Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

la multi ani sarbatoritilor de azi

maimuticule pe unde esti? am o prietena cu tripleti ce tre sa nasca si i ar trebui celestone, intrebare. mai ai????
sau daca are vreuna din voi, ar fi perfect

ralukara pt afte le am dat cu glicerina cu nistatin, cea boraxata a fost vax, dupa 2 zile nu mai aveau nik in gura
erau plini si pe buzite si pe obrajori, pe interior, plus ca limba le era incarcata cu o micoza, o chestie alba
cu rubeola, 3 zile febra si apoi au aparut petele rosii, dupa inca 3 zile au inceput sa dispara
se recomanda fara baie, fara iesit afara, hidratare maxima si ni s a dat vit c si zyrtec cate 2 pic dimineata si seara (ni s a spus ca ar fi ok, chiar daca scrie ca nu seda la copii sub 2 ani) Lui Razv i am dat cred ca de 3 ori, ca am uitat, lui Robi i am dat 3 zile

alte alergii n au avut, sper sa nu aibe
ne le am dat capsuni, kiwi, zmeura, mure, fragi
afine le am dat de la borcanel de la Hipp, le place
ma bate gandul sa le cumpar fructul in sine si sa li l dau, dar ma mai gandesc
tatal meu are niste reactii urate la muscaturile de insecte si la ouale de rata, se umfla de zici ca gata a intrat in soc anafilactic

eu n am nik, M n are nik

in rest nik nou
ma chinui sa le gasesc un tarc in care sa i pun sa se joace, ca nici in patut nu mai au loc

tunde nici nu se vede ca i facut 2 copii, eu sunt cat malul livezi
of
pupi fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde venim

gata de maine isi recupereaza si M permisul, ne putem misca cu masina noastra


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna dimineata si de la noi ,adica de la mine,ca printzesa sa trezit la 6 ,a mai motait un pic pana la 8 ,si abea acuma a adormit iarasi.
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi.
I-mi da si mie careva contul si parola de la contul 2 ,sa vad pozicile? plissss
INTREBARE: ce mai dati de mancare la bebei?
Ca eu iam dat de vreo saptamana cartof,morcov,telina si brocoli,toate amestecate,si cred ca sa constipat mititica.Dupa doua zile,azi abea daca a facut un kktel mic,dupa ce sa scremut bine de era rosie ca racul la fata,si era destul de tare.
Aseara am pus o intrebare:ce a-ti cumparat cadou nasilor copilului?
Astept sugestii.Ma duc sa pap,acum cat am timp.Revin mai tarziu.O dupa amiaza cat mai placuta va doresc

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)



https://picasaweb.google.com/ianfeb2011/Misssexy?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MISSSEXY, noi le-am luat cadouri simbolice, pt ca ei au o situatie financiara foarte buna si nu prea aveam ce sa le luam ca sa le fie util. Asa ca le-am luat o icoana cu Sf Ecaterina (de unde vine numele Catalinei) + o poza mare a piticei inramata frumos + cadouri pentru copii (au tripleti). Cam atat.
Exercitii - mai fac niste abdomene uneori, cand imi aduc aminte, si merg mult pe jos. Kilogramele s-au dus toate. Acu tre sa finisam (ma bazez pe faimosul relax&tone).


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

MISSEXY, da-i dovlecel sa iasa afara. Si sirop de pruna.
Eu am cumparat nasilor un set de cesti de cafea, de marca.

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

TUNDE, nu stiu care-i treaba cu tine si domnul tau B, dar mie mi s epare ca esti al naibii de frumoasa! Ai ceva-ul acela specific natiei tale, daca-mi permiti! Frumoasa!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
Missexy noi am luat nasilor un set de asternuturi si o cuvertura de pat.

Fluturas si Razvan tot de 3 ori face kk. Uneori mai tare, alteori mai moale ... in functie de ce a mancat inainte.

Carmen ce spaima ai tras cu Andrei. E adevarat, atentie maxima cu ei acum. Eu am inceput sa il las cat mai mult pe jos. Teoretic, il pun in centrul de activitati dar evadeaza imediat. Ieri mi-a facut curat in spatiul cel mai de jos al bibliotecii unde tin dvd-uri. Se bagase jumate acolo si le scotea pe rand afara.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Roxx ms de PM ,dar nu merge,am reusit cumva sa ma conectez,dar i-mi cere nr de tel,sau adresa de email,sau intrebarea secreta .

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)



https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

misssexy, ai PM


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

madalina ai pm. si eu vreau sa il pun pe jos...camera lui e deocamdata un fel de debara...vreau sa ii fac curat, sa ii pun acolo o patura pana cumparam mocheta si sa il las toata ziua cu jucariile lui. e mai safe .
ca tot am adus vorba de mocheta...la obi langa mall-ul nou sun plaza era oferta la mocheta pt camera copii, era cu strazi, semafoare, etc, stiti voi...era 10 ron /mp ...de la 30ron. asta acum vreo 3 zile. nu am avut bani , ca luam .


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput