Prichindei nazdravani 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

e servita doamnelor.Azi avem cafea din zona Napoli,cine doreste,cine pofteste,bineinteles alaturi si de ceaiuri aromate.

Ce mai ziceti,care-i programul azi?Se apropie we,pe unde mai plecati?
Eu vreau sa plec in Moldova o luna,dar in a doua sapt.din August.Sa vad daca nu rezolv ceva cu angajarea.Da ca nu rezolv nimic,am plecat.De fapt serv.e asigurat,dar nu am cu cine lasa fetele.
si spor la lucru va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Tatiana, ei da...azi avem cafea deosebita
M-ai ametit cu Moldova si serv....unde va duceti in Moldova? ...si cand vrei sa incepi serv? ...pai nu poti apela la bunicutze pt 'atomice'?

Eu am ajuns la serv si m-a servit o prietena cu o portie de tiramisu...e ziua ei, deci prin simpatie si ziua mea azi e mai scurta si mai dulce

De la 17 mergem cu piscotica la inot!

Nyny cum sunt piticii?

la toata lumea si ...poftiti la tiramisu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Neatza fetelor spun si eu prezent la tratatia cu cafea si tiramisu .
Aseara m-a recompensat al meu sot.
Si ieri bomboana dp coliva m-a sunat a mea soacra sa imi spuna sa o ducem pe Delia la ea sambata ca sa stea cu ea,dar sa numai zica cand sunt in parc sau in locuri publice ca vrea la parintii ei ca suna urat ca sa o educam ca sa numai spuna asade parca eu as invatat-o.
Nu mi-a picat deloc bine cum a pus problema dar asa este ea bine ca nu sunt nevoita sa o vadca si asa nu o suport dp cate jigniri mi-a adus(si ea este in asentimentul meu).
Astazi se anunta o zi plina la fel ca ieri,gatit,calcat,smotru,spalat vase,intins rufe.
Va pup pe toate si va doresc o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Ei da...asa mai zic si eu Alina schimbari majore ...si recompense
Despre soacra...da-o mai la spate, ca n-are sens sa te stresezi.
Nu inteleg ca totusi sunt niste copii de 3 ani...cam ce pretentii sa ai de la ei micutii.

Ieri nu m-a lasat 'inimioara' si i-am luat si piscotelei o 'lochita' cu fluturasi...n-a fost prea scumpa, vreo 28lei, asa ca treaca-mearga de la mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da' ce mai faceti fetelor?
Nu mai luati si voi o pauza de la treburi...
Mie nu-mi merg aplicatiile asa ca...somez.

Oare cum o fi la MARE??? MARIANA inoti...sau faci castele de nisip?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

De cand m-a jignit adica cu fiecare ocazie,ca de ce nu ma imbrac cum vrea ea,ca dfe ce nu imi fac manichiura,ca de ce nu ma macvhiez si etc.
Sper sa stea Delia si sa vad ca chiar o intereseaza nu doar sa imi faca copilul prost cum s-a intamplat data trecuta cand a fost.


Va las un fresh de portocale o inghetata cu fructe si un capuccino ptr cele cu vicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Sti de ce te-am ametit,Doinita?Gandesc pre multe deodata,si ajung sa scriu numai bazaconii.Ma scarpin la ureche pe partea hailaltaAsa sunt eu,nimeni nu intelege din prima ce vreau eu sa zic,nu stiu cum sa corectez asta.Asa sunt de cand ma stiu,poate sunt prea iute,habar n-am.Deci:soacra(-atentie Alina-),poama acra!,are 71 ani,nu le las ca nu stie ce sa le faca,nici macar pampi nu stie sa le puna,de mancare nu mai zic.Mama,in fiecare an pleaca din Martie si pana in Oct.in jud.Vaslui.Cu serviciul,am oferta de lucru aproape de casa,la med. de fam.,da ce fac cu bombele?Bona,nu pot sa iau,ca nu stau,deci...merg la Moldova.Mai somez un an,vorba vine,ca vechimea imi merge pana face Daria 7 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Sa ai pofta la tiramisu,piscotica sa poarte rochita sanatoasa,cred ca ce s-a mai bucurat cand a vazut-o!V-am mai zis,ale mele se bucura si daca le cumpar o cutie de lapte

Bravo Alina,e un pas inainte in relatia voastra.Las-o pe Delia,si fiti si voi impreuna ,singurei,poate mai clarificati cate ceva.
Mariana sigur face castele de nisip,crezi ca o lasa Bianca sa faca si altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Tatiana, da stiu cum e, si mama sta din apr pana in oct la tara (casa bunicilor) dar nu-i asa departe...sunt doar vreo 60km ...asa ca o mai aduc la 2sapt. la Alexia
Oricum la tine cu 2 'atomice' e mult mai 'delicata' probl
Bona am avut si eu un an dar m-am lecuit...desi era femeie ok...se vedea ca-i straina fata de Alexia. Acum astept cu nerabdare gradinita cu progr prelungit...poate ne-o feri DD de bolesnite naspa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Tatiana daca ajungi in Moldova ...poate ne-om intalni
Piscotica e incantata de orice prostioara primeste...dar 'lochita' a dat-o pe spate
Faza-i ca eu nu prea i-am luat rochii, mai mult colantei, pantaloni...la cat fuge si cat de ametita e...am zis sa-i mai protej genunchii...dar de vreo cateva luni i s-a pus pata pe rochii...vrea si ea sa fie printesa...se admira in oglinda, se invarte, etc...si in casa vrea doar in rochie...chiar ieri s-a certat cu soacra'mea ca nu vroia sa-si dea jos rochia de printesa (e mare, pe sarme)
Cand se trez primul lucru...'Cand imi pui rochia de Ariel?...si pantofii de Cenusareasa?'

Mergi la inceput