Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***334***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata.

Tati taie o scandura si puiul sta in fundul lui. Mai da si el cu ciocanul de jucarie din cand in cand si radeeeeee

Bianca, unde va grabiti?

Noi am inceput sa ne puturosim, ne sculam la 7,30; e adevarat ca pampersu' e destul de plin. Cand ne sculam la 6 era gol...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou.
La noi fuse ieri a 4 a zi cu program 11-11. Adica 11-23 mai precis, fara somn de pranz, desigur.
Azi dimi la 6 am simtit-o foindu-se si cand m-am uitat la ea tocmai a tras o voma inclusiv pe nas, stand pe spate. Am luat-o rpd in bratze dar se speriase groaznic deja si n-a mai vrut decat la tac'so in bratze, cred ca pe mine ma asocia cu ceva nashpa ca am fost langa ea cand a vomat:). Asa ca tac'su, care si el se trezeste de obicei dupa 10, a stat cu ea in bratze de la 6 pana la 8 si ceva, nu putea sa se puna jos ca protesta Sophiphi.
M-am tot gandit ce-o fi fost cu voma si amandoi am tras concluzia ca de la spaghetele mancate cu pofta aseara, le-am facut cum n-am mai facut de vreo 2 ani, cu branza topita hochland si cum Sophiphi nu e obisnuita cu porcariile, i-a picat rau. Aveti voi alte pareri? Acum nu vrea sa manance da' febra nu pare sa aiba (oricum nu i-am mai putut-o lua de cel putin 6 luni, ca nu sta nicio secunda la termometru).

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ce-am vrut sa mai spun: cuscra Inapreda, sunt uimita! Desi nu te-am prea vazut postand in afara altor sectiuni ale forumului, i-ai facut o caracterizare la fix acelei persoane dezagreabile care a enervat-o pe pisigri (da' pe mine, de cate ori!! pana mi-am dat si eu seama ca e irecuperabila in obtuzitatea si auto-suficientza ei), chiar esti un fin psiholog.
Cami, biata de tine, in ce situatie esti pusa...dar va fi bine si va trece repede, trebuie sa fii increzatoare. Tufete, io cred ca e obligatorie cazarea in cazarma, stiti voi cum e cu armata, cred ca-s reguli stricte blablabla.
Parerea mea despre lapte o stiti, n-o mai dezvolt decat la cerere expresa!:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

'Mneata buna cucuiete dragi!

Bianca, multu' de cafea; o servesc in pat ca am o leeeeeeeeeeeene de zile mari!

Anca, multumesc frumos ca mi-ai impartasit experienta ta legata de platfus; nu stiu daca am mai spus dar mie mi-e frica sa nu i se deformeze picioarele.

Monnvas, exact, de cazeina-i vorba, asta am citit si eu si mi-e ciuda ca "muritorii de rind" nu au acces la niste informatii corecte.

Ilinca, nu, eu nu scriu never la alte topicuri dar, de citit, citesc si "cunosc" o mare parte din useri "din citite" si din fell in care se baga sau nu in conglicte sau cum le gestioneaza etc.

Ma striga "cineva": ma-ma, maaaaaaaaa-ma

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata,Si eu sunt la cafea in pat, am o leneee mare de tot, insa azi am treaba, my house is a mess, si mai am si de gatit, si de scos copilul afara Pe unde o fi Olguta? Ca nu a mai intrat de ceva vreme. Novus, e totul ok?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gina, am citit si eu rezultatele acelor studii legate de lactate, eu nu le evit in mod special, dar nici nu le consum in exces. Eva bea doar lapte de capra, iar iaurtul tot din lapte de capra i-l fac. Laptic bea destul de putin, cam 200 ml, seara (si eu imi pun aceeasi problema ca si tine, pisigri, cu burtica plina), insa iaurt ar manca mereu. E mare fan!Ilinca, sigur de la prostia aia de branza topita i s-a facut rau. Ei sunt inca destul de sensibili. Eva a mancat niste caise si mere si acum are scaune cu mucus...Gina, Q: spuneai ca speli rufe colorate cu vanish pt rufe albe. Cum pui vanish-ul? direct pe pata sau in masina de spalat? Am si eu cateva haine pe care trebuie sa le rezolv cumva!Aris, ce a zis sotul de cadou?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anamariame, pun Vanish direct pe pata; daca e pata "periculoasa", las sa actioneze 5 minute (nu mai mult) si apoi le spal la masina; daca rufele sint albe sau deschise la culoare, pun vanish si in masina de spalat sa vin de hac soshetutzelor

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, uitai sa spun ca si eu cred ca de la brinza topita i se trage Sofiei.

Tufete va multumesc ca l-ati "like"-uit pe Ian al meu

Mergem la plimbare; de fapt, mergem pe o terasa cu spatiu de joaca; eu beau cafea si IAN se da pe topogan si arunca cu pietricele intr-o balta Stiu ca sint denaturata pentru o simbata dimineata dar...asta simt, asta fac

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nuu, Gina, mie mi se pare mijlocul perfect de a-ti petrece o sambata dimineata! Have fun!!Si merci de explicatiile cu pete Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ne-am intors; Ian doarme, eu mi-am bagat la cuptor o pizza (congelata, of course!) pe care o sa o maninc in pat.
Nu sint depresiva -sau nu mai tare ca de obicei- dar, pur si simplu, am chef de leneveala maxima ca-n vremurile cind tineretile si nelinistelile imi permiteau sa nu fac ceva daca nu am chef.

Socrii sint la nunta in Italia asa ca, dupa amiaza am invitat prietenii in curte; facem un ceaun cu fasole si ciolane afumate De fapt, baietii fac cit stau la neshe pahare. Poate, o parte din fete vom juca / canasta; sper, pentru ca-mi place! Cam atit.

Dar, cit doarme Ian, nu veniti in povesti?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput