LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare si de la noi...

iar am adormit azi maimuta abia la 12...nu e rea pt concediu varianta asta, cu trezirea matinala si somnul la 12, dar din sept tre sa ne schimbam iar programul...

denisa, bambo, bumble, sanatate puiutilor...

otilia, socanta tragedia din Norvegia...cine s-ar fi gandit la asa ceva intr-o astfel de tara???? doamne, in ce lume traim...

ochidut, ufff, biata puiuta...dar era musai sa faceti analize acum? are ceva pb? ufffffff, stiu cum e...cand mergeam cu Eric la sange, mie imi era f groaza, nici nu dormeam bine noaptea, acolo imi batea inima de numa, cand il vedeam cum il iau si-i baga acul imi era rau efectiv...eu sunt f fricoasa si sensibila de felul meu...

anca, marisoara Maria ta...bine ca mai intri sa aflam vesti despre voi...

crissy, f bine faceti ca stati mult pe afara... ma bucur ca Bea e bine...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Crissy, ma bucur ca Bea reactioneaza la stimuli auditivi, dar nu am prea inteles eu , despre ce hartii de la dr e vb...ati fost iar la dr?
Cat despre curatenie, fa mama ce vrei tu cu listuta,numai pe mine sa nu ma scoti din ea, dar fa si tu o listuat si pune-o pe prima pagina, sa stim despre ce fete e vb
Si lui Raul sapt trecuta de 2 ori i-au luat sange din deget,la 2 spitale diferite si in special cautau infectii ( pt febra de care nu scapam)...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Paula, meniul lui Raducu contine cam urmatoarele:

pui - de obicei il combin cu legume (morcov, telina, ardei gras, ceapa, patrunjel verde, busuioc) ca tocanita sau ciorbita

curcan - combinat cu orez+morcov+dovlecel/ardei

vita - cu pastai verzi/galbene+putin morcov+ceapa+rosie sau cu orez (mai rar) sau ca ciorbita (asa iin place cel mai mult)

peste - cu orez+dovlecel

ficatel pui - cu piure de cartofi sau cu orez cu legume

ou - cu legume, musai pun cateva felii de cartof (cica se asimileaza mai bine elementele din ou) x 2 ori / saptamana

legume simple - supita sau tocanita - o data pe saptamana

supade galuste - i-am dat o singura data, nu prea i-a placut

mazare - nu i-a placut

broccoli- pun destul de rar, cam ii da scaune moi

spanac - eu inca nu i-am dat

cam astea sunt variantele pentru pranz, ca banuiesc ca pranzul te intereseaza in mod special.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari si de la mine

am fost la eco; se pare ca decolarea de placenta a disparut, dar avem o belea si mai mare: placenta e inserata extrem de jos, fix peste col. In plus are si un hematom. Uf! am plans in hohote gandindu-ma ca nu o sa mai pot sa o iau pe Rebeca in brate, sa ma joc cu ea. In rest, bursucul e bine, e mai mare cu cateva zile.

Pupici


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Adriana sa nu te sperii de asta cu placenta, e inca mica sarcina si se poate ridica pana la vreo 20 de saptamani. eu am avut placenta foarte jos, chiar peste orificiul colului, dr (care era cu ceva experienta) a zis ca mai avem timp sa se ridice, ca inca nu isi face griji pentru placenta praevia si asa a fost. poate intr-adevar trebuie sa ai grija, dar o sa vezi ca se ridica. mi=a explicat dr, abia dupa 20-24 saptamani se poate vorbi de placenta praevia. si mai am o prietena, fix la fel a patit.

Crissy ce ma bucur ca mititica face progrese si raspunde la stimuli

Andreiu doarme, sper ca nu mult, sa nu facem noapte alba i-am pus la aburi niste dovleac congelat cu mere verzi, romanesti, sa i le fac cu branzica,sa vedem daca mananca

eu amo noua jucarie, un kindle si caut carti pe net

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:



Rodyk- bine ca s-a terminat cu bine si nu ati patit nimic


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

RODICA apoi din oct ce faci cu Isa?
La multi ani bunicei !!!

hahaaaa Rodica are lamaia cat capu' dai cu ea,faci comotie cerebrala

CRISSTEO -

Citat:
portaruleeeee, ma bate un baiat, ajutooor!!!!!.
hahhaahhaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bravooo,TEO !!!!!

OCHIDUT eu nu as duce-o la analize daca nu e neaparat nevoie.sau asteapta sa ii treaca diareea,o fi ceva viral si mai si modifica analizele.
decat sa o chinuie asa...
sau din degetel cum zic fetele.nu o mai du acolo! ramane traumatizata.


OTILIA socant ce s-a intamplat la voi !
nu vreau sa ma gandesc ce o fi pe familiile victimelor...


CRISSY-da,la scutece va fi o lista cu cele care vin.restul,pe parcurs daca se intorc,le treci.
Ma bucut pt progresele pe care le face Bea
nu am inteles nici eu,hartiile care arata f f rau ale cui erau?

ADRIANA nu plange,o vei putea lua in brate,dar nu ridica ! te pui tu jos,si o iei in brate asa,sau amandoua in pat,si o iei in brate si te joci cu ea.nu e neaparat sa te si plimbi in picioare sau sa ridici.



MATEO,DAVID,LARISA multa sanatate!!!


Sa vedeti cand uit eu farfuria cu mancare in cuptorul cu microunde,si cred ca am mancat ! sunt si satula.o gasesc seara.
cum spre exemplu acum...mi-am amintit ca nu am mancat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Sunt la cap 161,raspund pe rand ce citesc ,sper sa salvez mes ca sigur pana diseara nu apuc sa citesc tot si sa scriu(e ora 18 acum).

Aelita,legat de intarcat si titi,ca intotdeauna ai dreptate!Baby eu exact asa am facut cum spune Aelita,poate ma mai stiti
Dupa cateva zile in care simteam ca o iau razna si ca ma simt deja hartuita(de Mateo in mod special),la 3 noaptea am spus punct,De maine plec cu tati 3 zile in Ungaria,convoc echipa de forta sa stea cu picii(5 pers pe ture de 2) si gata ,intarcat cu forta.Initial am zis ca vreau 1 an de alptat daca se poate,,poate daca trageam de mine era atat,dar se si imputinase mult productia,plus eu psihic nu mai eram ok.Nu am ascultat de nimeni(desi nasa-mea imi zicea inca de la inceput sa nu alptez ca cresc copii si cu LP si ca ea nu a vrut sa fie dependenta de programul copilului ca ea nu se sacrifica etc...si ma tot batea la cap si pe mine pana i-am spus diplomat vreo doua.)
Baby fa cum iti spune inima!

Cris2010 probabil ti-au raspuns deja fetele,eu am bona care ma ajuta doar cu copiii,FARA NIMIC ALTCEVA,NU MENAJ,NU FACUT PAPA LA COPIII,si sta cu mine deci nu singura ca sunt 2, nu ar putea solo la cat sunt ai mei de neastamparati!si ii dau pt 4 ore (14-18) 400 ron.Ea venea 8 ore dar mi-a spus ca nu mai poate ca e obosita si vine doar 4 ore.800 ii dadeam la 8 ore dar fara CARTE DE MUNCA!de ce vrei sa ii platesti cartea/.ajungi f mult!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

RODICA apoi din oct ce faci cu Isa?
La multi ani bunicei !!!

hahaaaa Rodica are lamaia cat capu' dai cu ea,faci comotie cerebrala


pai de aia ma interesez de gradinite din timp, sa am de unde alege , desi e slaba oferta...

pai cam asa iau eu lamaile, aia a avut coaja rasa cat un borcan plin!! ca daca imi tai o felie, sa simt cand rontai la ea

am facut limonada a la Cris din 2 lamai, deseara le fac pe alea 2 ramase. ioiii, ce buna a fost (ca deja e gata). maine de dimineata fac si pentru voi

CRISSY, eu o vad pe Bea activa, receptiva, isteata, n-ai zice sa aiba probleme... sper din suflet sa se rezolve cat mai repede si cat mai bine toate cate sunt!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, stai linistita ca se ridica odata cu uterul. Si mie mi-a spus doc ca am placenta peste operatie ( nu e un pericol doar e mai greu la eliminare) dar din experienta lui si din cum se vede, se va mai ridica. Nici eu nu prea o mai iau pe mara in brate da ne iubim toata ziua pe jos sau in pat. Sunt sigura ca nu o sa simta rebeca faptul ca nu o mai iei pe sus.

Anca, au iesit buni dovleceii. A mancat bine mara. Mie mi s-a parut ca miroase a pizza de casa, mi s-a facut pofta si am bagat o pizza la cuptor :D

Am facut si un compot d caise. Va povestesc mai tarziu (si vin si cu poze) cum s-a balacit mara in oala mea cu compot

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 15+

Mergi la inceput