LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

La multi ani Raisa

Eu sunt zombi de 2 saptamani, raportam la Seby 3 canini, un molar si al 4 lea canin in curs de.... Felix doi canini tot in curs de.....va dati seama ca eu de la 4 dimineta nu mai dorm

Nu mai tin minte cine administreaza contul nostru as putea avea si eu adresa si parola, merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Bumblebee, si eu i-am prins odata degetelul la usa, lui Raul. Eu personal!!! Ieseam afara la plimbare, el era la mine in brate, eu aveam geanta plina, cum ies eu de obicei si nu-mi gaseam cheia si chiar nu eram atenta la manutele lui Raul. Cand au inceput urletele nu stiam ce s-a intamplat. Asa plangea si el saracutul si se tinea de manuta vatamata. Imi tot arata degetelul, dar nu a ramas nici un semn. Pai daca eu am facut asa ceva, ce sa te astepti de la un copil de 3 ani...
Si Raul papa orice si tot timpul cand suntem in deplasare. Vb Ramonei sambata l-a lasat mancand si duminica cand ne-am intalnit Raul iar manca. Si toate amestecaturile . A mai zis ieri Oana o vb desteapta : bine ca pana la 1 an am avut grija la ce mananca si cum am depasit pragul le dam de gusta aproape din orice

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crisu', buba lui Vladut!

Adriana, s-a umflat atunci tare tare, tati a incercat imediat sa-i 'indrepte degetul'. I-am pus comprese, l=am dat cu crema de arnica, acum nu mai are nimic, nici macar nu e vanat, i s-a dus doar putin din piele. pe RB-BB sa scape de diaree. La olita nu merge s-o fentezi sa faca? Si sa recoltezi din ce e mai la suprafata. Nu stiu daca e ok asa.. (scuzati plasticitatea limbajului)

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Fetele ce-i cu actul aditional de la CBC? Vor sa majoreze ceva suma de plata? Eu inca nu am primit nimic. La noi s-a recoltat pana la 80 de kile. Bine eu sper sa nu ajunga Medeea niciodata la greutatea asta

Am facut o ciorbita de vacuta cu bors si leustean, asa de bine miroase in casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mya85

Salut tuturor,

nu am mai intrat de muuuuulta vreme, cred ca imediat dupa nastere am mai postat cateva mesaje doar... am mai citit din cand in cand postarile voastre si imi place ca imi aduce aminte de vremea dinainte de nastere cand va citeam zilnic :)

Noi am facut de o saptamana primul anisor. Cand a avut F 3 luni ne-am mutat din tara (Anglia) pt ca eu am avut oferta de lucru dinainte de a fi insarcinata si a fost destul de greu sa renunt la ea. Acum sotul meu sta cu F si e ok asa. Motivul pt care scriu e ca sunt f curioasa si vreau sa le intreb pe fetele care locuiesc in afara tarii in ce limba vorbesc cu copiii? Nu stiu daca s-a mai discutat pe acest subiect, imi cer scuze daca da, voiam doar un sfat sau o parere, imi fac multe probleme din cauza aceasta. Noi vorbim cu el doar romaneste, nu as putea vorbi in engleza cu el, mi s-ar parea tare ciudat. Dar ma gandesc cum se va descurca atunci cand v-a merge la gradinita??? Mi-e tare teama ca nu se va intelege cu ceilalti copii... lui ii place f mult sa se uite la desene si bineinteles sunt in engleza aici, sper sa prinda ceva engleza de acolo. Nu ne-am hotarat daca ramanem aici sau nu si de aceea deocamdata vorbim doar romaneste cu el. Stiu ca ei prind mai repede si invata mai repede o limba straina decat un adult dar totusi...

mami de Filip 25.07.2010


Noi vorbim romaneste cu ei, la gradinita vor merge in franceaza, copii prind extraordinar de repede. Prietenii mei au dus copii la gradinite anglofone iar la scoala invata in franceza (romanii sunt obligati sa-si dea copii la scoli francofone) si se descurca de minune. Am exemple de copii care au crescut aici, au 16-17 ani acum, cand vorbesc cu parintii vorbesc romaneste dar intrei (prieteni/ amici) vorbesc in franceza chiar daca sunt tot romani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie
Fetele, nu mai are nimeni chef de un week-end la munte la Ochidut??? Noi va asteptam acolo!!!






