LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

acuma, incet-incet, imi mai amintesc si alte faze de ieri. ultima, inainte de intoarcere: strangeam lucrurile, Maria cu Raluca si Isa pe paturica... Maria imi spune ca merge sa se schimbe de haine, ok, nu mi-am dat seama ca implica asta . nu stiu cate secunde au trecut, imi intorc capul si o vad pe Isa in 4 labe pe marginea piscinei si fetele cele mari fugind inapoi repede spre ea , au prins-o la limita! n-am apucat un gest sa fac, eu zapacita, cu tot ce-a fost ieri, nu m-am gandit ca fetele pleaca si ramane Isa nesupravegheata! acuma, ce putea pati?! apa mica, ii ajungea pana la umeri, noi la 2 metri de ea... dar ramane ideea, AM UITAT DE EA!! si voi va mai dojeniti cand cad copiii din pat sau isi fac vanatai, pai eu ce sa mai zic de mine?!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mai fetelor am ras cu lacrimi la postarile voastrem

si eu sunt habauca, deja colegii mei ma stiu ca eu scot fum cand imi fac cafea ca uit sa pun laptele la expresor dar cand vine vorba de job sunt foarte atenta, dar in rest , frate

m-am razgandit nu mai dau blondinul cu ochi albastri, ca tare dor mi-a fost de el cat am fost la munca ne-am jucat, i-am facut laptic cu paste, de ii plac tare mult si apoi l-am trimis cu tati afara ca sa mai strang prin casa si sa imi trag si eu sufletul.

ce tare e reclama de la pampers cu fetita care danseaza

rubia
dar soacra ta e intreaga la cap, scuza-ma ca te intreb cred ca ce ii auzeau urechile daca pateam asa ceva...v-am zis ca eu sunt putin scoasa in lume cand e vorba de Andrei, la mare m-am ratoit la toti 4 bunicii cand a cazut Andrei si si=a spart putin buzita, la unu pe strada cand era andrei mic si voia sa il pupe pe cap l-am amenintat ca ii dau cu sacosa in cap daca se apropie de copil eu am reguli puse pe frigider pentru alimentatia lui andrei

am baut un campari orange, sa ma destind, si sunt cam sloboda la gura

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

RODI super balaceala la piscina !!!
cat va ramane mama ta la tine?va sta mereu cu Isa?


as vrea eu!! vreo 2 luni, sept-octombrie... apoi vine iarna in Ro, tre sa-si pregateasca lemnele, puii/gainile, gradina . si mai e si tata... e bine si atata, pentru inceput


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mai fetelor, ma faceti sa rad cu lacrimi! si aelita cu SAAAASEEEE ochi care o privesc

eu cand vin acasa, Andrei sta dupa mine , asa ca ne spalam impreuna pe maini, mergem impreuna la baie, eu ma dezbrac, andrei trage de haine

na, cu voi ca l-am ratat pe Busu cu vremea lui

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

pff, Rodddi, ce sperietura mi=a stat inima in loc cand am citit ce ati patit, bine ca s-a terminat cu bine

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

mai fetelor am ras cu lacrimi la postarile voastrem

si eu sunt habauca, deja colegii mei ma stiu ca eu scot fum cand imi fac cafea ca uit sa pun laptele la expresor dar cand vine vorba de job sunt foarte atenta, dar in rest , frate

m-am razgandit nu mai dau blondinul cu ochi albastri, ca tare dor mi-a fost de el cat am fost la munca ne-am jucat, i-am facut laptic cu paste, de ii plac tare mult si apoi l-am trimis cu tati afara ca sa mai strang prin casa si sa imi trag si eu sufletul.

ce tare e reclama de la pampers cu fetita care danseaza

rubia
dar soacra ta e intreaga la cap, scuza-ma ca te intreb cred ca ce ii auzeau urechile daca pateam asa ceva...v-am zis ca eu sunt putin scoasa in lume cand e vorba de Andrei, la mare m-am ratoit la toti 4 bunicii cand a cazut Andrei si si=a spart putin buzita, la unu pe strada cand era andrei mic si voia sa il pupe pe cap l-am amenintat ca ii dau cu sacosa in cap daca se apropie de copil eu am reguli puse pe frigider pentru alimentatia lui andrei

am baut un campari orange, sa ma destind, si sunt cam sloboda la gura

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Nu stiu ce e azi, dra vad mamici foarte expresive!

Racusor, si eu care credeam ca nu mai e alta ca mine cu atinsu copilului de catre necunoscuti- na, cu sacosa nu ma gandeam sa-i amenint.

Sa va zic de Teo, zilele trecute ii zice un copil mai mare un parc, nu ma joc cu tine prostule si te si bat. Eu, la 2 m am stat sa vad cum reactioneaza, ca vreau nu vreau, incep sa-l invat sa se descurce singur. Si-l aud pe Teo ca striga- portaruleeeee, ma bate un baiat, ajutooor!!!!!.
Portaru asta, e un nene care pazeste locul de joaca si daca mergem frecvent acolo, Teo il stie, i-am explicat care e rolul lui acolo. Am ras cu lacrimi si am fost mandra de el, ca i-am spus mami daca si daca si daca. mai multe scenarii, strigi tare tare pe cine cunosti si e mai aproape in momentul ala.


Rody, dar stiu ca ai prezenta de spirit nu gluma. Cred ca muream de o mie de ori. Doamne, bine ca sunteti bine. Ce cretini ati intalnit si voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:



Sunteti criminale!!

Rodi initial m-ai speriat cu povestirea ta despre ziua de ieri, dar trebuia sa ma astept ca urmeaza sa povestesti si fazele hazlii.E mortal sotul tau cu "te-as bate...da' sunteti cam multi".Va potriviti!

Racusorule - Campari zici? Yummmii... - esti tare cu expressorul si cu geanta...vai de fetele care s-or apropia de Andrei!

Crissteo - ai fost "cireasa de pe tort" cu "portarule"...Bravo pentru Teo!E baiat mare si descurcaret!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vai, Rodi, cred ca te-ai speriat, iti dai seama! Ce nebuni si aia sa va trimita pe drumul ala!

Crissteo, felcitari pt Teo, e destept si descurcaret! Felicitari, mami!

Bambi, . mai bine asa, ne citesti si ne raspunzi la capitolul actual, apoi daca mai ai timp, recuperezi. Sa nu te dam disparuta, nu de alta



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crispro, esti pe faza? m-am apucat sa fac limonada chiar acum. dar am o intrebare: lamaile mele au 450 g una, in reteta ta cam cat ar avea o lamaie? ca daca pun eu 4 de-astea, is aproape 2 kile! si chiar 4 am


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

haha, Rodi, da ce lamaie uriasa ai??? ale mele aveau 4 lamai mai putin de un kil, cred. Ale mele lamai erau un pic mai mari decat pumnul meu. asa ca vreo 2 iti ajung de numa!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput