Prichindei nazdravani 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor nu v-am parasit.
Va las un fresh de portocale.
Delia se simte bine.
Eu am fost ocupata azi.
Am gatit o tocana de cartofi cu carnati,am copt vinete ,am spalat o masina,am fost la piata cu pitica dp mine.
si acum fug sa si sa vad ce mai am de facut.
Tre sa fac si salata de vinete.
Doamne nu cred ca voi mai scapa de treaba vreodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Fetelor, voi cum mai masurati temperatura copiilor? Eu am un termometru d-asta digital pe care il pun la subrat dar nu mi se pare reala masuratoarea.

Mara imi face febra de azi noapte. Nu stiu de ce... m-am trezit cu ea la noi in camera pe la 2 si cand am pus mana pe ea frigea. I-am dat nurofen si a scazut dar azi de dimineata a facut iar. E apatica si a inceput sa o doara si burtica. Ma gandesc ca o fi vreun virusache ca ieri ne-am intalnit cu mamaie si cu tataie in parc si i-au dus la topogane... si poate s-a lipit ceva de ea pe acolo... nu stiu.


Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alina sarumana pt fresh si spor la treaba si azi...


Tatiana ce bine ca sunt mancacioase fetele. Probabil ca se indeamna una pe cealalta. Abia astept si eu sa mai creasca un pic si David sa vad daca le vine subit vreo pofta de mancare.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Of Nyny,si eu trec des prin asa ceva cu fetele.Eu le masor intra rectal,mi se pare mai bine,apoi scad vreo 4 unitati cred,si aflu temp..reala.Las ca se face bine,dar oare nu transmite si fratiorului?Sa se faca bine si sa fie vesela,ca tare caraiti sunt cand is bonlavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Bravo Alina,harnicuta mai esti.Eu nu am avut chef azi de calcaturi,iar se aduna o tonaCum e vremea pe la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Ma duc la buc.,ca s-au trezit bombeleNe asteapta si pepenita verde,dupa cum spun ele,si poate iesim in curte cu bici daca nu ploua.Intru mai spre seara,daca mai mai tin balamalelePoate o recompensa ,ceva...glumeam,va sacai si pe voi putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

Of Nyny,si eu trec des prin asa ceva cu fetele.Eu le masor intra rectal,mi se pare mai bine,apoi scad vreo 4 unitati cred,si aflu temp..reala.Las ca se face bine,dar oare nu transmite si fratiorului?Sa se faca bine si sa fie vesela,ca tare caraiti sunt cand is bonlavi

tatiana


ma gandeam eu ca tot rectal e mai bine. Trebuie sa ma pregatesc in cazul asta pt un balamuc mare. Sper din toata inima sa nu ia si David... Si el e deranjat la stomac dar nici nu stiu pe seama cui sa pun asta... o fi de la dinti sau tot de la topogane? Azi de dimineata pe la 4 cand i-am dat laptele mi-am dat seama ca facuse kk. N-a mai facut la ore d-astea din primele luni de viata... deci e ceva in neregula si cu el...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Nyny eu yi iau temperatura intra rectal,si nu fac cum spuneau fetele pe aici habar n-aveam de asa ceva(mea culpa).
Cred ca azi vioi piza franta al meu sot nu se va bucura de o recompensa in seara asta;))asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Nyny , Alexia nu suporta digitalul in fund...si oricum din fund ar tb sa scazi putin
Eu ii pun term. clasic subrat si stau 3-4 min ...si de la 37.8 intervin cu nurofen alternat cu panadol....pediatru mi-a spus ca-i ok si asa!...
Alina ce bunatati ai pregatit acolo...vin si eu la salata de vinete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

hello,e cineva p-aci?Cam liniste de dupamasa incoa!

Las Nyny,ca se repara,ei sunt rezistenti.Viata ar fi pre roz daca nu s-ar intampla nimic.Si eu tot cu term.clasic iau,dar in fundulet.S-au obisnuit deja.Nu stiu cum se face ,ca la mine ajunge la 40 tot timpul.La mine se aplica Novocalmin 300+5ml.NurofenDaca e trecut de 40 scade greu.
eu am fost singura cu bombele pana la ora 20,randunoiu a venit de la distractie,sunt rupta,dar tot ma duc nitel la TV.


Mergi la inceput