Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
la toata lumea.
Deci trezirea la noi e la ora 7. Imi vine sa imi smulg parul din cap, ca eu as mai dormi o ora. Stef maraie caraie in activitatile lui din patut pana ma trezeste de tot. Azi de exemplu se ridicase in picioare si rodea bara de sus a patutului, la un moment dar nu il mai tineau picioarele si se lasa in fundulet si pe urma iar maraiala ca vrea sa se ridice.
Acum Stef doarme si eu ma uit pe pereti.
Ralukara dupa ce povesteti tu acolo mi se pare asemanator cu rubeola motanilor Mirelei. sa se faca repede bine printesa.
Fragrant cred ca i-ai dat cam mult avocado intr-o zi, parerea mea. Mai ales ca e alergica. Si lui Stef ii place avocado , ii pun cate o jumatate ca masa de pranz, cam de 2 ori pe sapt.
In privinta alergiilor ai dreptate se pot dezvolta in timp. Eu una am avut un fel de alergie la capsuni si rosii(cand mancam pt prima data in an) imi iesea urticarie, fenomen care se repeta de fiecare data cand mergeam la tara. Astea au tinut pana pe la 14 ani, desi unii medici ziceau ca pana in 10 ani o sa dispara.
Tunde ce schimbare...arati super. Eu una nush cand o sa dau jos si ultima urma de burta.
Pupici.
Edit:Fluturash e normal sa faca kk de mai multe ori pe zi dupa ce ati inceput diversificarea. Ei nu digera totul ca noi adultii, cam cat papa tot pe atat fac si kk. Scuze de exprimare.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
Tunde, esti o frumi

Loutzy ce ochios e strumful tau, cu tati seamana, e dulce tare(stef)

Ralukara sanatate multa puicutei, imi pare ra. si tie putere

Fragrant, multumesc mult pt informatii, pupici Sophiotului

avocado eu i l am dat amestecat cu mar, nici nu se simte, tot asa....un avocado pe saptamana, cate jumatate de fiecare data

am vb cu pediatra aseara, mi a spus ca in conditiile astea va trebui a;aptata minim pana la 1 an, sa nu i dau nimic ce contine urme de branza, iaurt, lapte
mi a mai spus ca pot sa ii iau un LP HA, din care sa i fac lapte, si pe urma branza, dar habar n am, voi ce ziceti....de care lapte , ce marca, ce numar

pup pe toate, ne pregatim sa iesim afara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

`Neata, fetele!

LUCIA si fetele cu dubii despre alergii, eu una zic: doctorii nu prea stapinesc treaba cind vine vorba de alergii/ intolerante/ reactii. Unu, pentru ca nu prea se informeaza si doi, pentru ca sunt tare ciudate, ascunse, incrucisate si aiurea reactiile alergice. Greu le dai de cap. Asa ca nu luati totul bun cind zic ei ceva. Eu, una, m-am convins de asta, dupa ce am umblat cu Ioana pe la sapte medici care mai de care mai bengos... ei una stiu: dam medicamente! Dar nu care trateaza, nu, ca nu stim, nu cunoastem. Meedicamente care amelioreaza si reduc. Atit.
Ani multi am fost terorizata de gindul sa nu faca fata soc anafilactic la ceva, plecam la munte si nu-mi pria de teama de-a nu o intepa vreo albina, viespe... Orice e nou imi provoaca si acum teama. Si evident, in vacanta, sar toti cu divesre fructe / dulciuri / compozitii noi. Brrr!
O data, aveam musafiri in sufra. Si fata se juca in mansarda care nu era finisata, era asa cu ciment si caramida. Eu n-o prea lasam, dar acum, avind musafiri, am cam neglijat. Cind deodata apare ea, cu fatza umflata, miinile umflate, abia respira. I-am dat repede ceva, i-am facut dush rapid ca facuse si niste blende mari tot corpul... I-a trecut, dar deja ma pregateam sa sun la salvare. La ce a facut? La ceva din praful mansardei... mai fusese pe acolo, nu era prima data. In schimb, pina n-am finisat, a fost ultima oara... o singura data am mai adus de acolo o plasa cu jucarii si s-a umplut de bube instat numai cind le-a atins.
Zau nu e de joaca!

FRAGRANT, va cam chinuiti. Ce pot sa zic? Doar ca e o perioada. Cind esti in mijlocul ei pare fara sfirsit, dar nu-i asa. Vei vedea. Trece. Bine ca nu-i porcaria aia de boala! Hai, forta!! Va pup!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

FRAGRANT, ce om informat! Multumim.
Bebelina ce mai face? S-a resemnat fara tzitzi? Accepta acum noul laptic? Tot lingurit?

PPSIC, ce-am mai ris cu blestemul capsunelor!

TUNDE, tunde bine coafista ta! Si tu arati f bine! Si la multi ani, daca am inteles bine!

