Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna mamici
miki e fff frumusik alexandra sa creasca mare si sanatoasa
yasmi felicitari pt casuta. arati fff binenici eu nu am fost la control
strunfi eu i-as da la motanu ala un sut sa zoare peste gard printesa mica sa treaca repede. si soacamea dupa ce pune mana pe mate ca are vreo 4 pune mana pe el sau il ia in brate pai daca pateste ceva fiimiu atata ii trebe ca zboara toate. nici nu pot sa ii zic sa se spele inainte de a pune mana pe el ca se supara tare. de multe ori mi-a zis ca ce vreau sa il tin ca intr-un incubator? ca o sa creasca el mare si o sa isi toarne pamant in cap si o sa bage mana plina de pamant in gura dar pana atunci mai este. pai daca tot o sa manance pamant cnd mai creste de ce nu i-as da eu acuma cu lingurita nu? cam asa suna. offf adultii astia. o data avea niste bubite si le-am zis sa nu il mai pupe pana nu ii trec si asa s-a suparat ca nu l-a mai luat in brate o luna si de pupat nici acu nu il mai pupa decat ff rar
ally cat de scup poate fi micutul edi face niste mutrite asa simpatice
acu si despre noi...
am facut azi vaccinul, nu a plans decat cat i-a bagat acul nici nu am avut timp sa imi dau seama cand i l-a facut. tati il facea sa rada eu il tineam de manute si doc de picioare iar asistenta pac injectia. am baiat mare ce sa mai...
doc a zis sa ii dau 2,5 ml de nurofen in seaa asta si 2,5 maine dimi. eu i-am dat pe la 3 jum cad am ajuns acasa si oare sa ii mai dau?? parca nu i-as mai da. e ok se comporta normal
aaa nu mai stiu cine zicea ca a inceput puiul mic sa tipe. si al meu tipa de duminica. tipa de placere si daca nu il bag in seama o da in plans. ma scoate din sarite cand tipa asa. oare ce e de facut sa nu mai tipe??
am luat si eu razatoare de sticla am dat 8 lei dar ma avem pana o folosim. el e foarte interesat cand beau eu apa iar cand mananc se uita asa fix... ieri i-am dat un pic de biscuite doar cat sa ii simta gustul nu mai mult daca ati fi vazut cum facea vaiii ma prindea de mana sa ii mai dau. mai mai ca as incepe diversificare dar parca as vrea macar pana la 5 luni sa mai astept.
voi cati pampers pe zi mai folositi acum??

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

la toate mamicile si puiutii. noapte buna si vise placute

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

apar si eu in miez de noapte, cred ca nu mai e nimeni
m-[am saturat de scari. cand imi iau casa veu fara scari tip ranch asa cum au americanii bata-i vina!

miki- ce frumoasa este pitica mica, doamne. ii doresc sa fie sanatoasa din tot sufletul. ce pletoasa e si ce ochisori are.
mada- am salvat planul de la doctorita ta. e super ok si usor de inteles. intrebare: ciorba acrita de la cate luni se da? banuiesc ca dupa ce se introduc toate legumele si le papa bine. doc de aici de la suceava mi-a zis si ea de branzica calcica si mi-a zis ca daca vreau sa fac mai putin ( ca daca facem 1/2 litri e prea mult si nu se mananca) putem pune 250g lapte integral si 2 tablete de calciu si iese branzica pt 2 zile. nici eu nu sunt de acord cu danone, dovada ca nici eu nu consum de la ei. treaba cu danonino....nu o inteleg
ally- ce frumos ca te plimbi, vreau si eu o tura pe la voi pe acolo. edutu e tare scump si expresiv
yasmi- comand si eu un striper de ziua mea. sa-ti notezi pls. felicitari pt castig.eti norocoasa. dar eu nu am apucat sa vaz pozaaa. pune-o inapoi sa-mi clatesc si eu ochisorii plsss
strumph- lasa ca pisicile stau si afara. mama ta la susheava aici tine matzele in casa? sunt depresive crezi? decat eczeme la copil mai bine matza afara. ii poti cumpara casuta din aia pt pisici!
ce bine ca faci ture prin parcuri. de fiecare data cand povestesti simt ca sunt in Londra. deja nu mai trebuie sa o vizitez:)

simt ca mai voiam sa zic ceva
a: intreba mada si intreb si eu - strumph-cati ani are vecinul?

va pupacesc

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Noapte buna mamici scumpe!!!

Multumesc inca odata pt aprecieri...sunt mandra la maxxxim de minunea mea Eduard!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

happi, bbyasmi mai fetelor, ce va dorm bebelusii..a mea nu mai are decat 2 somnuri pe zi, primul scurt de 30 min pe la 11-12 si al doilea pe la 4 de vreo doua ore..in cazul fericit..
off, ai mei ambii cred ca sunt certati cu somnul..
ca sa nu mai zic ca nu se potrivesc la somn deloc..cand doarme unul, nu doarme celalalt..e lege uite azi mi-a adormit vlad mai devreme , adica pe la 2..si bineinteles ca n-a dormit ea pana la 4 acum ca n-a vrut..desi era nedormita, ca am fost cu ei in parc si i-am cam stricat somnul andrei..parca se vorbesc intre ei sa nu ma lase sa-mi trags si eu sufletul
dar uite ca tot am prins putin timp sa butonez cu o bere in fata fara alcool, bineinteles...





mami de 2 prichindei


Miki, eu am studiat problema si la mine nu dormea Maria din cauza ca nu se satura cu sanul si nu sunt tampita cand spun ceea ce spun.
Papa la 1 ora jumate-2 atat ziua cat si noaptea. Eram praf de oboseala, asa cum scriai si tu candva. LA mamicile cu inca un copil e greu cand apare al 2-lea copil.
Nu mai spun ca plecam la plimbare, pana il pregateam pe Andrei, dupa ce o alaptam pe ea, si pana ajungeam in parc trecea 1 ora, mai stateam maxim jumatate de ora si trebuia sa plec in fuga spre casa ca se trezea si urla de foame. Era un calvar.
Cand citeam cat dorm bblusii lui Mada si al lui yasmi, mi se parea ceva de-a dreptul imposibil.
Intre timp a mai si crescut Maria, poate si asta m-a ajutat.

Ma bucur din inima ca e sanatoasa nepotica. Sanatate multa si Doamne ajuta sa fie bine de-acum inainte!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

happi, bbyasmi mai fetelor, ce va dorm bebelusii..a mea nu mai are decat 2 somnuri pe zi, primul scurt de 30 min pe la 11-12 si al doilea pe la 4 de vreo doua ore..in cazul fericit..
off, ai mei ambii cred ca sunt certati cu somnul..
ca sa nu mai zic ca nu se potrivesc la somn deloc..cand doarme unul, nu doarme celalalt..e lege uite azi mi-a adormit vlad mai devreme , adica pe la 2..si bineinteles ca n-a dormit ea pana la 4 acum ca n-a vrut..desi era nedormita, ca am fost cu ei in parc si i-am cam stricat somnul andrei..parca se vorbesc intre ei sa nu ma lase sa-mi trags si eu sufletul
dar uite ca tot am prins putin timp sa butonez cu o bere in fata fara alcool, bineinteles...








Miki, eu am studiat problema si la mine nu dormea Maria din cauza ca nu se satura cu sanul si nu sunt tampita cand spun ceea ce spun.
Papa la 1 ora jumate-2 atat ziua cat si noaptea. Eram praf de oboseala, asa cum scriai si tu candva. LA mamicile cu inca un copil e greu cand apare al 2-lea copil.
Nu mai spun ca plecam la plimbare, pana il pregateam pe Andrei, dupa ce o alaptam pe ea, si pana ajungeam in parc trecea 1 ora, mai stateam maxim jumatate de ora si trebuia sa plec in fuga spre casa ca se trezea si urla de foame. Era un calvar.
Cand citeam cat dorm bblusii lui Mada si al lui yasmi, mi se parea ceva de-a dreptul imposibil.
Intre timp a mai si crescut Maria, poate si asta m-a ajutat.

Ma bucur din inima ca e sanatoasa nepotica. Sanatate multa si Doamne ajuta sa fie bine de-acum inainte!


Mamica de Andrei si Maria



da, si eu ii dau completare acum..cam un bibe pe zi la pranz si unul full seara la culcare..insa trezirile astea de noapte nu le-am asociat inca cu nimic..adica nu-s de la foame..poate burtica, poate vreun dintisor, desi nu mi se pare..ramane ce spuneam, dorinta de joaca..noroc ca sunt trecatoare..norocul meu ca le privesc acum mai usor pt ca am tras mult mai mult cu vlad cu somnul..
bine acum e dificil de spus ca suntem si in deplasare, trebuie sa ajung acasa ca sa fiu sigura ca nu sunt si alte motive care o perturba..
si cu parcul, te inteleg, asa suntem si noi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Cafeluta? hai repede ca de nu o beau eu pe toata, ca e vremea numa buna de dormit si stat sub plapuma, dar cine sa ma lase ca psicoata e toata un chiot si o veselie de cand s-a trezit, deci cafeluta sa ma trezesc si sa ii fac fata azi

Iar nu a vrut sa suga prea mult dimineata desi sanul meu stang era beton armat, ca aseara dupa ce i-am dat niste lp nu a mai vrut sa bea si din san, se staurase, deci sanul meu era aproape sa explodez, noroc ca a tras din el cateva guri, s-a dezamorsat

Azi nopate nu stiu cum a facut o gramada de pish, era super arhi plin pampersul dimineata si avea si pijamaua si body ul ud un pic si sacul de dormit nu stiu de unde o fi scos atata pish, dar stiam ca de cand s-a nascut e o mica pisorcoasa Trebuie sa ii mai cumpar un sac de dormit sa am de schimb in caz de astfel de accidente, desi pot sa le spal si sa le pun la uscator pana diseara cand am nevoie de sac iar , dar nu se nimereste mereu sa am pentru o masina plina cu rufe numai de ale ei, si eu precum fac economie sa nu poluez natura prea tare astept pana am de spalat o tura intreaga nu numai 2 body-uri si o pijama, dar azi am multe rufusoare de ale ei si am sa le bag la spalat si sa spal si sacul de dormit de pishu si le bag la uscator si le am curate pana seara

Va pup si va urez o zi buna, ma duc ca se maraie, e in centru de activitati si se tot trage iar de pijama sa se scarpine si eu tre` sa stau gardian sa ii dau manutele la o parte ... off abia astept sa scape de nenorocita aia de buba dar mai trec eu mai tarziu pe aici ca asa cum am spus, e iar vreme de taiat venele m-am saturat, e sfarsit de iulie si parca ar fi octombrie



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Buna dimineata!

Strumph, cam ocolesti intrebarile.......... Dar de ce trece asa greu bubita piscoatei? Nu gasesti niste mixtura mentolata sa pui pe bubita sa nu o mai manance asa rau?

alexina, lasa ca si scarile alea ajuta la silueta. Eu am doar un etaj de urcat dar asa m-am obisnuit ca urc cu usurinta muulte etaje..cand mergem in vizita . Nu mai zic ca si muschiul e mult mai tare dacat inainte sa avem casuta. Ce mai afce frumoasa Teea ?

happi, acum se mai trezeste Maria? Cred ca difera de la copil la copil. Somnul de noapte e afectat si de maturizarea fiecaruia dar la noi cel mai mult influenteaza cantitatea de lapte de seara.

dya, daca vrei sa-i dat sa guste, mai bine dai fructe. Pampers folosim cam 4-5 pe zi.

miki, cat mai stati in deplasare?

Cata a fost cam maraita aseara.cred ca de la vaccin, iar acum inca nu s-a trezit...deci mi-a dat peste cap planul de iesit afara
Pana se trezeste, pana mananca marul, pana ii imbrac pe amandoi se face 12 si la ora 13:00 trebuie sa fim acasa sa manance Cristi, off.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Buna dimineata!

Strumph, cam ocolesti intrebarile.......... Dar de ce trece asa greu bubita piscoatei? Nu gasesti niste mixtura mentolata sa pui pe bubita sa nu o mai manance asa rau?

alexina, lasa ca si scarile alea ajuta la silueta. Eu am doar un etaj de urcat dar asa m-am obisnuit ca urc cu usurinta muulte etaje..cand mergem in vizita . Nu mai zic ca si muschiul e mult mai tare dacat inainte sa avem casuta. Ce mai afce frumoasa Teea ?

happi, acum se mai trezeste Maria? Cred ca difera de la copil la copil. Somnul de noapte e afectat si de maturizarea fiecaruia dar la noi cel mai mult influenteaza cantitatea de lapte de seara.

dya, daca vrei sa-i dat sa guste, mai bine dai fructe. Pampers folosim cam 4-5 pe zi.

miki, cat mai stati in deplasare?

Cata a fost cam maraita aseara.cred ca de la vaccin, iar acum inca nu s-a trezit...deci mi-a dat peste cap planul de iesit afara
Pana se trezeste, pana mananca marul, pana ii imbrac pe amandoi se face 12 si la ora 13:00 trebuie sa fim acasa sa manance Cristi, off.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

neata
asa e cu scarile de s-ar vedea la cantar m-as bucura mult!
Teea creste mare si chiuie toata ziua, e o scumpa si imi vine sa o musc mereu
azi mergem la o cabana pe langa manastirea dragomirna la niste prieteni :)
e cam ree aici, chiar de caciula
va pupam pe toti 3

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata tuturor

azi dau si eu cafeluta
la pranz suntem in deplasare pana diseara desi e cam innourat afara! lasa ca e mai bine asa decat sa mori de cald. am downloadat toate articolele de diversif si planuiesc sa le citesc zilele astea.

dya- tot cam 4-5 pampersi pe zi folosim si noi

este posibil sa nu mai cada parul de bebelus? vad ca bebelinei mele nu i-a cazut deloc pana acum, ba chiar are parul mai lung



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput