LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

am ras de am murit... a gasit Filip un telefon mobil pe birou, si undee nu s-a apucat al meu sa vorbeasca la telefon....mai, da l-a tinut mult convorbirea...nu stiu cu cine discuta asa apring, da radeam cu al meu sot de el de numa...si el f serios baga pe limba lui...uf, rau imi pare ca nu l-am filmat...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Buna seara mamici dragi!

Ne-am intors si noi din vacanta, a fost super, Daria a fost tare incantata, maine o sa pun si poze astazi am apucat sa pun cateva pe facebook.

Vreau sa urez un calduros LA MULTI ANI pentru toti delfinasii care au facut un anisor : Mihai, Tania-Maria, Vlad, Sabina, Paul, Matei, Nectarie, Victor-Andrei, Raul-Ionut, sa cresteti mari si sanatosi pui iubiti!

Rody, ce sperietura dar tu ai fost tare ca intotdeauna, bravo!

Cris, ai fost superba la nunta, eu chiar nu stiu unde te vezi tu grasa? Te rog sa-ti schimbi oglinzile din casa

Intru maine pentru mai multe povesti si poze ca am ramas datoare...

Va pup tare

Ramona, mami fericita de Daria-Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cris, pai uite aici una din lamai

ramonasin, vazut poze. pe fb , tare faine!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

mi-am amintit acum, uitandu-ma in calendar, ca bunica implineste azi 85 de ani!! sa-i ajute Dumnezeu si sa-i dea sanatate!

Isa doarme de o jumate de ora, fara nici un scandal! am pus-o in patic cu sticluta, i-am lasat-o ei si am iesit, am gasit acum langa ea sticla goala si ea doarme pe burta, cu fundul in sus!

tati pare si el obosit , a fost toata dupa-amiaza la pescuit la 40 km, i-am dat liber azi, numai bine si Maria a fost plecata cateva ore si Isa a dormit 4 ore jumate!!! era o liniste in casa...

am facut si eu dovlecei la cuptor, ce-a mai papat Isa

gata, ajunge pe azi, noapte buna delfinariu




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Anca mersi de reteta incerc maine.
Rodi, asa calma am anuntat si eu ca a cazut aia mica in lac ( sa nu il speri nici pe tasu nici pe sorasa), apoi la fel cand a cazut aia mare in piscina. Nu puteai ajuta cu nimic daca te panicai, cred ca devine datoria noastra odata ce nastem :)

Aelita, pe mine m-a socat relaxarea maicasii stiind pericolele din curte. Fetele nu au fost de speriat :)

Adriana, tu ce faci? Bebe mic cum e? Ai mai fost la doc? Eu am incepuut sa simt miscari


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

salutare!

as scrie dar nu am idei,cred ca m-a jefuit cineva de timpul liber...ma bucur ca va regasesc si va citesc din cand in cand!

sunt rupta de somn dar din pacate nu pot dormii...cred ca am facut o insomnie ceva, poate se amelioreaza in concediu!

Maria e bine..lunga si subtirica(80cm, 8 kg) mereu in miscare merge dea buselea, in picioruse tinandu-se de ce apuca, trage sertare si tot ce ii iese in cale, a facut cativa pasi singurica, sta bine in picioare nesprijinita, la masa nu are rabdare sa stea noroc ca papa lapte peste noapte, masa de pranz e jale mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

buna fete,

am lipsit cateva zile din motive de febra etc...tocmai cand ii povesteam lui Bumblebee ca noi nu am facut febra si nu am prea fost bolnavi pana acum
Mateo a facut febra 37.7 seara 38.5,dat nurofen.A doua zi am fost la dr ca copilu nu parea racit,diaree nu,gingii umflate putin dar nu f tare,mai agitat nu,atat ca nu prea manca el care e un fomist.La homeopat am fost.Copilu avea rosu in gat si la urechea dreapta un inceput de otita.Ardea,38,6.Nu am dat nici un antitermic,mi-a dat remediu homeopat,dat din 5 in 5 minute,apoi 15 in 15min,azi suntem la o ora deja.Si l-am tratat sper eu ca e muuuult mai bine fara antibiotic,nici macar nu am abuzat de nurofen,novocalmin etc....Starea generala e mult mai buna,papa bine deja,febra deloc nu mai avem.M-am cam stresat putin,nopti nedormite,acum va inteleg pe cele cu delfinasi bolnaviori.E tare rau.

Am de recuperat 1 capitol jumate.Urari am facut cand si cand ba pe FB ba la sub dedicate,scuze daca nu la toti delfinasii si toate mamicile dar efectiv nu am avut timp.Casa e intoarsa inca,de abia acum pot sta putin pe net.
maine va citesc si revin



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Nu am somn...de cand cu David bolnavior l-am pazit noaptea sa nu faca febra mare si mi-am dereglat orarul de somn...abia pe la 2 adorm..

Am fost la pediatra...ceea ce a facut David e "roseola infantum" din ce am citit pe net se potriveste perfect simptomelor...deja e pe terminate in 1-2 zile ii dispar bubitele...mi-a dat zyrtec picaturi si septilin sirop pt imunitate.

Acum imi dau seama ce a fost pe capul lui...febra..durere de la dinti..diaree...saracutul

Ma inscriu si eu in clubul uitucelor uit de la mana pana la gura
Vai ce am mai ras sunteti mortale

Rodyk- bine ca s-a terminat cu bine si nu ati patit nimic...chiar meritau o bataie cei care v-au trimis pe acolo

Rubia- ce m-am enervat cu soacra
eu ii spuneam verde in fata ca nu o mai aduc la ea

Michelle- ce scumpa e Bianca
cum merge...


a venit mosul ene pe la gene...n buna delfinariu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Buna dimineata!
Fetelor, sunteti criminale , cat am putut sa rad cu verighete pierdute, visul sa mergi singur la wc si alte alea
Rody, ce dement cel care v-a recomandat drumul ala…
Alice, cum a dormit Mara, in pat sau langa? Ce dragut ca ai inceput sa-ti simti baietelul.
Denisa, recuperare rapida, bine ca e ok acum.

Nu mai stiu daca mai era ceva…revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Rody.. ce emotii tari .

Anca, ma bucur ca sunteti bine! Cu timpul vad ca si la noi e din ce in ce mai rau..

La noi se vede varful unui canin.. si il simtim si noaptea (chiar mai agitate decat de obicei).

M-am intalnit ieri cu Bianca (Mycya) - din greseala- si Andruta frumusica.

Am mutat laptop-ul la mine in camera, ca era jale mare cu V, facea ce facea si iar se mai urca pe canapea sa ajunga la laptop . Nu de alta, dar l-am mai reparat o data.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput