Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Nicole Eco de 12-13 sapt, adica de trimestrul I, este abdominala. Bafta la eco

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

annisia - esti fenomenala!!! si eu sunt bugetara si imi pregatesc portbagajul pentru a pune mairea de salariu
morfologia de trim I este abdominala? adica am scapat de transvaginala? eu nici nu mai speram (imi intrase in reflex).
chiar mi-ati inveselit ziua! mai ramane sa vina puiutza sa ne spuna ca totul e bine!


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Multumesc !
Ma duc si eu astazi, dar ma gandeam ca sunt imbracata in rochita...si nu prea se potriveste... off

in 11+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Nicole, si ce daca esti in rochita? Eu una am fost in rochita la toate ecografiile de pana acum (2 transvaginale + 2 abdominale).
Kraluca, da, si eu am fost extrem de fericita cand am vazut ca eco de trim I e abdominala Eu din cate am inteles, astea transvaginale sunt mai mult la inceputul sarcinii, pentru "detalii" cand nu prea se poate vedea f bine la eco abdominala.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

si eu si sotul suntem bugetari...cat ne da?5 lei si-o paine?



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

Salutari burticilor si piticilor :)

Va citesc de ceva vreme si uite ca in sfarsit le avem pe toate in regula asa ca ne inscriem si noi la listuta:

Eu: Yasmin, 31 de ani
Piticul: DPN 4 Feb 2012. Tocmai ce terminam primul trimestru. Dublu test iesit foarte bine. Inca nu stim daca e fetita sau baietel, speram sa aflam pe la jumatatea lui August cand avem urmatoarea echo.
Mai ai si o printesa de 8 ani - Asli - nascuta pe 18 August 2003.

Am avut mici mici sperieturi dar au trecut deocamdata toate si suntem foarte bine. Am luat 2 kg pana acum. Ma cam dau peste cap mgirenele pentru ca nu am cum sa imi iau pastilele care ma ajutau de obicei si paracetamolul e cat se poate de neeficient dar... asta e :)

Bine v-am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_cris1 spune:

Yasmin bine ai venit! Si eu am migrene groaznice, cate 3 zile intr-una. Nu te ajuta un pic de cafea? Pe mine uneori ma ajuta cat de cat - ma rog, atunci cand nu-mi face greata

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ieri am avut si eu dureri de cap de am crezut ca imi plesnesc creierii...nu am luat nimic...

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Yasmin, bine ai venit!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

ntz, odata sosita migrena nu mai ajuta cu nimic cafeaua. e adevarat ca sunt putintel dependenta de cafeina, deci trebuie sa am grija sa imi iau portioara (care am redus-o treptat de aproape un an de la 2 cani mari de cafea la filtru pe zi la o cescuta) in fiecare zi altfel ma apuca precis migrena. dar daca totusi ma ia migrena, nu mai ajuta nimic in afara de Apranax sau orice alt naproxen 550mg! imi trebuie chiar si doua cand situatia e critica. Dar uite ca acum nu am voie si tare e greu. Daca ar fi doar durerea de cap dar e greata aia grea si tremuratul picioarelor si zvacnitul tamplelor. brrrr :S

Mergi la inceput