FIV 290

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani


Va las un link cu poze din vacanta nr.1 din Belek, sa ne cunoastem. Pe mine nu ma luati in seama, eram la o luna dupa pierderea sarcinii si numai de vacanta nu-mi aredea.
Gata fug la
NB

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!




vazut strengarelul, vazut si mamica de frumusel, vazut familie superba. vazut vacanta de vis, la cat mai multe!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Castelana, tin pumnii ptr. maine, poate DD va ajuta si nu mai treci prin stresul tratamentului de FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Many_bani, sunteti taaaaare frumosi!!!!Sa-ti traiasca si sa fie sanatos Vladut.Vine si o surioara sau un fratior cat de curand.
ALINA, felicitari din inima pentru bebita ta scumpa.ai pm
Castelana, Donna bafta maxima

toate fetele dragutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bruna-hai fetita ca e cazul sa te pozitivezi si tu!ca ai prea multa vechime-si poate patul te trage din alta cauza! fata mea frumoasa!si ne-am inteles-la drum cat mai relaxata sa ai burtica!

castelana-dr ti-a dat voie ptr bebe2?ptr ca mie mi-au zis ca numai peste 2 ani pot sa incep proiectul ptr bebe 2..eu de-abia astept sa fac un bebe2..mai ales ca mai am 3 puiuti la congelat-3 blasto..numai ca nu stiu cum sunt regulile..oare mi-i pune pe toti 3?ca eu nu vreau!!dupa ce am avut sarcina gemelara si unul s-a oprit din evolutie..nu mai vreau sa trec prin asta!dar..pana atunci ma gandesc la bebelina-sa fie bine,sa se nasca sanatoasa si chiar de va fi de 4kg si ceva e mai bine-nu o sa-mi fie frica ca se sparge!

many,daniela si restul fetelor-

Doamne ajuta pana la capat!
+24 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

bruna-hai fetita ca e cazul sa te pozitivezi si tu!ca ai prea multa vechime-si poate patul te trage din alta cauza! fata mea frumoasa!si ne-am inteles-la drum cat mai relaxata sa ai burtica!

castelana-dr ti-a dat voie ptr bebe2?ptr ca mie mi-au zis ca numai peste 2 ani pot sa incep proiectul ptr bebe 2..eu de-abia astept sa fac un bebe2..mai ales ca mai am 3 puiuti la congelat-3 blasto..numai ca nu stiu cum sunt regulile..oare mi-i pune pe toti 3?ca eu nu vreau!!dupa ce am avut sarcina gemelara si unul s-a oprit din evolutie..nu mai vreau sa trec prin asta!dar..pana atunci ma gandesc la bebelina-sa fie bine,sa se nasca sanatoasa si chiar de va fi de 4kg si ceva e mai bine-nu o sa-mi fie frica ca se sparge!

many,daniela si restul fetelor-

Doamne ajuta pana la capat!
+24 fetita


Dr. mea a zis ca nasterea sa fie la 2 ani dupa prima, asa ca atunci cand bebe are cel putin 1 an si 3 luni, la treaba, cu cele 9 luni de sarcina, nasterea are loc la 2 ani de la prima.Eu cand am demarat proiectul bb2 Vlad avea 1 si 4 luni.
Daca cei 3 blasto pe care ii ai sunt congelati la un loc, va trebui sa-i decongeleze pe toti si in functie de cati rezista vei vedea ce transferi. La sarcina cu Vlad si eu tot 3 am decongelat, dar unul s-a oprit din evolutie si i-am transferat pe ceilalti 2, unul a fost invingator.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

fetelor m-am trezit cu o infectie urinara de nu mai stiu ce sa fac,nu prea as lua antibiotice ca mi-e teama sa nu fac candida sau alti balauri cu o luna inainte de fiv.
Ce ma sfatuiti dragelor? Deocamdata beau suc de cranberries
scuze pt.
revin mai tirziu cind imi revin

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Daniela, iti spun din experienta mea, in sarcina cu Vlad, in primul trim. in setul de analize facut, imi iese infectie urinara, am fost tare suparata, ca si asa aveam multe probleme. Din antibiograma proful de FIV a ales antibioticul la care era sensibila bacteria dar care sa fie ok si in sarcina, am facut 10 zile tratament, si la 7 zile dupa ce am terminat am refacut urocultura si a fost ok. Ptr. siguranta proful de FIV dar si dr. cu care am nascut mi-au cerut sa fac urocultura lunar. Dr. ginecolog cat si dr. de fam. m-au sfatuit ca ptr. a preveni candidoza care in sarcina apare frecvent, mai cu seama sub antibiotic, seara dupa dus, sa pun in apa calduta bicarbonat alimentar si sa spal duamna si nu am avut probleme cu candida, mi-a intrat in reflex si acum dupa dus o spal separat cu bicarbonat.
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

daniela-as vrea sa stiu vreo reteta miraculoasa naturista pt.infectii ,dar nu stiu
Eu am primit de la dr. antibiotic,probiotic si in acelasi timp ovule impotriva candidei.La fel cum ti-a spus many-spalaturi cu bicarbonat si eu mai foloseam cateodata si tampon cu iaurt.
Sa consumi si multe lichide .
castelana-bafta multa maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

many_bani baietelul tau e un scumpici m-am indragostit de el, uffffffff vreau si eu, macar un bebe sa-mi dea Dumnezeu si as fi cea mai implinita mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamys

many_bani baietelul tau e un scumpici m-am indragostit de el, uffffffff vreau si eu, macar un bebe sa-mi dea Dumnezeu si as fi cea mai implinita mamica



Multumesc mult draga mea, este un copil, dar ptr. noi este cea mai de pret comoara ptr. care 10 ani am luptat, plans, am trecut de la agonie la extaz si iar la agonie, dar a venit in final.Sper si va doresc sa traiti toate aceste sentimente de a fi mama.

Mergi la inceput