Mai deci pana la urma cine vine la munte?????????

A se vedea ca citesc si din urma , dorm baietii, toti 3 , ala mare sforaie de-mi vine sa-mi pun dopuri in urchi, saracul il las sa se odihneasca ca a fost toata noaptea la inspectie (a picat o grinda la un pod si a fost tambalau mare) asa ca au intrat toti in alerta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Crisu', buba lui Vladut!

Adriana, s-a umflat atunci tare tare, tati a incercat imediat sa-i 'indrepte degetul'. I-am pus comprese, l=am dat cu crema de arnica, acum nu mai are nimic, nici macar nu e vanat, i s-a dus doar putin din piele. pe RB-BB sa scape de diaree. La olita nu merge s-o fentezi sa faca? Si sa recoltezi din ce e mai la suprafata. Nu stiu daca e ok asa.. (scuzati plasticitatea limbajului)

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!



La noi isi prind degetele la usa reciproc, aadica odata Seby lui Felix, apoi Felix lui Seby si uite asa nu se mai termina.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

si eu i-am prins in usa mana lui bubu :(. Era in carut,pe hol,eu imi cautam cheile,el a bagat mana la balama si eu am inchis tare usa...am crezut ca mor,a plans de a rupt...dar noroc ca n-a fost rau.
Dragaica,cred ca a fost ceva in aer pe 10 august ca si noi suntem dintosi de nu se poate: 8 dinti,2 canini,3 masele si a 4a aproape iesita. cu mancarea in schimb e jale,ma gandesc ca nu vrea pt ca il dor gingiile...cand vede lingurita inchide gura si intoarce capul.singur nu duce la gura mancare,se stramba cand pune mana pe mancare(in schimb daca l-as lasa sa ia un cacat de caine de pe jos in parc ar fi fericit si l-ar baga si i gura!).singur mananca biscuiti(am facut si eu sambata,au iesit f buni dar muuulti de nu se mai terminau de copt...inca sunt buni dar s-au intarit),ii plac si se freaca cu ei in delir pe gingii.si pufuleti ar manca,dar nu-i dau(decat in masina ca sa-i distrag atentia).in rest jale.incerc sa fiu calma,maine vine bona si la ea in general mananca =)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui saddie
Fetele, nu mai are nimeni chef de un week-end la munte la Ochidut??? Noi va asteptam acolo!!!






Mai deci pana la urma cine vine la munte?????????

A se vedea ca citesc si din urma , dorm baietii, toti 3 , ala mare sforaie de-mi vine sa-mi pun dopuri in urchi, saracul il las sa se odihneasca ca a fost toata noaptea la inspectie (a picat o grinda la un pod si a fost tambalau mare) asa ca au intrat toti in alerta.

http://www.facebook.com/pages/MyTwinBeads/196070730443879
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



hello,

pai la MI vine Crispro,Bumblebee,Paula,Adriana,tu,eu, Tina poate,nu mai stiu...

Saddie vorbea de un weekend extra,ca ei au mai fost si le place,nu?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of Alina, pupam degetelul lui Victor sa treaca durerea..
e greu, nu mai putem fi tot cu ochii pe ei...D-zeu sa-i aiba in paza... zilele astea lucram ceva in bucatarie, dar tot cu ochii pe Filip eram...cateva secunde nu m-am uitat, era sus pe masa din living, cu spatele spre marginea ei...am crezut ca mor...putea sa cada pe spate direct pe parchet... am sarit ca arsa sa-l dau jos... oooo, si cate nu se pot intampla...sa ne fereasca cel de sus...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput