Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***334***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io n-am avut langa cine dormi, ca Sophiphi si acum e fresh, trezita de la 6; de fapt a tras un somn intre 12 si 12.45 si s-a trezit plangand groaznic, a trebuit s-o scoatem afara (pe casa scarilor, sa n-o mai auzim, haha:)))
Io n-am mai incercat nicio carte gen chick-lit sa spun drept, am luat la intamplare o kinsella si m-a amuzat asa ca le-am luat la rand:))). Eu n-am citit nici ala, cum naiba ii zicea...jurnalul cui? Ceva cu Bridget.
Deci zici ca altceva chicken nu-mi recomanzi...;))) Pacat, ca mai e ceva vacantza si inca nu m-as apuca de lucrarea de doftorat

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ba da, ba da, Bridget Jones' Diary ti-o recomand. E funny!Uitasem de ea. Insa doar primul volum.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fete dragi!

Am reusit si eu sa va prind din urma, am avut o saptamana grea la munca, care se pare ca m-a afectat, ieri dimineata nu m-am simtit deloc bine, abia stateam in picioare, imi amorteau mainile si aveam si ceva dureri pe la ceafa, asa ca am hotarat sa-mi iau cateva zile de medical, sa-mi incarc bateriile si sa ajung luni sa-mi fac si niste analizele, ca m-a cam speriat starea mea, eu care de obicei am multa energie.

Mi-a placut mult ca ati scris ca pe vremuri, se pare ca Aris a avut o contributie majora,pe care o si o felicit pentru baietelul jucaus din burtica.

Cami: imi pare rau ca trebuie sa treceti printr-o asa perioada, dar timpul zboara repede.Cu ocazia asta poate reusim sa ne cunoastem, eu pe la sfarsitul lui septembrie ar trebui sa ajung prin Bucuresti

Ina: si eu sunt de parere ca un master te-ar ajuta mai mult, decat o noua specializare la facultate

Lucian mai bea dimineata 200 de ml de lapte de vaca natural, care-l fierb eu mult, alearga prin curte in picioarele goale, zmotoceste toata ziua motanii si balaceala la apa, am ascuns robinetul de afara, ca numai acolo statea. Si mai nou dimineata, ma innebuneste, ca merge si el la munca, ca nu are bani

Sterilet Mirena, am avut si eu,la un an dupa ce l-am nascut pe Sebi, in mare parte am fost multumita de el, au mai fost si mici dezavantaje, ca de exemplu dereglarea ciclului.

Fug ca ma cheama Luc, weekend placut

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete,
eu am avut in vizita famila fratelui meu...n-am mai avut timp de pc.Cu greu am reusit sa acopar cele de zi cu zi si ce s-a adaugat in aceasta saptamana ...dar per total se pare ca a fost ok spre bine..ca-s obosita nu conteaza...
Copii sunt bine ,plini de viata si mancatori mai indarjiti de ficatei de mama

de ce numai sunt/em asa cum eram cand m/ne-am casatorit??Pe noi necazurile ne-au apropiat si mai mult...eu mi-am pierdut veselia si cheful de viata...la mine totul se calculeaza in functie de programari...am uitat ce inseamna sa fac ceva pentru mine/noi ca si cuplu.Am mare noroc ca D nu a uitat si el tine vie flacara iubirii noastre...iar eu ma straduiesc sa nu stric/sting tot.In schimb acum ma straduiesc sa-mi amintesc de micile noastre ...incerc sa reinvii

un wk placut tuturor!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Dodo, da-mi, te rog, inca o data link-ul cu modelele de seturi crosetate de tine, fiindca vreau sa aleg ceva de acolo . Si hai, putin optimism - desi imi imaginez ca viata ta nu e deloc usoara - pentru ca uite ce rezultate frumoase au toate eforturile tale de pana acum!Si bravo sotului tau ca nu lasa povestea voastra de dragoste sa dispara!

Eu am fost azi-dimineata la curs - a fost chiar interesant, nu-mi pare rau ca mi-am rupt cateva ore din sambata pe care o cainam atat! Acum, seara, am fost cu Andrei la un concert - s-a zbantuit putin pe acolo, ne-am cumparat niste chestii interesante (un fel de decoratiuni interioare din vita-de-vie ) si am revenit la domiciliu. Barbatu' mi-e la serviciu, acolo a fost si aseara, si alaltaseara. Gulia isi face baia...si eu ghiciti ce fac?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simona, sanatate multa!

Ilinca, deci Sophia s-a hotarat sa (va) lucreze zi lumina! eu sunt terminata cand Andrei nu doarme la pranz, ca, si daca se culca mai devreme decat de obicei seara - desi nici asta nu-i o regula la el- de pe la sapte incepe sa fie marait, sacait, nervos etc. si greu ma mai pot intelege cu el. Azi am dormit de amiaza amandoi de la patru la opt, asa ca ne asteapta o noapte interesanta.Ina, exista asadar toate premisele sa-mi fac tema!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
Despre Sabi si Gaza nu mai stiu nimic nimic... dar voi? Oare or fi aflat de excursia de la Moeciu? Mi-ar place tare mult dc ar veni si ele. Maine caut tel si le sun, acu.. e oleacutza cam tarziu



Au fost citate Gaza a dat curs invitatiei, Saby nu poate din pacate!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, ce faci? Cum v-ati distrat aseara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Kinsella imi place si mie, jurnalul lui Bridget Jones asisderea. Am mai citit eu vreo cateva de-astea, dar nu m-au convins. Va spuneam eu anul trecut ca am citit vreo doua romane de gen, cand mi-au trimis aia de la Polirom alta comanda. De-acolo am invatat cum te poti alege cu printul pe cal alb: secretul e sa fii beata ( bine, divers tipologizata: de la usor cherchelita pana la manga) cam 90% din timpul petrecut in compania barbatilor (restul timpului fiind, evident, mahmura!). Asa erau eroinele alea, si fiecare s-a ales cu barbatul dorit - q.e.d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Pe unde o fi Olguta? Ca nu a mai intrat de ceva vreme. Novus, e totul ok?

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



E nasa din nou, de data asta la Chisinau !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput