LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

eladea, ai dreptate, suma de 190 e in loc de cat platim acuma (la mine 140) si nu suplimentar, m-am mai uitat acum din nou peste act Da, Conditiile Generale fac parte din contract (desi nu se semneaza de catre noi), dar la art IV.3 scrie ca Eurocord are dreptul sa modifice Programul

Saddie, contractul se oprea pana acum la momentul in care se predau celulele stem clientului pentru transplant. Asta ma intreb si eu, ce-i opreste sa mai vina cu servicii noi in fiecare an? Desi daca nu se semneaza actul nou, nu vad sa fie o problema, ramane contractul in forma initiala.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mamici, maine bem si mancam fara limita, pentru ca avem 3 delfinasi de sarbatorit! Va invit sa le uram acestora "La multi ani!" pe subiectele dedicate fiecaruia:

2 august- LMA Andra Maria, delfinasa de Mycya
2 august- LMA Clara Maria, delfinasa de miha13gina
2 august -LMA Andre, delfinas de stefania_97




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Noi am cam disparut...dar am lipsit motivat am fost pe la manastiri la Neamt...Secu...Sihastria...Sihla am mers si la pestra la Sf.Teodora(pe bunica mea o chema Teodora)
A fost frumos...David a explorat tot..a gustat mere padurete...Antonia a escaladat copacii

la multi ani sarbatoritilor care i-am ratat

Eladea-cum e Filip? David a avut roseola...in 3 zile au disparut bubitele...la fel prima data erau pete rosii si dupa sau facut bubite Antonia nu a facut nimic..si au stat unul langa altul toata ziua

Racusor-si David ieri nu a vrut sa deschida gurita...f putin a luat..eu daca il vad ca nu vrea nu il fortez...mergem alta data...
cucuiul lui Andrei

Oana,Paula,Ramona-ce frumos de voi ca va intalnitidelfinasii unu si unu

Michelle-ce frumoasa e blondina ...off bubuta

Bumblebee-vai ce durere degetelul lui V

Crispo-Vladutz cretulin

fug si eu la somnic..sunt terminata de oboseala...azi am copt vinete,ardei...plus mi-am facut coliva am vazut ieri una uriasa la biserica si tare bine arata..asa ca azi am trecut la treaba sotul intrase la idei..de ce am pofte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am recuperat, ma duc la culcare

am vazut pozele cu frumusica Bianca cu ochisoul rosu si cu delfinasii prieteni de la Mures

off, ce de cucuie si de degetele pupam pe fiecare delfinas in parte, sper sa nu uit pe nimeni Vladut, VIctoras, FIlip, Iza

o sa pun zilele astea poze, cand apuc, ca puiul de zmeu la 11 se culca, DIana esti tare cu 10 l-am pozat cu bretonul stramb si cucuiul cel mare are ditamai dunga pe frunte bietul de el, dar parca dupa ce i-am dat cu gel de arnica e mai bine. si eu azi, mama denaturata, nu i-am pus bine sandaluta si nu stiam de ce nu vrea pe jos . a vazut tati cand l-a adus in casa ca degetelul mic era intors

Andrei s-a pus pe alergat alearga prin toata casa, face "na na" la parchet, mobila, de parca l-ar lovi, eu ii zic sa faca "mai mai" si atunci el mangaie parchetul si azi l-am filmat cum canta cu tati "trec tigaaaniii treccc AaaaaaaaaH ..."

e din ce in ce mai comic, cum ne imita si cum merge el prin casa si gesticuleaza, mori de ras

si eu acum ii dau sa pape cam din toate, dar totusi am grija la ce rontaie, sa fie cat de cat fara o mie de prostii . dar aseara in parc ii-am cumparat un cornet de inghetata, ca nu avea nimic de rontait

noapte buna delfinariu

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

seara buna, delfinariu

am culcat piticotul, eu mai bantui o vreme pe-aici in acompaniament de sforait , inca nu-l mut pe tati in dormitor ca mi-e sa n-o trezeasca pe Isa

noi tot plimbarete si vorbarete (e innebunita dupa vecina de peste drum, cand ii aude gura fuge la balcon si striga la ea printre gratii, iar daca mai e si cu furtunul de apa in mana, pai stau la taclale si cate 15 min!), numai bine ca apar si cainii ei pe terasa si e gata distractia! striga de o aude toata strada, se aduna babutele sub balconul nostru la povesti cu ea

eu nu-i dau chiar de toate sa manance (trecand peste faptul ca oricum mai face ea nazuri), incerc sa fac in asa fel incat mesele ei sa coincida cu ale noastre si atunci, cum are locul ei la masa, eu de langa ea ii dau sa pape si infulec si eu intr-un drum. daca mi se pare ca e ok sa-i dau ce mananc eu, ii dau. daca nu, schimb meniul ei pe loc pana gasesc ceva ce-i place (adica orice cu paine, ca e mai rapid). am renuntat si la biscuitii dintre mese, oricum de 3 zile pranzul il ia dupa somnul de amiaza, adica pe la 6!! ca intre 1-3 nu e chip s-o fac sa manance, eventual 2-3 lingurite... deci, ultima masa e pe la 9, si somn la 11, pana la 10-11 dimineata.

azi a mancat supa alfabet cu pui si dovlecei cu branza la cuptor. maine la amiaza ma gandeam la ceva cu ficat, l-am scos acum din congelator... si seara orez cu lapte.

ma duc s-o pun si pe Maria la culcare, ca altfel ar sta pana dimineata

noapte buna, delfinariu


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

LA MULTI ANI, ANDRUTA!

LA MULTI ANI, CLARA!

LA MULTI ANI, ANDRE!




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

Multumesc mult tuturor pt raspuns si incurajari oricum eu tot in romaneste as fi vorbit cu el, nu as putea altfel... si inca nu ne-am hotarat daca ne intoarcem sau nu, asa ca...

Multumesc ca m-ati lasat si pe mine in lista. Imi place sa va citesc, chiar daca nu apuc sa si raspund. Lucrez full time, 40 de ore pe saptamana, plus inca o ora pe drum, sunt plecata cate 10-11 ore de acasa din pacate. Imi pare asa de rau ca nu pot sta cu copilul acasa, va invidiez pe cele care stati. Oricum mi-am propus ca in curand sa ma fac un bebe si atunci voi sta cu ambii acasa am vazut ca unele deja asteapta al 2-lea copil. Felicitari!

mami de Filip 25.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

Buna dimineata,delfinariu!

Macar de ziua Clare sa ofer si eu o cafea,capuccino,ceai (dupa preferinte),impreuna cu o felie de tort,prajiturele....iar mai pe seara vin si cu o sampanie , bere,un coktail cu si fara alcool!!

Noi suntem la mare in Italia ,nu am timp sa scriu prea mult,dar cand ajungem acasa o sa revin cu poze si sa va povestesc mai multe despre noi!

Multumesc din suflet pt subiectul dedicat Clarei!
,pt Cristina,Rodi,Paula si Crissy!

Rodi, multumim pt urari!pupam printesele!

Gina,mami deClara(02.08.2010) si Thomas(21.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

gata , si capuccino (alice, te bagi?) si mult promisa limonada!

mi-a dat Isa desteptarea la 2.30 si 6.30 (scurte si la subiect: laptic, desi de ceva vreme nu mai cerea si peste noapte), nu mai am somn ca e ziua afara, asa ca m-am apucat de trebaluit prin casa, asa poate reusesc sa iesim la o plimbarica si de dimineata...

sa mai zic ca in telenovela in care traim aici sunt si dezavantaje? in fiecare dimineata in jur de 6.30 trec 2 cai pe strada (cu stapanii, sigur ) si incep sa latre toti cainii, daca dorm nu-i aud! in dimineata asta insa eram treaza pe jumate, asa ca desteptarea 100% mi-a dat-o vecinul care a inceput sa strige din pat (parter) la cainii latratori de pe terasa, ca mai mare galagie facea el decat cainii . si pe cand ma gandeam ca se face liniste si adorm, aud sub balcon masina care venea sa-mi ia sotul la munca (ala huruit greu de uitat sau confundat) si apoi, in trezire, incep sa bag de seama la toate zgomotele de fond pe care nici nu le auzisem pana atunci: pasarele, ticaitul ceasului din bucatarie , motanul torcand la picioarele mele... deci, n-am mai pierdut vremea in pat, o sa profit ca e inca racoare sa trebaluiesc cateva ceva prin bucatarie. nu plec departe


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

gina, sa va fie de bine vacanta si aniversarea!

aelita, cum e la plaja? la noi a fost innorat ieri, dar tot cald. cat stati in E?




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput