FIV 291

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

fetelor va multumesc pt. sustinere .Am ajuns si noi acasa.Am gasit gigei viabili , si doar 10 ovule (din cei 15 foliculi ) au fost bune pt. fertilizare.Nu e chiar asa de rau , nu ?
Sa stiti ca noi am facut mereu ICSI,iar ca procedura de selectare a gigeilor se foloseste IMSI..e singura sansa gigeii sotului meu sunt 90 % imotili..multi au defecte morfologice ..ca s-o citez pe embrioloaga...
Oricum medicul meu era multumit .

Ciudat este ca mi s-a facut rau in farmacie , era bine-mercy , sotul meu urma sa plateasca Cyclogestul meu si Betadina , Olfem pt. el..
cand dintr-o data mi-a venit sa vars , din cauza unei dureri de stomac cumplite ( chiar in capul pieptului ) , m-a luat cu stare de lesin , transpiratie ,simteam in tot corpul ca un menthol ( [panica , anxietatea ) ..m-au dus inapoi la ICU ...am stat 10 minute , am baut apa si mi-am revenit ...
Sotul este bine , gateste supa pt. mine , i-au deschis un singur testicol ( au gasit gigeii imediat si nu mai avea rost sa umble si la celalalt )...El si-a revenit super rapid dupa anestezie , eu ....sunt la pat cu stare de voma si dureri de ovare ....
Dupa anestezie nu am reusit sa dorm ca imi scadea pulsul la 48 , 49 si monitorul are senzor pt.sub 50...

Sper ca nu v-am plictisit...


Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Bravo,Camryna si sotul,ati facut treaba buna.Sa dea DD sa se fertilizeze toti.
Uratica asa ramine,imi predai stafeta

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Am avut probleme cu netul...

Azi Beta hcg-697,4
Sor fi prins toti trei?

ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:


ami-bravo!super beta!
Nu cred ca sunt 3.La mine la sarcina care n-a fost sa fie pana la capat in ziua 13 beta-845-era sarcina gemelara,posibil sa fie si la tine 2.E ziua 14,nu ?
Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara!


camrynna- buna productie!FELICITARI!

la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Ami felicitari
Este o vara plina de reusite...si sa dea DD sa fie in continuare bine pentru toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Amy si eu cred ca sint Felicitari
Donna ceva semne de gravideala?

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

amy felicitari si din partea mea
noi suntem bine ...inca mai iesim pe ici pe colo pe la pescuit cat se mai p[oate , dar cred ca o saptamana ca burtica sau mai bine zis burta e destul de mare si am mai luat si 8 kg in greutate pe langa alea multe pe care le aveam
va pup pe toate si va doresc sa deveniti mamicute cu pui mici cat mai curand

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Amy, felicitari si de la mine, am zis eu bine ca esti daca din ziua 8 aveai pipitest pozitiv. Eu iti doresc sarcina usoara si bebei la termen. Despre, beta este maricel, dar acum nu stiu ce sa zic. Poate fetele isi amintesc de Dana cu care am fost in odisee, am facut beta odata cu ea si in Z14 a avut in jur de 500 si este un singur bebe. Este adevarat ca la clinica, din lotul meu a fost o fata cu 110 si are doua fetite. Eu iti doresc sa fie bebei atat cat poate organismul sa duca si sa fie bine

Noi am ajuns in Buc. iar am facut/desfacut bagaje. Stam cateva zile si apoi plecam in vacanta nr.2 in Nessebar, apoi gata cu plimbarile ne pregatim de gradi.
Va si sa citesc numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy25

Am avut probleme cu netul...

Azi Beta hcg-697,4
Sor fi prins toti trei?

ami


Buna Dimineata, dar ce dimineata bunaaaaaaaaaaa!!!!
Pai asa sa tot deschid netul si sa aflu ca alta fata a reusit, are un beta mare si frumos, rotunjor!
Eu nu-mi dau cu presupusul cati sunt, important este ca esti gravida!!!!!
Sa ai o sarcina de vis, usoara, la termen, bebel/bebei sanatosi si iubitori de mami, sa stea acolo pana se fac suficienti de mari sa-i cunosteti!
Felicitari din toata inima si ai grija de tine!
Papa bun, canapeloasa in continuare, somnic, cioc in cioc cu sotul ( proaspat insarcinat si el)!

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Dragi fete si fetite, burtici si mamici,

pana pe 15 august nu voi mai putea intra, plecam si noi un pic, altfel nu mai poate lua sutol nici-un liber cica. Asa ca sa fiti cuminti, sa dispiti, sa va graviditi, sa va gasesc in reala progresie aritmetica!

va pupacesc, nu stiu daca azi mai am timp sa intru pe net, acum ma bagajesc, Castelan are grija sa scoata afara din valiza ce pun eu, trebuie sa profit cand doarme, vedeti voi cum e cand vin bebeii, minunat adica!



Mergi la inceput