LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

bine v-am regasit!

inalta si zvelta....prea zvelta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

alice, deja simti fluturasii in burtica

anca, "cineva" ne-a mancat tuturor timpul... dar e chiar lunguta Maria!

carla, pupam scumpiceii amandoi , bambo, bumble, asteptam vesti bune despre delfinasi!

tanti, pozeee

ainotna, multumim pentru cafea

sa-mi iau si eu o cana si revin


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Neatza!

Rodi, adu-mi si mie o cana, te rog!

Eu de cand cu petrecerea lui Matei sunt rupta de oboseala, ca am avut 3 nopti albe (una inainte ca sa ma pregatesc si eu, una la petrecere si una dupa ca am fost la o nunta) si de atunci zici ca sunt "batuta".Am imbatranit rau!Nu mai stiu sa pierd noptile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata!

Am fost la plimbare si la joaca afara, acum e la somn de la 11.
Noi tot cu muci, tuse mai putin, i-am dat Stodal de duminica.

Bumble, Denisa, Bamboletta - sanatate multa puiutilor!
Rodyka, am citit ca si Isa a fost cu febra, cu bubite, acum e mai bine, sper, din mom. ce ati fost la piscina, nu? Mama, ce patanie!

Si eu m-am amuzat cu povestile voastre, cu wc, cu aelita cocotata in chiloti pe scaun, cu uitatul lucrurilor

Sa va povestesc si eu, de la o vreme sunt si eu uituca bine. Numai cu masina de paine cate am patit. Si exact cand aveam musafiri: aveam de facut pizza, pus de aluat, programat, dat drumul la masina, vin musafirii, cand sa ma duc sa intind rapid foaia si sa pun ingredientele, hopa vad ca faina e exact in aceeasi stare Uitasem sa pun malaxorul (ala care mesteca aluatul). Ei si povestea asta nu s-a intamplat numai o data sa zic ca m-am invatat minte. NUUUUU.. S-a mai repetat.
Si ultima patanie. Pun la ingredientele pt facut paine si ma duc sa vad ce face aluatul la un moment dat. Si ce-mi vad ochii??????
Dadusem drumul la programul de paine fara sa bag cuva cu ingrediente in masina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

da rody dar tare as vrea sa mi-l recapat...cate o data imi e dor...

un filmulet cu maria si verisoara ei sophie la brasov saptamana trecuta!

http://www.youtube.com/watch?v=Lr9Tj5vCgdY&feature=related


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

enik, anca - bine ati revenit si voi!!

Am vazut si eu pozicile cu scumpii Mihai si Stefan, Isa, Vladut, Raducu - sunteti bestiali scumpilor!!!
Vazut si filmuletul cu Maria si Sophie, ce fain se inteleg ele!!

Mai am niste restante la pozici si filmulete.. Plus un capitol jumate.


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetlele!!

La multi ani de;finasilor scumpi!!
Tari fazele povestite de voi, cu fusta in vine...cunosc senzatia, eu am patit-o in curte.o mai stiu si pe aia cu trasu bluzei si iesit tzitzi afara.si pe aia cu urcatu scarilor pana la etaj..ma dusesem sa iau rufe la spalat si m-am trezit cu el in usa foarte vesel..la wc nu pot merge singua, bate in usa, urla...cand intra umbla peste tot..


Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Michelle, ca tot ai zis de masina de facut paine, eu am pus ieri zaharul direct in masina, cuva o scosesem pe blat, sa-mi fie mai aproape cand pun ingredientele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata. Anca mersi de cafea.
Mara a dormit in pat :)) s-a culcat destul de tarziu, pe la 10 jumate, la 8 a mancat laptele si somn pana la 10. Ne-am trezit umflate de atata somn :))) acum i s-au cam decalat mesele dar ne descurcam noi
Denisa, pupam soricelul sa se faca bine repede. Si soricica doar asa ca ne e draga



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ziua buna si de la noi!

Cate patanii, mai fete

La mine cel mai des se intampla sa uit mancarea lui Raducu pe foc...si mai ales cand fierb carne de vita...ultimele 3 dati am ars-o....asa ca nu a mai mancat cam demult carne de vita puiul meu

Mai uit seara lumina aprinsa la bucatarie si dimineata cand ma duc sa fac bibele ma enervez singura pe mine ca o gasesc aprinsa!!!

Cel mai rau e ca rastorn si scap pe jos o gramada de lucruri, inclusiv ibricul plin cu cafeaua proaspat facuta si bineinteles clocotita etc... sunt mereu in viteza, toate le fac pe graba si cred eu ca asta e cauza pt. rasturnat si scapat pe jos diverse

Rody, bine ca nu a patit nimeni nimic grav!

Denisa pupici lui Matteo! Inteleg ca deja se simte mai bine! E grozav ca i-a trecut cu homeopatele, la pediatru sigur ii dadea si ceva antibiotice.

Bumble

Mai revin. Am ceva de lucru + de facut papica lui Raducu.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput