Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***332***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

La noi am observat ca functioneaza f bine schimbul adica Ada da cam orice daca primeste ceva la schimb, pacat ca multi copii vin la locul de joaca fara nicio jucarie, parintii sunt ocupati cu semintele si atunci normal ca se isca conflicte

si la noi la fel, decurand am fost la munte si acolo la vila mai era o fam cu un copil de 1.9 luni care nu avea nici o jucarie adusa special ptr el, dragos avea printre alte jucarii caruciorul ptr papusi de care este absolut indragostit si copilul acela il voia si el, la un mom dat amadoi trageau de carucior normal ca dragos avand putere mai mare si-a luat carutul insa ce m-a enervat incepe sa zica mama copilului ca" de ce esti rau dragos si nu il dai si lui?" la care eu vorbeam in numele lui dragos dar spre copil" da` tu ce jucarie imi dai in schimb?" la care masa " niciuna" "pai si eu ce sa fac sa stau sa ma uit la tine cum te joci cu ale mele?" si zice simplu "DA". am ramas muta

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui novus

La noi am observat ca functioneaza f bine schimbul adica Ada da cam orice daca primeste ceva la schimb, pacat ca multi copii vin la locul de joaca fara nicio jucarie, parintii sunt ocupati cu semintele si atunci normal ca se isca conflicte

si la noi la fel, decurand am fost la munte si acolo la vila mai era o fam cu un copil de 1.9 luni care nu avea nici o jucarie adusa special ptr el, dragos avea printre alte jucarii caruciorul ptr papusi de care este absolut indragostit si copilul acela il voia si el, la un mom dat amadoi trageau de carucior normal ca dragos avand putere mai mare si-a luat carutul insa ce m-a enervat incepe sa zica mama copilului ca" de ce esti rau dragos si nu il dai si lui?" la care eu vorbeam in numele lui dragos dar spre copil" da` tu ce jucarie imi dai in schimb?" la care masa " niciuna" "pai si eu ce sa fac sa stau sa ma uit la tine cum te joci cu ale mele?" si zice simplu "DA". am ramas muta

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


Da, la faze de genul asta ma refer si eu, mai ales cand parintilor li se pare normal comportamentul plodului lor si o cearta tot pe Ada ca e ''rauta'' si ''se vede ca e singura la parinti''


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui novus

La noi am observat ca functioneaza f bine schimbul adica Ada da cam orice daca primeste ceva la schimb, pacat ca multi copii vin la locul de joaca fara nicio jucarie, parintii sunt ocupati cu semintele si atunci normal ca se isca conflicte

si la noi la fel, decurand am fost la munte si acolo la vila mai era o fam cu un copil de 1.9 luni care nu avea nici o jucarie adusa special ptr el, dragos avea printre alte jucarii caruciorul ptr papusi de care este absolut indragostit si copilul acela il voia si el, la un mom dat amadoi trageau de carucior normal ca dragos avand putere mai mare si-a luat carutul insa ce m-a enervat incepe sa zica mama copilului ca" de ce esti rau dragos si nu il dai si lui?" la care eu vorbeam in numele lui dragos dar spre copil" da` tu ce jucarie imi dai in schimb?" la care masa " niciuna" "pai si eu ce sa fac sa stau sa ma uit la tine cum te joci cu ale mele?" si zice simplu "DA". am ramas muta

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
v-am citit la foc automat ca astazi sunt pe fuga rau.
am citit povestile voastre de la locurile de joaca cu parinti nesimtiti care cred plozi si mai nesimtiti. eu nu prea ajung in locuri de joaca decat f rar ca daca iese la 6 de la gradi nu prea isi mai doreste in parc, dar am intalnit specimene, cel putin in concediu...cu duiumul. eu le-am folosit pt a explica copilului: uita mama asa se comporta un copil prost crescut si rau. asa nu vreau sa te vad niciodata, pentru ca nimeni nu iubeste copii ca el si nu o sa aiba niciodata prieteni.
stiu ca sunt rea, dar nu ma pot abtine, daca ma aude si parintele nesimtit care privea ca o vaca la pascut, cu atat mai bine. nu zice nimeni sa stai numai cu gura pe copil dar nici sa il lasi sa intre ca un buldozer in jucariile altuia, sa le arunce, sa le rupa, sa loveasca alt copil si tu sa nu schitzezi un gest.
dar sunt bune si momentele astea pt ca avem nevoie si de exemple negative.

noi de cateva zile facem pe arbitrii intre verisori. sta sora-mea la mine cat lipseste al meu si am fost uimita cate discutii pot sa apara intre astia doi mici. am ajuns la concluzia ca am avut mare noroc ca si al doilea e tot baiat. fetele sunt mai sensibile si nu prea apreciaza joaca asta smucita a baietilor(ma rog cu exceptiile de rigoare)

dilema zilei la mine: ce ii cumpar cadou sotului????? ma apuca disperarea. mai am doar azi si maine. si nu am nici o idee. ma rog ce stiu ca i-ar placea este f scump(un fotoliu de masaj sau un pat cu apa) sau complet ilogic(un harpon de vanat pesti, caracatitze etc sau o barca mare sa mearga el cu fi-su pe lac - ceea ce nu imi surade deloc)

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus - multumim. apropos de silueta...te crede cineva ca e a ta fetitza? super bine arati! bravo, eh uite asa imi placepana la anul daca sunt fata cuminte in sarcina asta te prind din urma

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Da, la faze de genul asta ma refer si eu, mai ales cand parintilor li se pare normal comportamentul plodului lor si o cearta tot pe Ada ca e ''rauta'' si ''se vede ca e singura la parinti''

si faza asta cu singura la parinti iar e de belea
sau o babeta intr-o zi tot pe principiul ca nu avea ptr nepoata ei nici o jucarie la ea, iar eu aveam ptr dragos 2 masinute, lopata, grebla si altele ptr nisip + caruciorul imi zice ca" sa il duce-ti dna printre copii ca e salbatic" m-amfacut ca nu o aduc sa nu ma enervez ca tin la tenul meu.

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
sau o barca mare sa mearga el cu fi-su pe lac - ceea ce nu imi surade deloc)

mai bine o busola sa se orienteze la munte sau poate iti da vreo idee site-ul asta http://www. ilux.ro/
edit : sau un binoclu din ala mai complex

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui novus

La noi am observat ca functioneaza f bine schimbul adica Ada da cam orice daca primeste ceva la schimb, pacat ca multi copii vin la locul de joaca fara nicio jucarie, parintii sunt ocupati cu semintele si atunci normal ca se isca conflicte

si la noi la fel, decurand am fost la munte si acolo la vila mai era o fam cu un copil de 1.9 luni care nu avea nici o jucarie adusa special ptr el, dragos avea printre alte jucarii caruciorul ptr papusi de care este absolut indragostit si copilul acela il voia si el, la un mom dat amadoi trageau de carucior normal ca dragos avand putere mai mare si-a luat carutul insa ce m-a enervat incepe sa zica mama copilului ca" de ce esti rau dragos si nu il dai si lui?" la care eu vorbeam in numele lui dragos dar spre copil" da` tu ce jucarie imi dai in schimb?" la care masa " niciuna" "pai si eu ce sa fac sa stau sa ma uit la tine cum te joci cu ale mele?" si zice simplu "DA". am ramas muta

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


ce idioata! trebuia sa bei din paharul ei fara sa o intrebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

adirisimo - merci mult pt link, ma bag la cautat cu binoclu e chiar o idee buna, chiar ii place sa vada si ce nu trebuie

p.s. - ma mai scuzati si voi cand mananc "i"-uri ca e boala grea

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
ce idioata! trebuia sa bei din paharul ei fara sa o intrebi


da bine zis, data viitoare asa o sa fac. pe moment ma blochez la faze si apoi imi zic: ca trebuia sa fac/sa zic aia sau altceva.

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput