )..insa noua ne tb fresh si nu congelati ...ar fi si culmea la cat de proasta e spermograma lui!!!!!!!!11

Mi se zbate ochiul stang si INTOTDEAUNA VESTESTE LACRIMI ..sper sa gasim gigei maine asa stau cu teama din cauza lui ...

Nu pot dormi , ma uit la o telenovela pe youtube, nu doar de emotie ci pt. ca sotul meu si sforrrrrrrrrrrrrrraieeeeeeeeeeeeeeee de-mi vine sa-l iau la,sunt plina de nervi din cauza ca si cu dopuri de urechi il aud

Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

camrynna bafta maxima azi, gigei de calitate, apoi sa se iubeasca si sa iasa embrioni numai buni de pus la viitoarea mami!
Uratica cum ai dormit?
Daniela pregateste-te ca urmezi... toamna se numara bobocii, deci si ai tai!
nina, uau, uau, uau, este o echipa la tine-n burtica, un Beta fantastic! hai acum trage piciorul dupa tine sa vina cat mai multe fete cu asa rezultate! Tie iti urez sarcina usoara, la termen si bebei sanatosi!
Amy bafta mare azi, ieri nina azi tu cu rezultat mareeeeee!!!! Sarcina usoara si ai grija de burtica!
mani te pup

fetele va pup pe toateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, intru mai pe seara ( la mine, la voi pranz) sa vad care a miscat in front!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Uratica,Castelana pai eu vin din urma ,daca vrea DD o sa deschid plutonul din octombrie,pe la inceput,asa mi-am facut eu socotelili
Camryna bafta multa sotului tau,sa stii ca eu ii admir pentru faptul ca pot tine Ramadam-ul.Oare citi dintre noi ar fi capabili de asa ceva? mi se pare crunt Te pup si mult noroc de acum inainte
ma duc la culcarica,o zi buna va doresc

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

castelana-!ma simt mai bine acum..ne-am trezit dar nu mai suntem asa nervoase ca aseara cand burta mea misca in toate partile!acum am papat o banana sa ne linistim,mai lenevim un pic in patuc si apoi ne ducem sa papam de-adevaratela!

camryna-bafta multa si incearca sa gandesti pozitiv!o sa aiba soata ta gigei din belsug!atat de multi incat o sa umpleti casa de bebelasi!

daniela-hihi..cred ca in octombrie se va naste pustoaica mea ptr ca s-a devansat un pic termenul ca suntem mai dolofane-atat mami cat si pitica!asa ca..va fi bine si ptr tine cu siguranta!

fetele-..trebuie sa mergem deja sa papa, ca am inceput revolutia deja!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Camrynna sper ca ati gasit suficienti si de calitate iar acum sunt la iubit. Bafta multa

Amy hai cu vestea buna

Donna cum mai esti?

Mergi la inceput