LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Andreea, eu tot 3 ml de Nurofen ii dau, de cand era bb. Dar chiar ieri vb cu o mamica si ea mi-a zis ca dupa un an se dau 5 ml.
Poti incerca sa dai si Panadol. Eu stiu de la pediatra, ca panadolul are efect mai bun la febra, pt ca contine mai mult paracetamol, in timp ce nurofenul contine ibuprofen. Eu ii dau din ambele

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN


Paula, mersi... de scazut a scazut in maxim juma de ora, sa zic...acu sa vedem daca mai face... dar ma enerveaza ca nu stiu de la ce ar putea fi...uf, ce stare am...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Multa sanatate delfinasilor bolnaviori cred ca e ceva in aer...prea multi copiii cu febra si diaree...David e ok...au disparut si bubitele...kk e ok suntem bine...pe 10 august suntem programati la vaccinul pt 1an...noi mergem pe schema pentaxim...ar trebui sa facem si ror tot atunci..deocamdata nu sunt hotarata sa il fac...ma mai gandesc.....mi-a zis sa-i dau sirop Septilin pt imunitate.

I se vad bine si dintii laterali de jos...offf cat l-au mai chinuit sa iasa...pai ce facem la masele si canini ? acum e David al meu zambitor si cuminte

a venit soacra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ceva dragut penrtu toate mamele nedormite, rupte de oboseala, stresate si fara vlaga...

http://wowmamica.wordpress.com/2011/07/15/mamica-odihnita-copil-fericit-sau-trucuri-anti-oboseala/

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Rodyka, eu zic ca ai fost fff curajoasa si ti-ai ajutat familia. e normal sa izbucnesti in plans , asa te mai descarci, noi am fost acum 2 saptamani la munte si cand ne-am intors la 60 km de timisoara ni s-a stricat masina, s-a turat motorul la maxim ....urla ca un avion si dupa ce a scos sotul meu chieile din contact masina tot scotea fum si urla , am zis ca explodeaza...am luat copilul si am fugit, cand am vazut ca sotul meu se intoarce sa incerce sa faca ceva la masina am izbucnit in plans si asa am reusit sa sperii si copilul...deci tu ai reactionat de 100 de ori mai bine ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Dau cafeaua? Eu o beau simpla, dar am lapte proaspat pt cine doreste. Gravidutelor le dau lapte cu un strop de cafea.

Va multumim pt gandurile bune si ca va bucurati alaturi de noi. Dar... veste buna va fi atunci cand va achizitiona limbaj. Deocamdata suntem pe aceleasi "cuvinte" pe care le zice demult, se cheama lalatie fiziologica, toti copiii o au, inclusiv mutii. Asta se pierde spre varsta de 1 an jumate.

paula, aelita, e vb de hartiile noastre de la controalele din februarie si mai. Conform lor, raspunsul creierului la diferiti stimuli (electrici) e spre zero

Una peste alta... tb sa ne scoatem certificat de handicapat

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
of..speram sa fie vorba de alte hartii..
cum asa chiar spre zero? ce ramane de facut?ce alternativa iti dau si ce sanse sa se recupereze ?
imi pare asa rau si tin pumnii sa treceti peste asta,sa se faca bine scumpa mica ! draga de ea! o pupacim mult !!! Multa putere sa recuperati tot tot !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

BUMBLEBEE of,mititelul ! cum mai e acum??

ELADEA si voi cu febra..Asa a facut Miguel ultima oara,fara sa aiba semne de raceala,mi-au spus ca e virus.la final s-a umplut de bube,ca ceilalti delfinasi.a trecut in vreo 3 zile de paracetamol+ibuprofen alternate
multa sanatate !!!


BAMBOLETTA ma bucur ca e Davidut bine !!

MOV ce sperietura ati tras si voi!!!!!!!!
cum e masina?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hei! ce fac mamicile mele dragi?

nu am citit din urma...stau rau cu timpul...cu stransul...
si cu Matei dupa mine tot timpul asa ca le luam usor rand pe rand si le rezolvam noi pana la urma ca doar am cel mai de incredere ajutor...eu pun in cutii si el le scoate afara

cum faceti vaccinurile de la 1 an pana la urma, impreuna sau pe rand?
noi suntem programati vineri si inca nus tiu ce sa fac
doctorul mi le-a recomandat sa le fac deodata


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

oana, cand va mutati?
mie mi-a zis doc ca daca nu il gasesc decat pe cel cu 4 tulpini, le facem separat, daca il gasesc pe cel cu 3 le putem face impreuna, sau tot la o luna diferenta, cum vreau eu. ea tot timpul se gandeste ca-s scumpe si e cheltuiala mare cu 2 deodata

anca, ii cumpar si o trimitem cu bogdan la pescuit :))

eh paula, aia e bucatareala? ce fac fetele e bucatareala. bine, pt mine a fost oricum prea mult

crissy, si mie mi se pare ca seamana cu tasu. de cand am vazut-o prima data am zis ca seamana cu el. apoi mi-a aratat maicamea poze cu mine mica, si.. o sa va arat asemanarea. oricum, cand ma uit la ea il vad pe marius..
mie nu imi vine sa cred ce zic hartiile lui Bea. mi se pare atat de dezvoltata si isteata.. face atatea. cand mai mergeti la control?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Alice daca nu se intampla nimic neprevazut la sfarsitul asta de saptamana incepem mutarea

tu la care te referi la ROR cu 3 sau 4 valente? - asta il primim de la med de fam
cel de-al 2-lea noi il facem Infarix Penta


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Apropo de vaccinuri cititi acest articol http://www.qbebe.ro/bebelusul/sanatate/vaccinurile_copilului_meu%3A_argumente_pro_si_contra

E tare interesant si spune clar ca nu trebuiesc facute mai multe vaccinuri in aceasi zi

Doctorii de specialitate spun ca vaccinul cauzeaza leziuni ale creierului. Cercetatorii au descoperit ca atunci cand vaccinezi un animal, celulele imunitare ale creierului (migroglia) se activeaza partial si sunt intr-o stare de alerta. Daca sistemul imunitar este din nou activat (in termen de zile, saptamani, luni) aceste celule se alerteaza la maxim si incep sa determine secretia substantelor chimice distructive la un nivel mult mai mare decat cel normal. Aceasta reactie exagerata poate fi foarte distructiva si ii face pe oameni sa se simta foarte depresivi.

Hai sa spunem ca mergi la doctor si medicul iti spune sa iti faci vaccinul antigripal, pneumococcic si meningococcic, toate trei in aceeasi zi. Astfel esti scutit de alte vizite la medic. Ceea ce doctorul tau ignora sa iti spuna este ca ceea ce iti administreaza este o doza tripla de adjuvant imunitar, totul intr-o singura zi. Si asta inseamna ca organismul si creierul tau va fi asaltat de o doza masiva de activatori imunitari puternici, despre care se stie deja ca activeaza sistemul imunitar al creierului la niveluri periculoase chiar si atunci cand este administrata o singura doza. Dovezi ale acestui mecanism (de activare a sistemului imunitar al creierului si distrugerea celulelor creierului) exista deja nu numai in studiile pe animale dar si in studiile pe oameni
.

Doctorita mea a spus ca se fac la distanta de 1 luna tocmai ca fiecare vaccin aduce modificari in organismul si creierul micutilor nostrii
Acum fiecare face cum crede ca este mai bine pentru copilul ei



Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput