LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Vreau sa va multumesc din suflet pentru urari si mai ales pentru subiectul nou creat. Nu ma asteptam, mai ales ca sunt cam noua pe aici.

Din partea Raisei, la prima ei aniversare, va servim cu un cocktail (fara alcool) de vara (chiar daca la noi e cam toamna), saratele, prajitura, suc si o bere pentru mamicile care inca mai alapteaza (eu acum am baut o gura).

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

A...si nu sunt blonda! 22 ianuarie 1982 e ziua mea.

Asta a fost pentru Paula.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:



la multi ani, Bogdan Andrei

la multi ani, Raisa


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

LMA RAISA

Am vazut si eu pozutele noi: pufescu (f fain rucsacul pt bb), oana, ramo, paula

crispro - cand am fost la Botosani era in camera cu soacra-mea cand i-a cazut camera foto peste ochi (!!) dar era vina mea ca o lasasem pe masa la incemana.
Iar pt cazaturi, a mea cum merge de saptamana trecuta, cade fff des. I-am cumparat genunchiere, dar i le pun doar afara. Ii mai pun si ham dar nu o tin, il las asa larg sa nu o tina in loc, alerg eu dupa ea.
Merge continuu de cand se trezeste pana la urmatorul somn (de la 13 la 17)
Parerea mea, copiii trebuie sa experimenteze cazaturile, sa invete sa cada corect.

crissy am inceput sa recuperez pozele de pe picasa, dar mai am vreo 100 de vizionat
Arata ff bine lista
Si eu ma intreb cum iti gasesti tu timp pt noi.

Noi pana la concediu mai avem, abia pe 14 sept vom pleca, si ma sperii cate trebuie sa caram dupa noi (inclusiv olita)

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

michelle, nu te plange... sa ma vezi pe mine, cu doi...am ditamai lista...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Crissy, sterge semnul intrebarii din paranteza din dreptul meu...eu va citesc, postez mai rarut, dar nu scapati de mine. NU plec.


semnele alea de intrebare eu am inteles ca sunt pentru ca lipsesc datele de nastere ale mamei (de acolo din paranteza!)

crispro, sigur ca esti o norocoasa, ti-am tot spus-o noi pe aici ca, in vremea cand o sa ne plangem noi mai rau de dinti si de masele, voi o sa le aveti pe toate! vanataile vin si pleaca . si repede!

super-crissy, sarumana! am vb deja cu sora-mea pe mess si pe fb, pe mine mai mult alea cu dinozaurii ma intere, ca de restul suntem pline de enciclopedii


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Sambata, cum va povesteam, am avut-o pe fina la noi. In bucatarie noi faceam clatite (din faina de secara+grau-integrala), cand Ioana a vrut sa jucam 'cucu-bau' (de-a v-ati acunselea). Am gasit-o o data si era randul meu sa ma ascund, dar cum incercam sa mai stau si cu V si cu o mana pe tigaia de clatite, i-am spus ei sa se ascunda. Ioana a fugit si V dupa ea. Sotul mi-a dat sa tin un polonic, dar am inceput sa urlu la el ca tb sa ma duc dupa piscoti ca sa nu cumva sa-i prinda vreun deget in usa. In urmatoarea secunda am trantit polonicul si m-am dus dupa pitici. Ioana inchidea usa, degetul lui V era prins deja in partea usii (la balamale). Am tipat la Ioana ca sa nu mai incerce sa inchida usa. Degetul lui V era deja stalcit.. rau . A plans dragostea mea de mi-a sfasiat sufletul.. Tacsu' a fost talaboc si s-a pierdut si a tipat la Ioana.
Ioana plangea si ea si tremura! Clar nu a avut nici urma de intentie sa faca asta (dar are doar 3 ani!!). Tati incerca sa-l linisteasca pe V, eu pe Ioana. Ma durea sufletul de lacrimile amandurora ...
Vine noaptea, pe la 1, se aude un fosnet in statie. Se trezise deja o data. In mod normal chiar nu m-as fi dus la el (astept sa planga/urle, nu vreau sa-l deranjez eu..), dar acum m-am dus la el. In momentul in care am intrat in camera, frate-miu (care a venit de luni la mine) a inceput sa vomite, in jet, evident, in pat!!
Schimba lenjeria, aeriseste biiine! Se trezeste si V.. Ma duc in pat.. I-am dus un lighean lu' fratello si am mai avut vreo 2 treziri numai cu George (fratele)..

Ieri am fost plecati la un gratar, finii finilor cumetrilor. A bagat V in ghiozdan ce i-a picat in mana. De la orice de pe jos, desi eu stateam numai pe el.. la masa a papat rosie, cu paine, cu iaurt, pufuleti. Doamne, ce era la el!! Asta cat s-a mancat. Cu el este iiimposibil sa stai la masa fara sa manance si el .

Am apucat s-o vad doar pe Bianca, frumoasa de Michelle!
Intru si eu acum pe FB, sa vad pozele de la ziua Raisei si micul cubanez .

Crissy, arata f bine prima pagina!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Michelle, am vazut-o pe Bianca cu ochisorul, draga de ea! E atat de faina, cu codita carliontata in varful capului!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

bumble, nu s-a umflat degetelul, nu? Atunci e bine...

michelle, mama ce buba! grue cu piticotii astia!

Eu m-am bucurat prea devreme, Rebeca iar a facut diaree. Ma duc cu capu'! Ma gandesc daca nu ar fi bine sa ii fac o analiza, dar ce sa recoltez daca in pamapers nu ramane nimic? - ca e apa-


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Saddie, pana sunt fierti . Eu ii incerc cu furculita. Ultima data i-am tinut la fiert 2h jumate.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN


bun asa! deci sunt gata cand sunt fierti!

Mergi la inceput