Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

buna seara

eu fac tone de bagaje, maine dimineata plecam la tara pentru 2 saptamani...eu o sa imi iau modemul dupa mine dar habar nu am daca o sa si reusesc sa prind ceva net...

daca nu mai intru, va urez de pe acuma niste saptamani frumoase fara bebei bolnaviori si cu mamici odihnite!

v-am , fug sa bagajesc ca se pare ca plec cu jumate de casa dupa mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Raluca;sa aveti parte de vacanta frumoasa,odihna multa..bebe cuminte
Gabivlceanu!!!!!!!!!!! treci la ghiseu!me dor de tine!
Lori;ce faci?sunteti bine?nu ai intrat azi
Magnetism';iti scriu pm maine..sa vedem ce am mai gasit
Roxx cum mai e la munte?

pupici
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

vasilasanita - si oscillo e f bun. nu aveti nici un medic homeopat prin suceava? ca e o treaba f buna tratamentul homeopat. ajuta corpul sa se vindece singur. sor'mea ii trateaza cu succes pe cei doi copii ai ei(de 1 si respectiv 4 ani) de raceli, eruptii dentare, lovituri...
si vezi ca sunt si siropuri cu echinaceea care cresc imunitatea. dar sa mearga pe varsta.

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Carmen am avut meniu comun in seara asta.Daca ne vorbeam si nu iesea asa.
Felicitari Motanel de Mirelush so Stefan de Vasilasanita pt reusitele voastre.
Ralukarep distractie placuta la tara la aer curat.
Ca orice cioara sa-mi laud si eu puiul. Stef a facut azi primii lui pasi in patut. Am folosit laptopul drept momeala. E foarte atras de laptop. Tot asa am vazut ca merge aproape in "4 labe"

SOMN USOR SI VISE PLACUTE!!!



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ralukara spor la bagajit ! drum bun si have fun

loutzy chiar, gand la gand ...pai nu mai stiam ce naiba sa gatesc...eram cam in pana de idei ! au iesit super bune , am bagat la ghiozdan la ora 23...ca tot merg la sala Primii pasi in patut , deja? bravo Stef Si al meu aproape merge de-a busilea ! mai are putin ! deocamdata e la taratul pe coate !incearca el , isi duce genunchii la piept, se ridica in maini, se clatina, intr-un final i se inmoaie mainile si cade in bot...si plange de oftica !

chiar ... lorich nu ai semnat condica azi !

Gata ma bag la somn ! Noapte buna

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatzaaaaaaaaaaaaaaaa hai trezirea fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!
Si pt ca am intarziat la cafea o cisterna de data asta!!!!!!!!!!
Tunde sarumana , ai PM !!! Si pe Soniuca!!!!!!!!, de la baiatul meu!!!!!!!!!
Mirela , mama eroina cred ca motaneii or sa mearga repede asa cA scapi usor!!!!!!!!Felicitari la motani!!! Nu le baga vinete inca is cam grele pt ficatelul lor!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Fiicamea e terminata dupa bagat in gura , si nu v-am zis ce debit are la papa, zici ca s-a nascut nemancata!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

mamici de bebei constipati! cum rezolvati problema? eu ii dau ilincai ceai de musetel+anason+fenicul(doar de musetel nu bea)...si nu merge...
ii bag supozitor cu glicerina( pe care medicul mi-a zis sa-l folosesc fara nicio grija ca nu da dependenta)face niste gloante de te ingrozesti ce poate sa iasa dintr-un om asa mic.
mentionam ca luam fier -5pic/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

mamici de bebei constipati! cum rezolvati problema? eu ii dau ilincai ceai de musetel+anason+fenicul(doar de musetel nu bea)...si nu merge...
ii bag supozitor cu glicerina( pe care medicul mi-a zis sa-l folosesc fara nicio grija ca nu da dependenta)face niste gloante de te ingrozesti ce poate sa iasa dintr-un om asa mic.
mentionam ca luam fier -5pic/zi.

Mamica de o minune Ilinca-Teodora!-11.02.2011

sa stii ca fierul provoaca constipatie/diaree. de cele mai multe ori constipatie, un scaun negru sau, ma rog, inchis la culoare. si sa stii ca glicerina nu da nici dependenta si nici nu se face supradozare de la ea. cred ca scrie si pe prospect. si la fier la fel. poti sa ii dai niste probiotice. reface si regleaza flora intestinala, merge pe diaree, constipatie si in tratamentele cu antibiotice. sper ca iti sunt de folos vorbele mele. stiu ca exista un siropel lass baby (il gasesti la plafar) care din ce tin eu minte merge la copii mici.

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

mamici de bebei constipati! cum rezolvati problema? eu ii dau ilincai ceai de musetel+anason+fenicul(doar de musetel nu bea)...si nu merge...
ii bag supozitor cu glicerina( pe care medicul mi-a zis sa-l folosesc fara nicio grija ca nu da dependenta)face niste gloante de te ingrozesti ce poate sa iasa dintr-un om asa mic.
mentionam ca luam fier -5pic/zi.

Mamica de o minune Ilinca-Teodora!-11.02.2011

eu daca vad ca face intr-o zi mai tare ,ii dau prune sau pere ,cateodata amestecate si cu iaurt.
si ceai de musetel bea zilnic de cand am trecut pe lapte praf.la inceput si ea se stramba si nu bea deloc,dar am insistat zilnic pana s-a obisnuit.


Mergi la inceput