Pup,
G

la multi ani pt vineri
Era ieri Sfanta Ana..mamica mea e Ana..si buba lu Lori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetele
Am venit de la dr...al doilea dr acelasi diagnostic, are reflux si i s-a schimbat flora intestinala. a zis ca refluxul nu inseamna neaparat regurgitare...m-a intrebat daca ii vine inapoi asa, fara sa dea afara si i-am zis ca da, si chiar se stramba. mi-a zis ca il arde cand ii vine inapoi..mai ales noaptea, d'aia se trezeste asa des si plange. deci, nexium pt 2 sapt deocamdata, sa ii inclin salteluta si fara fructe cat tinem tratamentul. Doamne ajuta sa isi revina !
Ieri a cazut a doua oara...de data asta pe gresie...bai nene...eram la socrela, l-am pus langa mine pe canapea in bucatarie si m-am intors o secunda sa iau din geanta ceva...lui i-a scapat jucaria pe jos, am auzit poc, am crezut ca a fost capul lui...am reusit sa il prind putin , dar l-am scapat...macar am mai atenuat din impact, l-am zgariat si pe spate, si la coite...ca era in curutul gol. si a cazut si pe jucaria aia zornaitoare. s-a ales cu o vanataie in obraz si cu planseteeeee. nu stiam cum sa il mai linistesc...i-am bagat titi in gura, plangea cu ea in gura...pana la urma l-am lasat sa se joace cu un perpetuum mobile d'ala si a uitat . am tras o sperietura...numai imaginea lui cu capul spart o aveam in minte...numai ganduri negre .prima data cand a cazut a fost pe parchet, pe covor...nici pas nu a zis. gata, trebuie atentie maxima cu ei...mai ales pe unde e gresie.
tunde inainte si dupa ?! inainte erai frumoasa, dupa .. suuuuuuperba ! imi place rau de tine hahaha...sa nu ma intelegi gresit, sunt femeie maritata cu bebe, si nu sunt bi !
ralukara of Doamne, cate pe capul vostru !!! eu trebuie sa ii dau nexium si ma plang ca nu i-as da, deci iti inteleg grija cand trebuie sa ii dai atatea medicamente. multa sanatate !
Of, ce povestiti voi acolo de alergii...ne-a ferit DD pana acum si pe mine si pe bebe...sotul a facut o data o alergie urata de la furazolidon. a luat si el ca se kk pe el...si in 5 min a inceput sa i se umfle pielea pe el ...se inrosea si se umfla, asa pe portiuni, avea si pe fund, se intindea peste tot si se umfla...m-am speriat rau, direct la urgente am ajuns cu el...asa a aflat ca e alergic la furazolidona.
madalina ai PM
La multe lunite Teodor spune-i lui mami sa mai treaca pe la noi

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

NEATZA!!!!!

la toata lumea!
Multumesc pentru complimentedeci!am sa pUn poze mai des..de ce?pt ca imi vin bine complimentele..imi ridica moralul..moral care e scazut mereu din cauza lui MISTER B al meu..mannnerveaza..

Raluca ;dragii de voi..saracuta Maia!Sa stii ca nu mananca din cauza la afte..e ff dureros..Mario nici apa nu putea sa bea..avea scarlatina asa cu febra mare!e nasol..tu fi tare..bebeii sunt f tari ,isi revine repejor

Simo!!!!!!!!!!!!! treci incoacee
Te-am visat ai noapte..ai fost la mine cu Edy si MIRELA CU MOTANEII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deci... Contul vechi de mail merge cu parola veche, contul nou merge cu anul curent... Si a aparut la setarile de confidentialitate un nr de mobil care sa primeasca sms la resetarea parolei....
Daca si-l recunoaste cineva, sa schimbe parola inapoi, in cea pe care o stie toata lumea.
Daca nu, eu diseara sterg nr de mobil de acolo si pun la loc parola cunoscuta.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ciudata faza cu parola de pe contul 2...eu aveam salvata parola si intram direct cand accesam contul, dar ieri m-am delogat sa intru pe ianfeb si cand am vrut sa ma loghez pe contul 2 sa pun video cu andrei...nu a mers...bine ca a descoperit cineva p'aci ca e anul curent , probabil a incercat cu anul trecut si o fi zis ca a uitat...ma rog...nu stiu cine si de ce a schimbat

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Si acum sa revin la ganduri mai bune... Am dat cautare pe forum dupa "branzica", fiindca nu mai stiu la ce capitol ati scris retetele... Si ce-am gasit? Capitolul 185 din Odisee - "Hai Mayane!" Am uitat de branza, am stat si am dat apa la soricei.
Acusi face puiul meu 6 luni... Parca ieri ma suna al meu in draci si imi trimitea sms-uri sa-l sun... Si eu nu puteam, ca eram putin ocupata... Tunde, ti-am multumit vreodata pentru mesaj? Daca nu, o fac acum. Iti multumesc. O sa-l pastrez pana... pierd telefonul.

La multi ani sarbatoritilor!


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!
Pupam fetele.
TUNDE, ai PM.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput