Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bai, am uitat sa-l felicit pe motanul Robert pt reusita lui...bravo motanel drag, invata-l si pe fratior cum sa se ridice

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna fetele!

Felicitari lui Motanel pentru micul pas...Mirelus sa vezi cand te-or astepta amandoi in picioare atarnati de pat...n-o sa mai vrei sa-ti dai nici o demisie..pup mamica obosita

Noi nu intram in clubul bebelusilor care se trezesc nu coaptea in cap...fi-mea e pe dos...ea de la 5 incolo doarme cel mai bine pana pe la 9-10 cand se taraste prin tot patul si ma pandeste sa deschid ochii...nu se lasa pana nu ma vede treaza...atunci imi zambeste si isi continua activitatile pana o iau io sa-i fac programul de dimineata...e asa haioasa...in schimb noi ne culcam in jur de 11-12 noaptea si cred ca de aia se trezeste asa tarziu...vreau si eu sa o culc mai devreme ca sa se trezeasca un pic mai devreme...deci cum le dai tot nu e bine:))))

Carmen - nu stiu cum sa faci ca sa il pregatesti pentru intarcare...poate daca te mulgi si ii dai un biberon asa, dar nici atunci nu o sa ti-l accepte din prima...a mea abia dupa vreo saptamana-doua nu a mai protestat la biberon...si chiar si asa aseara cauta titi cu limba, dar nu s-a suparat cand i-am dat biberonul...nu mai protesteaza...bine io i-am bagat o portie de LP seara la culcare si in rest mai ciuguleste titi seara, noaptea si dimineata. Inca nu-mi vine sa ii mai bag vreun biberon deocamdata pentru ca seara, noaptea si dimineata sunt acasa si voi fi available la "mamelit" (ma scuzati de expresie:))))...mai pe la vreun an planuiesc sa ii mai bag un biberon dimineata si poate pana atunci o sa doarma si ea noaptea...asta daca ma duc titile pana atunci...daca nu mai devreme...

M-am intins cat o zi de post.

Drum bun fetelor care vin in Romanica si sa aveti o vacanta frumoasa!

Am fost sa ii iau rezultatul lu fi-mea la exudat...in gat e ok, in nas i-a iesit ca e purtatoare de stafilococ aureus...pfffff...ce stiti de asta?...nu are infectia doar ca e prezenta gangania aia acolo...de unde-o fi luat-o si pe asta nu mai stiu...o sa sun si pediatra sa vad ce-mi zice...in rest e bine piscotelul meu.

ASTEPT RASPUNSURI LA FAZA CU STAFILOCOCUL:D SAR'NAAAAAAAAA

Va doresc o zi superba!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ce atmosfera de concediu
Umblati hai-hui ha?..

Carmen;asa zice si al meu;;pai de ce nu te culci cand doarme ea?-aha..daca as pune casa pe roate,ar lua-o la vale..la ce deranj fac astia doi barbati ai mei+calcat+spalat+gatit+scoate copilul la plimbare+aranjeaza-te

Mirela;maare figura mai e gasca cu motaneii..Lasa ca cresc ei mari..si apoi sa vezi


Fetel din capitala;-Va spune ceva MEDIX SAU PROVITA?acolo trebuie sa ma programez cu Mario la IRM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

piscotel multu de sfauri
tunde nu am auzit de niciunul ...

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

piscotel imi pare rau de piscotel ca are stafilococul ala...nush nimic despre el...

bai ce liniste e pe aici...
pe mine m-a gasit harnicia...am spalat geamurile ... si acum sta sa ploua. nu e minunat ??!!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mama ce liniste a fost azi pe aici.
Am aflat de ce imi manca copilul meu legumele greu. Erau aceleasi in fiecare zi si se plictisise saracutul de acelasi gust. Asa ca azi i-am pus putin iaurt. Succes total. pe langa retetele pe care le-am mai incercat pana acum. mai am una in plus.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Piscotel din cate stiu eu nu e nici o problema cu stafilococul, atata timp cat nu e activ. Sunt multe persoane care traiesc bine merci cu el.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

tunde nu am auzit de niciunul ...

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


L-am gasit
Provita e la INSTITUTUL MATEI BALS.
am sa fac programare acolo.

Piscotel
Mario are sau a avut? in nas stafilococ
La noi face figuri iarna...A primit trat cu antibiotic,sper sa fi murit balaurul de la el
Mereu facea rinofaringita.Care avea ca bonus si o tusa seaca.
Multa sanatate minipiscotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Piscotel nu stiu nimic sa spun de stafilococ.

Am uitat sa ma laud> Stefan sta de sapt trecuta singur in fundulet.
Din pacate mai are rosu in gat, i am dat azi si vit c, sper sa i treaca.

Felicitari Mirelush pt motanel!

Inca ceva ce n am reusit sa inteleg: de ce nu mi ingheata inghetata de casa in congelator ?Are vreo 16 ore de cand am facut o si e inghetata f putin. Alimentele ingheata. Deci nu cred ca are vreo probl congelatorul.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

vasilasanita sta i fundulet Stefan eh ? bravo, felicitari ! cu dezghetata habar nu am ce are...eu nu am avut probleme niciodata

bai, prea listine p'aci !! ma duc sa fac niste spaghete

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput