Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

superrr mada!! yasmi a mea a stat asa bine pe la 7-8 luni!

ma retrag!
pupici!!



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



off pusesem pozele cu Cristi....vb maine

somn usor


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

mada eu am carucior mazi cosi mura care este super bun, dar mi s-a luat de el. Adik eu plec si cu masina si trebuie sa stau sa il desfac, sa il urc in masina, sa il desfac sa il dau jos si tot asa... Acum m-am hotarat sa il dau si sa imi iau un chicco care are doar 7 kg si se strange tip umbrela.

I-am luat si eu Bryannei unul umbrela gen Baby care, pe care am dat doar 150 lei, tot pt concedii dar este groaznic, vorba ta, fac bataturi in palma si merge si foarte greu.
Pe asta de la chicco l-am incercat la o prietena si am fost si in magazin si l-am incercat cu Bry in el, mi s-a parut extraordinar, mai ales pt mine care il car tpt timpul, pune-l in masina, da-l jos din masina....
Acum astept sa il vand pe asta de il am si iau chicco.
Oricum, sigur imi va parea rau dupa Mura, pt ca mie mi se pare caruciorul ideal, dar nu in conditiile mele.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hai ca nu am inchis inca!! am vazut pozicile...sunt fantastice!!! eu am repet sunt singurii copilasi care i-am vazut sa stea singuri in fundulet la 5 luni jumatate!!! super!super! dar oare au voie sa stea?? pt coloana?

acum am plecat...
pupici



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

am postat si eu poze cu Ayanna de la 3 luni.

Mada este o scumpete Catalina, si ce a mai crescut, iar Cristi la fel.
Si ce mult seamna, sau mi se pare?
Oricum 2 scumpi.
Fetelor cand ati inceput diversificarea?
Eu se pare ca am chiulit

Ce bn de tine Mada ca inca alaptezi, mie imi pare atat de rau ca nu mai alaptez, oare ar fi pea tarziu sa reiau acum?
Dar cum sa fac sa produc iaar laptele de acum o luna, ca vad ca am din ce in ce mai putin.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti mamicilor? Nu am mai apucat sa intru de 3 saptamani pt ca am avut ceva evenimente neplacute si anume acum 3 sapt Rares a facut otita cu rinofaringita si diaree acuta si a plans mititelul de mama focului ,l am tinut numai in brate o noapte intreaga; a doua zi dimineata direct la dr , i a dat tratament si si-a revenit. Apoi am fost o saptamana la munte unde i/a priit extraordinar d bine ca am plecat cu el desi eram in plin tratament ca avea si o tuse expectoranta,dar slava Domnului si a revenit si acum suntem si noi la diversificare si i am dat pana acum morcov,radacina de patrunjel,cartof- asta l a deranjat la stomacel si i l am scos si brocolli,iar poimaine ii bag si dovlecel.Scriu d p tel sotului asa ca daca mai fac greseli sa le iertati. Si Rares sta in fundulet,sunt tare mandra de el si astept sa zica mama. Ma mangaie pe fata,ne iubim cat e ziulica de lunga. Am o intrebare voi cat tineti legumele la steamer,ca mi am luat si eu unul , sa nu isi piarda legumele proprietatile? Ideea e le tineti pana sefac maim
Oo sau raman mai tari?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Mai moi voiam sa scriu mai sus dar nu stiu ce naiba am facut pe aici. Si eu am probleme cu laptele, nu stiu cese intampla dar pe Rares nu il mai satura si uneori nu mai amfir ar sa fie. Se poate introduce deja branzica de vaci? De care din aia dietetica sau de care? Sunt cam nepriceputa. Legat de carne prima oara vreau sa ii dau ficatel ca am citit ca ar fi cel mai bun ! Va pup si. Va imbratisez pe toate,mi a fost tare dor de voi

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata si poftiti la

nu am reusit sa intru in wkd, am tot fost ocupati. astazi vine tati de la Buc si de abia il asteptam

mada- ce frumos wkd ai avut, super. cred ca ti-a prins ff bine. si eu zic ca yasmi: cata este superba cum sta ea in fundulet. de cand ai inceput sa o tii in carut cu spatarul putin ridicat? in fundulet ai pus-o sprijinita pe la 4l si 3 sapt nu? felicitari pt amandoi

yasmi- dar cate mese are lucas mamiii..wooow banuiesc ca le mananca pe toate pana la capat! pai teea papa la 4 ore si daca incerc sa-i dau laptic la 3 ore nici nu se uita la el

fetelor brocoli nu este alergic? la fel si banana?
ca sa vedeti cate informatii diferite poti primi

Teea face nani cu nasu in patura, cred ca a auzit-o pe Sophia de Strumph ca e bine :)


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

am postat si eu poze cu Ayanna de la 3 luni.

Mada este o scumpete Catalina, si ce a mai crescut, iar Cristi la fel.
Si ce mult seamna, sau mi se pare?
Oricum 2 scumpi.
Fetelor cand ati inceput diversificarea?
Eu se pare ca am chiulit

Ce bn de tine Mada ca inca alaptezi, mie imi pare atat de rau ca nu mai alaptez, oare ar fi pea tarziu sa reiau acum?
Dar cum sa fac sa produc iaar laptele de acum o luna, ca vad ca am din ce in ce mai putin.

Mami fericita de 2 printese Bryanna Gabriela 02.06.2009 si Ayanna Stefania 26.03.2011




am produse la Bazar


ce fetita draguuta, ambele de fapt sunt tare frumoase si finute

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Ce faceti mamicilor? Nu am mai apucat sa intru de 3 saptamani pt ca am avut ceva evenimente neplacute si anume acum 3 sapt Rares a facut otita cu rinofaringita si diaree acuta si a plans mititelul de mama focului ,l am tinut numai in brate o noapte intreaga; a doua zi dimineata direct la dr , i a dat tratament si si-a revenit. Apoi am fost o saptamana la munte unde i/a priit extraordinar d bine ca am plecat cu el desi eram in plin tratament ca avea si o tuse expectoranta,dar slava Domnului si a revenit si acum suntem si noi la diversificare si i am dat pana acum morcov,radacina de patrunjel,cartof- asta l a deranjat la stomacel si i l am scos si brocolli,iar poimaine ii bag si dovlecel.Scriu d p tel sotului asa ca daca mai fac greseli sa le iertati. Si Rares sta in fundulet,sunt tare mandra de el si astept sa zica mama. Ma mangaie pe fata,ne iubim cat e ziulica de lunga. Am o intrebare voi cat tineti legumele la steamer,ca mi am luat si eu unul , sa nu isi piarda legumele proprietatile? Ideea e le tineti pana sefac maim
Oo sau raman mai tari?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




vaaai mami frumoasa ce ati mai tras!
ati facut rotarixul pana la urma? stiu ca voiai neaparat sa-l faci



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Yasmi,mami, pe amandoi copilasii i-am pus in fundulet atunci cand mi-a zis dr-ita sa o fac, si atata timp cat stau singurei in fundulet inseamna ca muschii sunt deszoltati si sustin coloana. Cred ca dauneaza coloanei sa pui in fundulet un copil care nu poate sa se tina in fundulet. Lucas statea asa frumos in coltul canapelei in poza. Nu ai incercat sa-l pui si fara sprijin? Sau poate la mine a ajutat si faptul ca mancarea i-o dau numai in scauna de masa? ..ca si acolo mai sta in fundulet.

mandreeac, imi pare rau pt durerile lui Rares de urechiute . Dar cum a reusit sa faca otita? Am tot intrebat de tine in ultimul timp.
Legumele la steamer le tin exact cat scrie pe carticica de instructiuni. Ficatelul pe care vrfei tu sa-l bagi este permis dupa 7 luni (dupa spusele dr-itei mele) iar pana atunci tb bagat piept de pui d ela
n luni.

alexina, cu nasul in plapuma zici? Pai cu asa friguri nici nu mai simti vara. Eu nu stiu de ce dar am chef de toamna de pus muraturi, facut sarmale pt culesul viei si niste paine impletita
Pe Cata am pus-o in fundulet la 5 luni fara o saptamana, deci un pic mai mult de 4 l si 3s , dar in carucior nu ridic mult spatarul, am impresia ca se balangane prea tare stanga/dreapta cu el ridicat de tot. la noi pe strada au schimbat teava de alimentare cu apa si ca se ne racordeze pe toti au spart in fata fiecarei case..si evidet sunt numai transee..sper sa vina sa toarte si asfalt la sfarzit...ca au acoperiy doar cu nisip
Legat de alimentatie, dr-ita mi-a spus sa bag banana dupa 8 luni, dar la Cristi cred ca am bagat muuult mai devreme, si mi-a spus sa nu-i dau pepene, din nou zic la Cristi am bagat pepene galben la greu pe la 7-8-9 luni. De brocoli nici nu stiu ce sa zic...e extraordinar de bun Oricum, si daca il introduci nu o sa-i dai zilnic.

roxy, tot la gratare esti ?

simo, mi-e dor de tineeeee

azi m-am trezit cu chef de treaba...sa vedem cat ma tine..


pupici la toate fetele!




Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput