Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaaa si de la noi

se vede ca a plecat mama nu?
apar printre [primii la apel
ca pana acu facea mama multe din trebile de dimineataaaaaaaa
offfffff

noi avem scaun de masa inglesina
si am vrea un carut umbrela
da sa vedem daca mai mergem la munte
daca nu zicem pas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui yvyana


Ce ti-e si cu puii astia mici!!! Eu ma ingrijorez ca L nu vrea sa se intoarca nici de pe spate pe burta, nici de pe burta pe spate desi poate (a facut prima intoarcere pe burta pe la 3 luni si de atunci doar de cateva ori a repetat manevra, iar de pe burta pe spate s-a intors o data dupa ce o pusesem eu pe burtica, tot insistand cu intoarcerile si nu se enervase inca si hop! s-a rostogolit pe spate, iar eu eram in culmea fericirii )

Probabil ca daca se rostogolea stateam si eu ca Pisuc cu frica de cum o s-o gasesc dimineata, sa nu doarma pe burtica ca am si eu stresul asta cu riscul de SIDS !





yvyana nu ai de ce sa ai vreun stres...stii ca iti spuneam zilele trecute ca L nu face rostogoliri mai multe decat cate o intoarcere...eii sa il vezi acum.....nu mai tin pasul cu el deci, ceea ce vreau sa iti spun este ca ei evolueaza ffff mult de la o zi la alta....ce nu facem azi, face maine!!




Stiu ca ai dreptate bb_yasmi si chiar nu ma mai stresez acum.

Doar ca ma impacientasem putin cand am vazut ca toate mamicile scriu despre puii lor ca se rostogolesc incolo si incoace si cand vezi ca al tau nu vrea incepi sa te intrebi de ce

Felicitari micutului Lucas pentru bilantul pozitiv si mai ales pentru "mama" spus de pui, cred ca e tare emotionant, abia astept si eu sa ma aud strigata si sper sa fiu pe faza!!!

Felicitari si pentru Catalina lui Maduzta care sade asa frumos in fundulet la 5 luni!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

nici noi nu ne rostogolim
stai linistyita
si nici antoniei nu i-a placut acest spotrt
dar sugerea picioarelor e la rang de mare cinste
si mamaaaaaaaaaaaaaa zice mereu cand e nervoasaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, cum se mai simte Antonia?

yvyana, cata are 5 luni si jumatate, la 5 luni nu statea singurica, dar cu toate astea nu se rostogoleste decat de pe spate pe fata, invers nu vrea si inca nu a ajuns cu piciorusul la gurita, cred ca nu a reusit inca pt ca e mai grasana putin

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamicilor!

Madutza, Yasmi, Alexina

Alexina am facut prima doza si saptamana asta i-o fac pe a doua cred ca miercuri sau joi. Da am tras fir-ar sa fie , dar asta este.

Yasmi si multumesc ca ai intrebat de mine. Nu stiu cum de a facut otita, cert e ca mititelul isi tot punea mana la urechiusa ca il durea, a fost asa marait, el care e un ranjit vreo 2 zile abia daca mai schita un zambet. De la mucisori mi-a zis dna dr, ca nu curgeau la inceput si pana i-am pus eu ceva sa ii inmoaie s-a dus infectia si la ureche. Deci tu le tii cat scrie in carticica. Mie mi s-au parut morcovii cam tari dupa doar 15 minute, si i-am mai tinut, de aceea am intrebat.

MAdutza si am citit azi-noapte fix capitolul 35 in care ai spus foarte detaliat cum e cu diversificarea.

Noi inca papam doar legume, cand ii voi pune mai multe, cred ca atunci il trec si eu pe fructe. Oricum e un grasan si un mancacios. Nu l-am mai cantarit dar cred ca are vreo 8500 grame, ca s-a facut asa de greu.

tuturor, ma cheama micul print. Sper sa fiu mai activa astazi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mandreeac acum sunteti sanatosi?

mada antonia e bine ca am luat antibioticul care e cel mai tare CEDAXUL
si-a facut efectul cel mai bine
dar mai avem de dat
vreo 2 zile macar
dar ea inca nu si-a revenit cu alimentatia
ca inca cere lp mult
ii place f mult
si nu prea mai mananca solidddddd
offfffffffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor, cand se duce sotul sa ia vaccinul Rotarix, trebuie sa specifice faptul ca e a doua doza???

Azi sper sa imi descarce si mie sotul pozele sa vi-l arat si eu pe Rares cum sta in fundulet, avem una la munte cand sta singurel pe iarba, dar nu sta mult si nici nu vreau sa il fortez, sa stea cat vrea el si cum poate. Nici al meu nu se intoarce complet, ci doar jumatate de rotatie ca sa zic asa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mandreeac acum sunteti sanatosi?

mada antonia e bine ca am luat antibioticul care e cel mai tare CEDAXUL
si-a facut efectul cel mai bine
dar mai avem de dat
vreo 2 zile macar
dar ea inca nu si-a revenit cu alimentatia
ca inca cere lp mult
ii place f mult
si nu prea mai mananca solidddddd
offfffffffff


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




DA Cami, multumim de intrebare, suntem sanatosi. Vad ca de 2 zile tot stranuta, sper sa nu fie semn ca l-ar lua vreo raceala, ca la schimbarile astea de temperatura nu ma mira nimic. Multa sanatate Antoniei. Tare greu cand ai copilul bolnavior, eu am slabit si m-am tras la fata rau de tot, dar imi revin eu.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Fetelor, cand se duce sotul sa ia vaccinul Rotarix, trebuie sa specifice faptul ca e a doua doza???


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




nu cred

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am vazut primul dintisor al lui Luca, bravo mami, ce super mi se pare, dar pe el mititelul ce il mai doare. Chiar eram curioasa cum va arata gingiuta lui, dar banuiesc ca intai se inflameaza oarecum, nu? Te felicit si eu pentru faptul ca zice mama, si eu tot asteptttttttttttt, dar am rabdare cu Rares al meu. Poate vezi ca zice tata.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput