Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Bravo micilor exploratori, Andrei, Stefan, Darius! I-am vazut pe toti, wow ce alergat dupa ei va mai asteapta mamicilor!

Cu dintii - subscriu la ce zicea ANDRI, nu se poate face febra asa mare decat de la canini. RALUKARA cum mai e pitica?
Al meu n-a facut deloc febra sau diaree dar plangea continuu noaptea. Lui i-au iesit toti absolut de la 6 luni la 1 an. Macar am scapat repede. Finuta mea se chinuie de pe la 6-7 luni si are acusi 2 ani si tot ii mai ies, si la ea se lasa cu nopti nedormite, urlete, febra, diaree si tot tacamul.

MADALINA - orajelul e in jur de 4 dolari uite un link:
http://well.ca/products/baby-orajel-teething-nighttime_9480.html
Mare grija, cum zicea si ANDRI, e foarte puternic, eu mi-am pus odata, iti amorteste toata gura. Scrie si pe el ca nu se da mai mult de 3 zile consecutiv. Eu i-am dat numai in creierul noptii cand urla de sa scoale cartierul si nu mai mergea nimic altceva. NU i-am dat decat de vreo 2-3 ori in total.
Camilia e in jur de 10 dolari o cutie cu 15 fiole, sau 17.99 - 30 de fiole:
http://well.ca/searchresult.html?x=0&y=0&keyword=camilia

Fetelor atentie cu mancarurile noastre, sarea nu e deloc buna pentru ei. Ei isi iau sarea de care au nevoie in mod natural din legume sau fructe. Rinichii lor nu sunt in stare sa proceseze cantitati asa de mari de sare, cum sunt cele pe care le adaugam noi in mancare, noua ni se pare putin, dar pentru organismul lor e mult. Ganditi-va la marimea rinichilor lor. Poate da blocaj renal.
UItati aici un link:
http://retetebebelusi.ro/sarea-in-alimentatia-bebelusului/
Da, e bine sa manance bebelusul cu noi la masa, aceeasi mancare ca si noi, daca si noi mancam sanatos si corect, dar in orice caz fara sare.

Nu stiu cine intreba daunezi de orez, da, e OK sa-l dam, mai natural decat cerealele lor de bebe care tot mai au cate o prostie prin ele. Cel mai indicat e orezul brun. Normal, trebuie preparat, de aceea cerealele de bebe sunt mai la indemana ca sunt instant, numai adaugi apa sau laptele si gata. Eu i-am dat lui Patrick orez fiert cu legume, dar nu i-a placut deloc, nici acum nu pune gura nici sa-l tai. IN rest, alte cereale contin gluten, de aceea nu i-as da, din cerealele noastre pana pe la 8-9 luni. De atunci am inceput si eu sa-i dau mamaliguta, gris preprarat cu apa, oricum nici n-a pus gura, ca si acum. Nici painea nu-i place.

De alergii nu stiu ce sa zic, noi nu ne-am confruntat. Dar cred eu ca ar fi facut ei intoleranta si la laptele matern, pentru ca proteina bovina ingerata de mama trece si in laptele ei. Deci nu stiu ce sa zic. Eu oricum sunt decisa sa mai astept si cu branzica si cu iaurtul, eventual ii voi da de capra, nu de vaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

PPSIC- in vacanta o sa facem asa: pe drumuri ii pun normal scutece din astea jetabile. Ca doar n-am sa umblu prin aeroport cu kk in geanta :-) Apoi la munte tot asa, cand vom merge o saptamana, nu cred ca am acolo masina de spalat. Insa la mama acasa, o sa le folosesc pe cele lavabile. Ca am doar unde sa le spal. Oricum ii mai pun din cand in cand si din cele jetabile, nu am renuntat de tot la ele. De exemplu cand e cald tare mi se pare ca ii e si mai cald cu straturile alea de bumbac acolo, asa ca i-am pus din alealalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Nu-mi functioneaza contul 1 sa vad si eu poze....ce ma enerveaza, imi cere intrebare de siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ralukara sanatate multa Maiei. Sper ca pana la ora asta i-a trecut febra.

Despre Baby Orajel nu il vreau pe cel clasic, ci unul nou care a aparut, Naturals, care contine alte minuni decat cel clasic: http://www.babyorajelnaturals.com/



Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

s a schimbat parola la conturile de pe gmail?
laura nu e nici o poza la semnatura ta

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nici mie nu imi merge 2ianfeb2011@gmail.com
A schimbat cineva parola?
Oricum poze am vizionat pe FB, eu nu prea intru niciodata pe gmail, dar am vazut ca aveti mai multe probleme. Cine poate sa intre pe al doilea cont? Daca nu poate nimeni, inseamna ca e parola schimbata probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

poze stef
Sper sa mearga. Nush de ce nu merge.
Pt contul 2 la parola schimbati cu anul curent. Noroc cu Ppisic ca a zis ca la ea merge asa.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce fac fetele??

sarbatoritilor de azi

Doloress ii dai gris normal? sau exista unu special pt bebei?
orezul il bagi si la blender sau il dai asa?

mai are cineva filmuletu cu patu pliant cum se monteaza? ca azi il aducem si noi acasa si nu am fost inspirata sa salvez linku

nici mie nu imi merge nici un cont p picasa

Laura ce tare e bb stefan e super simpatic. asa se ridica si nati.






Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

RALU, uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=Iclnzv4IKzw

Mda, contul 2 merge cu anul curent...deci cineva pana la urma a schimbat parola, ca doar nu se schimba singura

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

RALU, uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=Iclnzv4IKzw

Mda, contul 2 merge cu anul curent...deci cineva pana la urma a schimbat parola, ca doar nu se schimba singura

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





mersi mult




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput