LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Gata am ajuns la zi cu cititul,am felicitat si aniversatii la subiectele lor,sper ca nu am sarit pe cineva.

racusoru si cum e kindle-ul ca si eu il astept ,am facut comanda si vine pe 29 iul;mi-am facut cadou de ziua sotului (din banii lui bineinteles)

S-a mai repetat faza cu soacra,a vrut sa-i dea inghetata si crema de zahar ars si m-am ratoit eu ,si am spus si de fata cu sotul ;sper ca a inteles;ea zice ca copill trebuie sa manance de toate,sunt de acord cu asta dar pana la 3 ani eu vreau sa-i dau mai limitat ca macar sa aibe un start alimentar bun ca mai incolo cine stie ce va face ea,sunt sigura ca va manca si de la fast-food si inghetata dar macar sa invete de pe acum ca totul trebuie sa fie cu masura.

Cam atat.

Nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Asaaa si m-am apucat de facut pizza. Marius trebuia sa stea cu fisa. La un moment dat a venit cu ea in bucatarie, o tinea in brate si a vazut oala cu compot. Bineinteles ca a aratat cu degetu si a dus-o acolo, apoi a lasat-o sa isi aleaga ea ce bucatica de caisa vrea. Si asa s-au balacit amandoi in compot :)) a vazut mara si o cutie de rosii in bulion, i-a dat si d-ala, a gustat nu prea i-a placut. Si inapoi la compot.
Va inchipuiti ce era pe ei, si pe jos prin bucatarie..

Nu am pus poze ca scriu de pe telefon. Sunt cateva pe fb

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Dau cafeaua? Eu o beau simpla, dar am lapte proaspat pt cine doreste. Gravidutelor le dau lapte cu un strop de cafea.

Va multumim pt gandurile bune si ca va bucurati alaturi de noi. Dar... veste buna va fi atunci cand va achizitiona limbaj. Deocamdata suntem pe aceleasi "cuvinte" pe care le zice demult, se cheama lalatie fiziologica, toti copiii o au, inclusiv mutii. Asta se pierde spre varsta de 1 an jumate.

paula, aelita, e vb de hartiile noastre de la controalele din februarie si mai. Conform lor, raspunsul creierului la diferiti stimuli (electrici) e spre zero

Una peste alta... tb sa ne scoatem certificat de handicapat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula, curios cu luatul sangelui din deget. La ultimele analize ale lui Bea am vrut sa-i fac si VSH si mi-au zis ca pt asta se ia sange din vena (Synevo).

adriana, zic bine racusor si Alice cu ridicatul placentei. La Elise mie mi s-a ridicat dupa sapt. 22 (la morfologia fetala o aveam inca fff aproape de col). Parca pana prin sapt. 28 exista sanse sa se retraga. Pana atunci -> efort fizic minim si ZERO . Ti-a zis dr., da???

rubia,

Alice, pustoaica cu scaldatul in oala cu compot.
Am vazut pozele, ce frumos iti intinde si tie o jumatate de caisa. Si ce bine seamana cu tati.

Azi nu avem niciun . Bine macar ca postesc, ca sa nu poftesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Crissy77, Doamne-Doamne sa va ajute si sa faca cum stie El mai bine pentru tine si fetele tale frumoase! Noi va imbratisam cu tot sufletul, esti o mamica minunata si ai doua fete cucuiete frumoaseee .

Si ce cafea buna ai facut! Chiar aveam nevoie, trag de timp la calculator ca nu-mi pot deschide ochii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Crissy, sa fie cat mai bine pt voi! Am si uitat sa-ti multumesc pt dedicatie (flight of the bumblebee), .

Rebe, si eu am avut placenta f jos, acoperea colul, in saptamana 20 a inceput sa se ridice. Evident, fara dragoste (fizica), evita pe cat posibil sa o ridici pe RB.

Ieri, dupa somnul de dupa-amiaza, se trezeste piscotul, ma duc sa-l iau, vad o baltoaca de voma . Il iau, era blegit, am zis ca poate adoarme din nou, cu ochisorii inchisi plangea mititelul, se zvarcolea, incepe la un moment dat iar, cu voma in jet , a vomat tot tot ce avea in burtica.. Cel mai probabil de la atata antibiotic a facut o indigestie, manacarea nu era deloc digerata.. Mi-e asa o mila de el..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Neata!

Ne-am tezit si noi, tot la 7.30 fix, are un ceas desteptator interior Sasha, se tot trezeste la 7.30...mai nou.

Alice, deci i-au placut dovleceii Marei! Cu compotul, foarte tare, poate vrea sa mearga la pescuit si nu stie cum sa va spuna. Luati-i o undita copilei!

Crissy, sa dea DD sa fie totul bine!

Rubia, e nemaipomenita soacra ta. Trebuie neaparat pusa la punct, pentru binele Taniei.

Bumblebee, of, cat mai trageti si voi cu boala asta! Sanatate multa, sa se faca repede bine Victor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Crissy, eu sunt convinsa ca totul va fi bine cu Bea!! Nu se poate altfel. Cand mai mergeti la urmatorul control? Tie cum ti se pare? Incercand sa fii obiectiva, ai impresia ca aude? Cand o strigi se intoarce la tine? Cand povestiti iti raspunde?
Adriana, ia uite cate mamici am avut placenta inserata jos!! Si ce minunatii de copii avem acum...Si eu am stat internata in spital pt placenta buclucasa si apoi si-a revenit. Un si astept cu nerabdare sa vedem daca Rebe va avea un fratior sau o surioara.
Alice, pai te-ai apucat mama de bucatarit, nu gluma...Am vazut-o si pe Mara in timp ce invartea in compot
Oana, tu nu mai vb cu noi? Sau esti ocupata pana peste cap cu apartamentul?
Bumblebee, mi se face si mie rau, cand imi aduc aminte cum voma si Raul in jet!! Asa a vomat si el prin somn, tot patutul era plin, el se smiorcaia, l-am luat in brate, a mai vomat o tura si pe mine si eu nu stiam ce sa fac...sa-l las jos pe el, sa ma spal pe mine, sa-l spal pe el? Chiar nu mai vreau sa trec prin asta...Saracutul Victor!!. Mai tb sa ia antibiotic? Diaree mai are? Febra? Eu cred ca a fost o viroza, e imposibil ca atatia copii sa aiba simptomele astea de la dinti...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata!

si noi azi noapte la 1.30 bagam doza de Nurofen ope gat, avea febra...de dimi (adica acu juma de ora cand ne0am ridicat din pat) avea 38.3... nu stiu de la ce, semne de raceala nu sunt...

o sa sun pediatrul sa vina sa-l vada...desi nu stiu ce sa vada ...acuma se jaoca da e putin mai fara chef...

PS - i-am dat 5 ml Nurofen...e ok oare? ca nu i-am mai dat demult si nu mai stiu...(asa scrie pe cutie: copii 1-3 ani 5 ml doza)

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, eu tot 3 ml de Nurofen ii dau, de cand era bb. Dar chiar ieri vb cu o mamica si ea mi-a zis ca dupa un an se dau 5 ml.
Poti incerca sa dai si Panadol. Eu stiu de la pediatra, ca panadolul are efect mai bun la febra, pt ca contine mai mult paracetamol, in timp ce nurofenul contine ibuprofen. Eu ii dau din ambele

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput