FIV 290

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Many subscriu si eu la ce s-a spus mai sus:sinteti o familie frumoasa,iar Vladut un scump.Tare frumosi sint copilasii ``nostrii``facuti prin fiv Si acum te rog sa-mi zici cit bicarbonat sa pun eu,si daca nu pisca
Donna merci draga mea,o sa urmez chestia cu bicarbonatul,cu iaurtul nu prea stiu ce sa fac Iti doresc mult noroc,stai cumintica la pat si roaga-te sa se intimple minunea
Alina ce repede a trecut timpul,sa-ti traiasca ingerasul si sa fie sanatos
Castelana multa bafta miine,sa vina si Castelana jr.Tin pumnii
Brunico drum bun,banuiesc ca e o mini-vacanta,o sa-ti faca bine.Ai grija de burtica si la intoarcere sa ne aduci un beta frumos

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninahsn77 spune:

Multumesc fetelor pentru urari.
Nu mai am rabdare pana pe 2 august, iar durerile nu ma lasa. mai mlt am niste ameteli pe care nu le-am avut niciodata.
Sa de DD sa va dau o veste buna.
Castelana bafta maine
Bruna tu esti o fire optimista fi tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bruna sunt cu ochii pe tine

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

ninahsn iubita am vazut ca ai facut FIV in Constanta, cand te simti tu mai bine te rog sa-mi spui si mie ce tratament de sustinere ai acum dupa ET , cati embrionasi ai avut si la cate zile ai transferat puiutii ? acum stai cumintica in patuc pentru ca se prind bebelusii daia te doare burtica.

Fetelor sunteti niste frumoase toate, sa va ajute Bunul Dumnezeu sa deveniti mame cat mai repede posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Daniela, eu puneam din ochi, intr-un mic lighean puneam apa calduta si cam 2-3 lingurite de bicarbonat, apoi amestecam cu mana pana la dizolvare.
Tamys pana iti raspunde Nina, iti spun eu ptr. ca am facut cu acelasi dr., Prof Ron-el, eu in Buc, ea in C.ta. Eu am multe proceduri facute FIV/FET. Tratamentul de inhibare/stimulare se face cu diphereline/menogon, in functie de analizele si raspunsul la primele doze se ajusteaza, iar dupa ET se recomanda acid folic si utrogestan ovule. La FEt este alta poveste.
Tu te pregatesti de FIV? scuze nu-mi amintesc povestea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

many-saru'mana ptr raspuns!sunt happy ca o sa pot face bebe 2 mai devreme-sper sa-mi si reuseasca!hihi..nici n-am nascut si deja vreau bebe2!

brunica-ce faci?cum mai esti?ai plecat fara sa bifezi condica?ai grija ca sunt geana pe tine!

fetelor-va dulce pe toate si ne "vedem" mai tarzior..ptr ca bubulina mea nu a vrut sa doarma aseara decat pe la 3 dimineata..asa ca trebuie sa recuperam!

Doamne ajuta pana la capat!
+24 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neata buna!
uratica semnez condica!
nu plecam azi ,mai asteptam pana marti:)
bebelina ta e tare activa

amioprea te asteptam sa scri vestea cea buna
fetelor va multumesc pt sustinere ..deocamdata mai astept, teste nu fac inca..e devreme :7 zile de la FET!
sper sa nu vina cm, verific mereu
ma inteapa putin in partea stanga, cam atat!
toate fetele mele dragi!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninahsn77 spune:

Buna fetelor !
Tamys- din 10 ovocite recoltate au rezulta 5 embrioni din care numai 2 i-am folosit si 3 sunt congelati.
Dupa ET iau numat Utrogestan 3 ovule de 200 /zi.
Am vazut ca alte fete au mai multe medicamente, mie mi-a dat doar atat.
Nu stiu care va fi rezultatul dar in completare iti spun ca deocamdata d-na Lutescu si dl profesor au fost de nota 10. Toata procedura m-a ajuns la 5.000 euro desi initial mi s-a comunicat ca ma va costa doar 3.500E.
Oricum sper sa am rezultat.
Imi vine sa fac teste de sarcina in fiecare zi, abia ma potelesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninahsn77 spune:

Tamys am uitat sa-ti spun ca mi-au fost transferati la 2 zile de la punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bruna mea-f bine ca astepti pana marti!incearca sa faci minimul de efort..chiar si plimbarile sa nu fie prea lungi!cat despre verificatul chiloteilor-o sa-i verifici pana in luna a 9a cand o sa nasti!devine obsesie!
si dap..e ff activa bebelina..aseara a stat treaza de pe la 19 pana la 3 dimineata..nu stiam de ce a fost in cursul zilei asa cuminte!off fetita abia astept sa vii si tu cu asemenea vesti!si iti doresc sa ai o fetita la fel de activa ca a mea-asa o sa fii mai linistita-ptr ca altfel e ff stresant!insa cunosti povestea-pana nu am simtit-o..faceam ecografii si la o saptamana jumate ca sa stiu ca e bine!asa ca pregateste-te psihic..

mie acum iar mi s-a trezit bubulina-cere de mancare!ma duc sa pap ceva si revin!

fetelor-va doresc din suflet sa traiti cat mai curand ceea ce simt eu acum! si bafta tuturor!Doamne ajuta!

Doamne ajuta pana la capat!
+24 fetita

Mergi la inceput