Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***334***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ilinca, uitai sa spun ca si eu cred ca de la brinza topita i se trage Sofiei.

Tufete va multumesc ca l-ati "like"-uit pe Ian al meu

Mergem la plimbare; de fapt, mergem pe o terasa cu spatiu de joaca; eu beau cafea si IAN se da pe topogan si arunca cu pietricele intr-o balta Stiu ca sint denaturata pentru o simbata dimineata dar...asta simt, asta fac

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani





Asa as fi vrut si eu sa ma denaturez ca tine. E idealul meu sa stau sa beau o cafea iar copilul sa se joace cuminte langa mine. Dar visez...pentru ca de obicei trebuie sa alerg, sa ma catzar sau sa imi pun nisip in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

As sta la povesti dar Vladimir are activitate intensa. Vad ca acum l-a luat pe Robert in primire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hai sa si propun o tema de week-end?

De ce credeti ca femeile (si barbatii) se schimba dupa casatorie? De ce nu mai sint -in citiva ani- pline de umor, pasionale, misterioase etc. etc. etc. cum erau in "perioada de glorie" a nubilatului?

sau

Cum s-au intimplat lucrurile la voi dupa casatorie? Lucrurile au ramas neschimbate? Ati reusit sa pastrati "scinteia"? E si mai mishto decit a.c. (ante casatorie)? Daca da, cum ati reusit? Daca nu, care credeti ca sint cauzele? Mai este cale de intoarcere?

Dar, dupa venirea copiilor ce s-a intimplat?

E prea "grea" pentru week-end?
Daca da, astept propuneri.


Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, terasa unde am fost nu e aglomerata dimineata. E retrasa si inchisa (deci fara risc de masini si alte grozavii). Apartine de un restaurant unde se fac mai mult, nunti. Ma asez la masa chiar de linga locul de joaca si baltoaca artificiala cu ratzusthte. Avem la noi, stropitoare, baloane de sapun, masinute. Eu ii fac poze, il tot intreb daca poate sa fac ceva singur pentru ca ii place sa se "dea mare" si sa-mi arate ca poate (stiu ca nu e corect ce fac). El isi arunca toate lucrurile in baltoaca, eu i le scot etc. Deci NU se joaca singur pentru ca nui place.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Iar nu sint logata, iar nu-l pot corecta pe "NUI"
Am mai si mincat neshte litere...

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ina, raspunsul la intrebarea ta cred ca il aduce ... maturizarea si toate grijile pe care le solutioneaza o persoana matura. Atita timp cit nu ai copii si imprumuturi mari (pentru casa se fac ele de obicei, desi mai sint oameni care le fac si pentru masini ) poti trai in cuplu exact la fel de gratioasa glumeata si cu chef de... chef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eva nu doarme inca. Nici nu am incercat sa o adorm, ca m-am luat cu curatenia, iar ea cu joaca. Mergem sa luam pranzul si abia apoi somn.Tema ta este provocatoare, poate am inspiratia sa o fac mai tarziu.Eva se joaca foarte frumos singura. Ieri am fost la un restaurant cu foarte multa verdeata, cu apa, podeturi si multe pietricele. Ea le aduna si le arunca in apa, dansa (ca era si formatie care intretinea atmosfera); la un moment dat si-a gasit vreo 3 fetite si se invarteau adorabil pe muzica, tinandu-se de mana.Partea proasta e ca e in afara orasului, altfel as fi fost acolo in fiecare dimineata de weekend. Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

ina, ina mi-ai amintit de canasta ce o jucam pe vremuri, mi s-a facut un doorrr dar nu am cu vine juca, cred ca o sa ma bag la unul online ceva mai tarziu daca nu se trezeste Stefan pana atunci

Oare de unde am luat lenea asta de dimineata ??? O fi de pe net ? ... am vb.si cu mama si ea aceeasi stare o are si nu a deschis netul ca nu are .
Am deschis frigiderul de 3 ori sa-mi pregatesc ficateii deja dezghetati si tot de atatea ori l-am inchis , pana la urma trebe sa ma urnesc

Ina- bafta la canasta si sa castigi tot pe pui pe masa
Ilinka, sanatate Sophiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cuscra, ce teme grele ai dat;))
Sophiphi si-a revenit, a avut o perioada de vreo 2 ore de molesheala, mi se parea si caldutza tare, a si stranutat...dar apoi si-a revenit, zburda, tzopaie, a mancat prajituri cu branza aduse de draga noastra vecina...
Io ghiciti ce cap am: dupa sesiune...am dus cartile adanci:)) inapoi la bibloteca...si-am inceput sa-mi scot...tananana...chick-lit!!! Am dat gata cred ca toata seria "La cumparaturi" a lui Kinsella, acum sunt la "la cumparaturi cu Minnie", Minnie fiind fetitza de doi ani a shopaholicei:))) De mi-ar vedea cineva fisha de la biblio mi-ar cere expertiza psihiatrica:)))
La chestionarul cuscrei nu stiu daca sa raspund, avand nici 3 ani de casnicie, total 4 de cuplu, ca am citit pe ici pe colo (nu la noi la club!) replici de genul:"daaa, asa-i la inceput...mai vorbim dupa 2-3-5-10 ani!":)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu am dormit langa Eva si acum am o durere de cap de toata frumusetea. Daca era dupa mine, mai dormeam vreo 2 ore, dar deja e 6 ceasul.Ilinca, eu am fost mare fan Kinsella, am asteptat cu sufletul la gura fiecare noua carte. Nimic altceva, insa, din colectia chick-lit nu mi-a placut. Insa la seria shopaholic am ras si cu lacrimi.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput