Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mai e vreo mamica care nu a ajuns la control dupa nastere????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Tot eu ca nu am plecat inca, se joaca frumos in centru si chicoteste si am spus sa o mai las putin ca e tare simpatica si eu stau pe canapea si butonez

Mi-am adus aminte sa mai scriu una alta de ieri ce am ramas datoare

Pisuc, felicitari pentru Petru cel miscaret si multumim de apricieri si scuze ca nu te-am strigat la catalog dar ieri nu am strigat in plus pe nimeni in afara de fetele care au scris ieri pe forum si nu si in weekend, am avut un weekend plin , am citit tot dar nu am apucat sa raspund ... oricum de obicei scriu romane si cam le scriu degeaba ca nu prea raspunde lumea si am spus sa iau o pauza ca nu strica Am strigat dupa un mic ajutor ieri si rugam doctoritele noastre dragi sa isi dea cu parerea si sa ma sfatuiasca dar nici una nu era pe fir ...

Roxy, imi pare rau de trezirile dese noaptea, greu este, stiu cum e ca am fost asa vreo 3 luni jumate, aproape 4 nu degeaba sunt obosita mereu sper sa isi reia somnul toata noaptea draguta ta si sa te lase sa dormi iar multe ore legate

Ally, da ce mai faci ? mai faci sport ? ai mai slabit ? de aia dai cam rarut pe aici ? cat despre motan , am mai spus dimineata, l-as lega de gard ... si sotul... deh, nu si-a furat-o pana acum dar cred ca sigur cat de curand pupa cheliuta lui edy pentru mine i-a mai crescut ceva perisor sau inca nu ?


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Multumim mult pt capitol nou!!!
Fac foarte bine, multumesc de intrebare...toata ziua sunt cu puiutul meu iubit iar seara iesim la plimbarici si cu tati. Da, mai fac sport dar, nu zilnic....de 3 ori pe sapt, alergat/bicicleta+gim acasa. Nu stiu daca am mai slabit(aveam 52 kg)....trebuie sa ma cantaresc dar, o las pe sapt viitoare sa fie o luna sa vad daca se obs ceva. Eduard a prins un obicei cam aiurea...tipa cat il tin plamaniiiiiii....tipa si rade apoi. Da, a inceput sa-i creasca parutul ...este mai deschis la culoare momentan. Si noi pupam piscotica dulce foc si pe mamica ei!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

pupici fetele!

strumph, multumim pt cap nou. I-a trecut mancarimea Sophiei? sa treaca la fata

yvyana multumim, a inceput sa pape mai bine Cata

Catank, si Catalina facea bubite si era rosie sub gusita si o spalam des, o uscam bine si dadeam cu bepanbthen si cu pudra altrenativ, De cand sta in fundulet nu mai face ca isi tine mai mult capul ridicat si nu ami transpira as arau acolo

yasmi, felicitari pt casuta. noi nu uscam parul cu foenul, doar cu prosopul.

fug s adau de mancare la baiat, apoi citesc redtamte din cap anterior, apoi va povestesc de azi de la vaccin, ne-a dat si noua dr lista cu diversificarea.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!
Te asteptam cu lista si sa ne spui cum a fost la vaccin!....Daca nu ma insel mai facese 1 sau 2 acum de curand...gresesc?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

yvyana....eu nu prea sunt pt folosirea feonului..mai ales la parutul lor firav. cat despre pofta...de mancare..hmmm are lucas al meu o pofta de mancare ca ma sperie....azi de ex nu i a ajuns papica facuta si a mai baut si completare 120 ml lapte

roxy....uff ca al meu junior nu se trezeste totusi asa des....el papa la 21-22 ultima masa apoi intre 3-4 si-a bagat o masa si urmatoarea e pe la 8-9. tre sa gasesc o solutie sa ii scot masa de la 3-4...

off strumf...imi pare rau de mica strumfita... din cate am inteles cele cu cortizon isi fac repede efectul. sa treaca.

ally tziul edi!!

la multi ani cristina_ph si laura!!

si maine vad ca avem o mareeeee petrecere aici.....stefy!!!!!!!!!!!!!! hai da un semn....ca scoatem striperu' din dulap de la naftalina si vinul din camara

delia....ai si placinta cu visine??? la multi ani inca o data!

deea...pozici!!!! vreau pozici!!!




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Si noi pupacim una bucata Yasmi si Lucas! M-ai omorat cu poza aia...cum sa arati asa de bine?...vreau si eu sa fiu slabaaaaaaaaaaa!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

BB-yasmi nici eu nu pledez pentru folosirea feonului la bebe asa mic, doar ca a mea pitica care iubeste baita, era tare zambareata si linistita pana cand o stergeam pe cap cu prosopul, nu-i placea deloc, tare urla, se zbatea de mama focului si facea un scandal ca nu-mi mai era gandul nici la masajul, nici la gimnastica de dupa baita, nu nimeream sa o imbrac mai repede si sa o pun la san; noi in casa aveam pe atunci 20grd, ea era pletoasa si nu puteam sa o las cu parul ud, asa ca feonul a fost salvarea mea; de atunci e un zambet tot timpul cat dureaza baita si dupa

Roxy bucura-te tare ca face kk singurica! Si eu as vrea sa-mi umple si patutul dar numai sa faca ea fara ajutor, ca de 2 saptamani numai stimulata face . De azi am zis ca o las sa incerce singurica, numai ca plange rau la san, se screme si e agitata, dar tre' sa iasa cumva kk ala odata!



Cat are printesica ta?? Nu stiu daca ai fost cand am povestit o alternativa pt a face kk...Cand observi ca se screme(scuze expresia),o dezbraci si ii tii piciorusele flexate si pui putina presiune....atunci ea va impinge, tu opui rezistenta si GATAAAAAAAAAAA!!!Deci, sus genunchii si apasa pe ei putin!Ai intees....Nu sunt coerenta deloc! La noi a avut un foarte mare succes treaba asta!!! Sa ai rabdare si sa stai macare cateva minutele asa ca poate face mai greu!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally nu exagera ca iei bataita!!!!!!!!!! vezi ca ajung pana la tine si te urechiez cat esti tu de mami pai tu ce nu esti slabanoaga???????? hai ca arati minunat!!
eu am pus poza sa va prezint livingul nu pe mine ca ma stiti deja...
ca va spuneam de pofta de mancare..hmm...mai bine e sa nu o ai iarasi am luat-o razna cu papa (ally si nu am luat vitamine ) aseara pizza cu extra cheese azi hamburger si acum inghe de care spuneam... si bineinteles paharul de cola


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mai e vreo mamica care nu a ajuns la control dupa nastere????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Eu !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mai e vreo mamica care nu a ajuns la control dupa nastere????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Eu !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)



credeam ca sunt singura de cateva luni in fiecare saptamana zic ca ma duc...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally nu exagera ca iei bataita!!!!!!!!!! vezi ca ajung pana la tine si te urechiez cat esti tu de mami pai tu ce nu esti slabanoaga???????? hai ca arati minunat!!
eu am pus poza sa va prezint livingul nu pe mine ca ma stiti deja...
ca va spuneam de pofta de mancare..hmm...mai bine e sa nu o ai iarasi am luat-o razna cu papa (ally si nu am luat vitamine ) aseara pizza cu extra cheese azi hamburger si acum inghe de care spuneam... si bineinteles paharul de cola


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Aaaaaaaaaaaa .am uitat sa iit spun ca imi place super mult livingul vostru...super incapator,imi plac culorile, canapeaua,parchetul,accesoriile si viitorul tavan este trasnet...Hai sa te cert putin....Imi permiti???? Pai tot ce ai enumerat tu acolo rezulta FOARTEEEEEEEEEEEEEEEEE multe caloriiiiiiii. Incearca sa nu le mananci pe toate in aceeasi zi ...asta pt ca in primul rand nu etse sanatos(degeaba sunt gustoase) iar in al 2-lea rand ai sa faci un tesut adipos de toata frumusetea....si sunt sigura ca nu ai vrea sa fi slabuta cu multa celulita. Scuze daca te-am deranjat cu mesajul asta...nu a fost cu intentie rea!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally eu zic ca tavanul e cel mai frumos
stiu ce spui, ai perfecta dreptate! nu le-am mancat pe toate intr-o zi ci in 2 ...eeee ally asta nu se intampla prea des....pizza maxim 1 data pe luna..hamburger la fel...mai scap eu fornetti, merdenele...patiserii dar daca stiu ca am mancat azi saptamana asta gata cu minunile astea...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput