Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

si monna & crissiamultumesc ptr. sfat! de lass baby am auzit si eu ca ar fi destul de eficient! prune inca nu i-am dat pana acum!
cum ziceam,ei nu-i plac deloc fructele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Frate ce e cu linistea asta!!!!!!!!!!!!!!
Pufoasalaura da-i un sirolel pebaza de sirop de smochine e fbun, la plafar se gaseste pe baza de sirop de smochine si miere cred ca merge si la bebei nu stiu incearca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetele

pufoaso si fierul contribuie la constipare ... poti incerca un pre/probiotic ceva si al meu avea probleme, bagam supozitoare . de cand am inceput sa ii dau bifido-baby. un prebiotic...merge f bine, face caca in fiecare zi intre 10-11 si cateodata il mai baga si pe al doilea dupa-masa.
magnetism lasa ca e bine ca pisicutza e mancacioasa !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Se pare ca vin la voi numai cand am cate o problema.
Bebeului i-a aparut o mica iritatie pe putulica si nu prea stiu ce sa ii fac, in afara de spalat cu apa si samponel, aerisit si dat cu crema de galbenele sau bephanten. Imi recomandati ceva, sa sun pediatra? Eu ii schimb des scutecelul, dar probabil ca e totusi de la pipi.

Mami fericita de bebe Petru Nectarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

atentie! bephanten este pe baza de antibiotic,cel putin,asa mi-a zis medicul sa-i dau doar cand are iritatie severa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

atentie! bephanten este pe baza de antibiotic,cel putin,asa mi-a zis medicul sa-i dau doar cand are iritatie severa.

Mamica de o minune Ilinca-Teodora!-11.02.2011


i-auzi, habar nu aveam ! alea la maternitate ne punea sa ii dam cu bepanthene dupa fiecare spalare la fundulet si pe coite ! eu oricum nu il dau, decat daca e iritat tare , si asta se intampla f f rar.
mamutz nush ce sa iti zic, nu e bine sa te joci cu puta [in cazul asta :) )... mai bine suni dr, intre timp, crema de galbenele nu are ce sa faca rau !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Si cand am nascut eu, in maternitate dadeau cu Bepanthen la greu. Si erau prematuri. In 10 zile au consumat 2 tuburi mari. Si eu am continuat acasa sa-i dau regulat.
Acum cateva zile mi-a zis si mie o prietena ca ar contine antibiotic si am cautat in ingrediente si n-am gasit nimic. Nu stiu de unde a aparut chestia cu antibioticul. Mai ales ca pe el scrie ca se da preventiv, apoi si pe sanul mamei...


Edit: uitati aici http://www.bepanthen.ro/unguent/despre_produs.html


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am reusit sa ma mai uit si eu pe pozicile voastre. Frumosi buburuzi si frumoase buburuze mai sunt pe la noi!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am uitat sa va multumesc pentru aprecieri.

si bebelusii care au inceput sa se ridice in picioruse / chiar sa faca pasi.

Mamutz, si astuia mic al meu i-a aparut saptamana trecuta o ritatie la putica, dar deasupra. Tot asa din cauza de pipi (nu i-am schimbat scutecul pe timpul noptii). I-am dat cu crema de galbenele si i s-a dus in vreo 2-3 zile. Dar sa intrebi si pediatra.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Azi nu aveam chef sa intru, dar cand am vazut imensa prostie pe care a scris-o Pufoasa m-au luat pandaliile. Stiu ca nu e vina ta nu te acuz cu nimic. Tu faci ce zice dr. Dar Bepanthenul NU ARE ANTIBIOTIC. Dupa unii dr si in mancare cred ca se gaseste antibiotic. Unde or fi facut astia facultatile?
Chiar te rog sa-l intrebi pe medicul tau care din componente este antibiotic. Ca din cata chimie am invatat eu, nici unul dintre componenti nu seamana a antibiotic(INGREDIENTE bepanthen:Aqua,paraffinum liquidum, petrolatum, panthenol, prunus amygdalus dulcis oil, cera alba, cetylalcohol, stearyl alcohol, ozokerite, glyceryl oleate, lanolin alcohol).

Si cu asta am fugit ca urla piciul. Cum dispar de langa el cum urla.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput