Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Faith, eu sunt convinsa ca am facut ce e mai bine pt ea, desi la inceput mi-a fost greu si acum imi lipseste, pt ea e mai bine la maicamea. Daca ramanea la noi n-as fi avut timp de ea si probabil as fi cicalit-o toata ziua, ar fi suferit. Asa e in centrul atentiei mereu iar cand vine acasa e si mai si. Inchipuie-ti ca acum ar fi fost pe locul 3, iar Mara va avea un an si 4 luni cand voi naste, cred ca uitam sa ii pun si apa cainelui, sau riscam sa isi bage fimea botu pe acolo :)))
Dar daca tu te poti descurca cu amandoi, jos palaria! Toata admiratia din partea mea

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Puiutza In primul rand imi pare f rau pentru ce-ai patit cu toxo, sper ca totul sa iasa bine pentru bebe in final!!!

Mie mi-a iesit bine analiza de toxo, dar saptamana trecuta mi-a zis medicul ca trebuie sa o repet la 3 luni. Sper sa fie totul in regula.


Alice Din cate zici, intr-adevar cred ca e mai bine ca ai dus animalutul la mama ta unde are parte de toata atentia - in plus - e in familie nu e ca si cum ai dat-o ce stii pe unde
Eu sper ca ma voi descurca si cu catelusa si cu bebe - la mine e un pic avantajoasa situatia - mama mea locuieste in acelasi bloc cu noi, si in functie de cum evolueaza lucrurile, daca ar fi nevoie, o pot duce temporar pe Buffy la mama (adica la cateva etaje distanta ) Sper ca totusi sa ma descurc sa o tin in continuare cu noi, ma bazez ca ma va ajuta mama mea daca voi avea nevoie de ajutor - trebuie doar sa "strig"


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Neatza.sa aveti o saptamana buna!



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza! cam slaba activtatea pe la bulgarasi... toata lumea este in concediu?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Pai..daca tot e sezonul concediilor...
La mine in firma "bate vantul" cu atatea concedii. Eu sunt groaznic de suparata ca anul asta nu o sa merg in concediu - a schimbat al meu jobul acum vreo 2 luni..si nu isi poate lua concediu
In schimb, prin martie, pana sa raman insarcinata si pana ca al meu sa schimbe jobul, am apucat sa iau o excursie de 4 zile in Varsovia la sf lui august inceputul lui septembrie..macar atat. Dar eu as fi avut chef de ceva vacanta undeva la mare...

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Neata fetelor, o saptamana excelenta si voua!

Kraluca, ma ajuta foarte mult mesajele voastre, nu ma mai simt atat de singura, va multumesc frumos. Nu ca as fi singura si ca nu am sprijinul familiei si al prietenilor dragi, insa cu voi ma aflu in aceeasi etapa a vietii, ni se intampla la toate acelasi eveniment minunat, cu multe dintre starile voastre ma regasesc si eu si e altceva.
Analizele le-am refacut, s-au confirmat, maine le repet din nou pentru ca am facut deja 14 zile de tratament cu Rovamycine si sunt curioasa daca a aparut vreo schimbare a indicatorilor, altfel tratamentul o sa il iau pana o sa nasc. Totul se va stabili la amniocenteza, abia astept sa o fac.
Personal nu cunosc pe nimeni care sa fi trecut prin asta, doar ce am citit pe net unde toate povestile au happy end.
Pana atunci, moralul meu creste, in weekend m-am simtit minunat, am putut sa fac o gramada de teaba de am reusit sa imi enervez sotul grijuliu .



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

si eu am catel, are 12 ani, a fost usor gelos pe rares cat am stat acolo adica 4 ani dar nu am avut nici un fel de probleme cu sanatatea
nu as fi putut sa il dau nici cum, cand a aparut rares avea 7 ani...cum sa il dau? e vaccinat, deparazitat nu vad nici un fel de problema.
din parcuri in schimb poti sa iei tot felul sau si de pe strada, nu de la cainele tau deparazitat si vaccinat.

noi suntem obositi, am facut 7 ore ieri de la vama veche pana acasa...nu mai fusesem de 2 ani la noi la mare....iar nu mai calc cel putin 2...

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Si apropo, si eu am inceput saptamana cu o zi de concediu!!!! Dar de maine inapoi la datorie....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Noi am intrat in concediu. Na-na-na-na-na-naaa... Maine o stergem din peisaj, asa ca vorbim peste o luna. Sa aveti grija de voi.

PS: Cica bugetarilor le maresc astia salariile de nu se vad. O sa le trebuiasca o masina de valori cand ridica banii... Deci distrati-va acum cat mai puteti, ca din octombrie nu o sa mai dormiti de griji. Ce o sa va faceti cu atata banet? Hahahaha.... Vai de fundul nostru de bogatani....

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (14+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Dragele mele imi raspundeti si mie la o intrebare:

eco morfologica de 12-13 saptamani este intravaginala ?

Multumesc.

in 11+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput