LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

gata,libertate...l-a preluat bona :))...asa ca sunt libera sa fac curat,mancare si ceva la servici(desi nu cred ca apuc ca in casa e un haos total,a facut baiatu inventar complet de la cosul de rufe in hol,la cutiile din baie(bigudiuri si chestii pe care nu le-am mai folosit de un an jumate doi,ma gandesc daca sa le mai tin :D, dulapul mare din camera noastra, pampersii si tot ce era sub masa de infasat la el in camera...si l-a auzit rasturnand si pe balcon cu tati dar am zis ca imi beau cafeaua inainte sa investighez dezastrul).totul suprapus peste haosul obisnuit.
nu stiu ce sa ii mai fac de mancare,el putin la pranz nimic nu-i convine.bona i-a dat supa,si mi-a zis ca nereusind cu lingurita i-a dat sa bea din borcan si asa i-a placut :).10 puncte pt bona.rody,si la noi prefera sa nu mai manance la pranz,ci pe la 6 sera,si preferabil in parc :). ieri am facut show in IOR la fantana mare,bubu vroia sa se bage in apa,urla groaznic daca vroiam sa-l iau de acolo asa ca i-am suflecat pantalonii si l-am bagat cu picioarele in apa...mama ce fericire pe capul lui.urlete cand am lecat,normal.
intrebare: cand le faceti orez cu lapte sau gris cu lapte il faceti cu praf sau cu lapte de vaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata!

Vin si eu la .

Asta cu datul lucrurilor nefolosite este solutia mea de compromis cu consortul. El ar pastra si un kk (ma scuzati ) pana la adanci batraneti daca ar putea. Eu arunc tot ce nu-mi mai trebuie imediat. Asa ca avem lucuri pe care le punem in cutii de plastic cu termen. Daca se face anul si n-am folosit nimc din cutie atunci afara pe usa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Tocmai cand sa dau si io sa scriu...s-a stricat mouseu'..
La multi ani delfinasilor sarbatoriti astazi:Andruta, Clara si Andre!Sa fiti sanatosi, norocosi si mereu veseli!!
As vrea sa am si eu mai mu;t timp..dar de unde,ca atomicu asta parca de la zi la zi e mai dihai..Pufescule: eu fac cu lapte praf deocamdata..
Acu trage sa puna mana pe taste...

Va pupez ca devine greu sa mai misc ceva!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crissy, raspunsuri la dilemele de pe prima pagina:

AdelaP - a scris la noi ultima data in iulie 2010

Anne45 - activeaza la mamici de Italia, la fel si Raluk31

emushi - anul asta nu ne-a scris

SabrinaLia - a intrat putin la inceputul lui aprilie

senty_mary - la inceputul lunii iunie (2011 )

JuliaSM - absenta la noi

babiela - nici nu mai stiu cand a scris la noi

mousel - prin primavara...

unele dintre mamici sunt active pe fb, in grupul nostru...



am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Racusor, si noi cucuiul delfinasului sef! Unde-s mai multi puterea de vindecare creste!

Eu de acum voi face OL sau GL cu LV. Ca oricum va primi f rar.

Cine da HUmana4 la plodix?

Deci gagicul meu mic, daca are rulourile trase, doarme pana dupa 9!!
Asta la mine in camera, pt moment, dar tb sa fac cumva sa pun rulouri si la camera lui.

Am mAi vazut si pozele frumoase de Pufescu si Bambo!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Rody, asa-s si eu cu somnul.. doar ca daca ma ridic din pat singur trezesc si restul casei.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna dimineata fete dragi!


Scuze pentru absenta zilele astea! Nu am avut timp liber deloc! Incerc sa mai aduc la zi din problemele nerezolvate ale firmei si e cam complicat cu Raducu umblacios care-si baga nasul peste tot! Acum distractiile preferate sunt invartitul hainelor care-i pica in mana si ruperea hartiilor! Va inchipuiti cam in ce fel arata casa


Va mai povestesc mai tarziu un pic.

Vroiam sa le multumesc mamicilor care m-au sfatuit cu orelistul: Crissy, ainotna, rubia sper ca nu am uitat pe nimeni, daca am uitat ii cer miiiide scuze!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79
Despre actul aditional CBC:


nu am studiat amanuntit "problema" dar asa la o prima vedere:

inca de la inceput din ce scria in contractul pe care de altfel l-am semnat reiesea ca suma achitata reprezinta: recoltarea celulelor+transportul lor, urmand ca anual sa platim o taxa de depozitare in cuantum de 140 lei
(eu inca de atunci mi-am pus problema transplantului si a procedurilor medicale foarte costisitoare dar...la cum evolueaza lucrurile cine stie cum va fi peste 30 de ani, poate o procedura de rutina!)

Saddie din cate stiu se incearca gasirea unor modalitati pentru inmultirea celulelor stem din cele existente

conditiile generale fac parte integranta din contract, implicit art.II.3 in care este specificata suma acordata in cazul unui transplant deci e ok


ei practic au un nou serviciu/produs pe care ti-l ofera - il doresti semnezi actul aditional si vei plati incepand cu 2012 190lei - nu doresti platesti in continuare 140 lei
pentru anii ce urmeaza factura anuala va fi emisa in decursul primului trimestru!

eu o vad ca pe un fel de "asigurare" in caz ca ai nevoie....primesti suma x...iar pentru asta platesti anual o suma

se poate sa mai scoata si alte produse pe care ti le poate oferi la fel trimitand un act aditional pe care il poti accepta semnand sau nu

greseau daca modificau unilateral contractul fara consimtamantul tau

Ilinca daca mai ai nelamuriri intreaba-ma si promit ca si citesc tot intre timp
acum fug la Thassos sa citesc ce ai scris...ca mai avem timp cu CBC pana la sfarsitul lunii
eu ma gandesc sa platesc daca pun in balanta riscul acoperit cu 40lei/an


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata si de la noi!

dau cafeluta maaaaaaaaaare....cu lapte, scortisoara si miere...

aci e o vreme de kko... uf ce ma enerveaza... io is mucoasa de 3 zile, sper sa nu ia si copiii... ma simt ca naiba si n-am chef de nimic... no bun, hai ca m-am descarcat...

ilinca, stii vorba aia: 'cine-mparte, parte-si face...' acu ce sa zic, sa dea Domnul sa nu avem nevoie vreodata sa apelam la CBC...oricum, nu cred ca fac ei magarii, ca au prea multi 'clienti' si nu cred ca-si permit... io ma intreb acuma: oare mie nu trebuia sa-mi vina 2 acte aditionale? ca am 2 contracte la ei(si pt Eric)...

am scris demult mesajul...abia acu il trimit...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salutare!

Noi plecam maine dimineata pentru cateva zile acasa la Bucuresti, acum ma apuc sa sortez ce pun in bagaj. Sasha si-a schimbat iar programul de somn, a revenit la 2 reprize pe zi, una peste alta e mai bine ca doarme mai mult. Dar e aiurea ca la pranz cand e caldura mai mare el e treaz...

Am verificat ieri carnetul de vaccinuri si ultimul i l-am facut la mijlocul lunii martie(fusese bolnav la 6 luni fix), asa ca nu-i pot face luna asta vaccin. Noroc cu voi ca ati spus ca trebuie sa treaca 6 luni intre ele, ca altfel dr de familie nu cred ca se uita

Mergi la inceput