Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Pupici fetele!
am citit tot dar nu prea am timp sa raspund la fiecare...

strumph, ma bucur ca aveti o rutina, dar eu tot nu as trezi fata sa manance, e doar parerea mea

lalely, 600 de gr in luna a patra este mai mult decat bine. Cand vei incepe diversificarea vei avea cele 3 mese de mancare solida fixe iar restul laptic la cerere.

pisuc
, cand mergem la viss? eu vin si cu Cristi..deci va fi alergatura pt mine

ally, nazbatiosul Edy Si cristi a cazut din canapea pe la 4 luni, mai mult s-a speriaat decat sa se loveasca....avea tata o expresie cu cazaturile pana la 1 an.....il intreb si-ti spun, ca cica nu se lovesc rau ..ceva in genul asta.


Mie imi dorm amandoi copii, am reinceput regimul si as vrea sa bag so niste abdomene.Roxy, cu cate incep si la cate tb sa ajung ca sa se vada iceva in 2-3 saptamani?

Stiti ca va intrebam in cat timp se regleaza productia de lapte daca fata nu mai suge asa mult? acum mnai am fffff putin lapte. Cata suge dimineata la 6-7 apoi urmatoarea data suge pe la 13:30-14:00 dar suge asa de alint ca sa adoarma si cica mai are dupa aia 2 mese de lapte dr si astea mici cantitativ....sanii sunt din ce in ce mai mici si mai moi.....oare se duce de tot?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LALELYrelax
nici noi nu avem program
abia cand incepi diversificarea il faci
eu cel putrin asa fac
si cu antonia am procedat la fel
mi se pare chinuiala sa ai program la bebe atat de mic alaptat la san
eu dau la cerere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:



La multi ani! Andra Ioana de miki1979, Eduard Andrei de Ally, Sophia Nicole de Strumphitza, Petru Constantin de pisucmic



am dat buna dimi si doar atat am reusit ca de atunci de abia acum 10 minute am ajuns acasa si intr-o ora tre sa o iau iarasi din loc dupa buburuza la gradi.... vreau o zi de leneveala!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mi-a ajuns scaunul de masa!!!!

mada, s a reglat cata la kk cu uleiul de masline???? la noi e bombaaaa cand il folosim...pana acuma afacut de 4 ori astazi si de obicei face de 3 ori in medie pe zi.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

la multi ani celor care serbeaza azi lunitele
sa fie sanatosi
si sa isi bucure parintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Draga Viss si Madutza,
Azi am aflat o veste teribila despre un necaz mare al unei prietene bune careia i-a murit baietelul de 4 ani (suferea de o boala foarte grava si se stia ca va vei sfarsitul, dar toti suntem sfasiati...)
Asa ca zilele urmatoare vom fi alaturi de ea, si din pacate nu voi mai putea veni in parc asa departe de casa... Luni plecam la Cheia pana pe 16 august, dar sper ca la final de august cand ne cresc copiii si va fi sper mai racoare ne intalnim in orice parc vreti.
Cu mult drag


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Draga Viss si Madutza,
Azi am aflat o veste teribila despre un necaz mare al unei prietene bune careia i-a murit baietelul de 4 ani (suferea de o boala foarte grava si se stia ca va vei sfarsitul, dar toti suntem sfasiati...)
Asa ca zilele urmatoare vom fi alaturi de ea, si din pacate nu voi mai putea veni in parc asa departe de casa... Luni plecam la Cheia pana pe 16 august, dar sper ca la final de august cand ne cresc copiii si va fi sper mai racoare ne intalnim in orice parc vreti.
Cu mult drag


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


Condoleante prietenei tale. este groaznic cand se intampla asa ceva, indiferent cat te-ai pregati pt asa ceva...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pisuc


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

pisuc dumnezeu sa-l ierte
offfffffffff
ce greutate pt acei parintiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pisuc, sa aveti grija de parintii ingerasului...of, Doamne!
mada , da o sa fie din ce in ce mai putin... eu stiu ... ca numai am laptic, am facut herpes urat si mare de s-au umflat ganglionii si a tb sa iau antivirale si cand am terminat antiviralele mi-a venit ciclu... si lapte pauza...
strumph, si sophie trage de par?.. eu cred ca andra o sa o faca pe maria ce eu si bunicile lor nu am reusit... sa-si tina parul prins...
va las ma duc sa bolesc.....ca ma doare burtauitasem cum e....

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris....ce faci?? targi chiulul???

delia, ati ajuns acasa???

mada, mult succes cu regimul!

simo mai pune pozici cu voi si cu casuta!!

gabi pe unde esti???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput