Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata si de la noi

Abia ce ma laudasem ieri ca doarme piciul mai binisor, aseara iar treziri din ora in ora pana la 2 noaptea...spre dimineata baga si el 2-3 ore. abia astept sa ma duc maine cu el la dr... !! POate daca ii dadeam nexium-ul ala era mai bine...cine stie...vedem ce zice si dr asta.
mirela eu cred ca dl B al tau se da lovit ... daca ii lasi cu el, o sa trebuiasca sa aibe grija de ei , scurt si la obiect. plec 1,5 ore, am treaba, stai cu copchiii . o sa se agite, o sa strambe din nas, o sa te sune intr-una, dar o sa se obisnuiasca. ce ?!nu sunt si copiii lui ?! trebuie macar o data pe sapt sa faci si tu 1-2 ore numi ce vrei tu...pt sufletelul tau !
ralukara bine ai revenit mami...ne-a fost dor de tine . bafta la dr, sa nu fie grav cu febra...sa ne anunti si pe noi
lucia si eu cred ca e o alergie...auzi ce dr ai si tu...ca petele sunt de la caldura .
anka,doloress f tari baietii vostri cu berea
vazut poze noi mayane ... ce flotari face baiatul tau acolo...si al meu la fel...niste scumpi .
ppisic cum se ridica pitica singurica, nu-mi venea sa cred... bravo ei , umblatoare mica
La multi ani Djlaura mai treci si pe la noi

LMA bebelusilor nascuti pe 26

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Noi ne luptam in continuare cu durerile de dinti. Ma gandeam sa ii iau Baby Orajel ca nu prea face fata Calgel-ul. Am vazut ca a aparut un Baby Orajel Naturals. Oare o fi la fel de eficient ca si celalalt?
Fetele din Canada, se gaseste la voi Baby Orajel si daca da la ce pret? Am o cunostinta care vine sapt asta in Ro din Canada si daca pretul e mult mai mic decat la noi l-as ruga sa imi aduca. La noi se gaseste cu 60'ron. Camilia cat e la voi? Aici a mai scazut pretul de la 40 la 32 lei.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



mai citeste cate ceva despre baby oranjel. eu nu i-as da asa d emica. este f puternic , amorteste atat locul dar se poate duce si pe gat in jos.. la copiii sub un an poate opri inclusiv reactia normala de respirat... grija !


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen o sa mi iau un carucior usor, si o sa i iau dupa mine
decat sa stau cu grija, mai bine ii iau dupa mine

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Am revenit si eu. Am fost o saptamana plecata la munte, la Moeciu.

Fetelor, multumesc mult pt saptamana trecuta. I-a trecut tusea in sfarsit, l-a tinut aproape o saptamana.

pe fundeal e o oferta cu scolile de vara pt cele interesate

voi cand ziceti paracetamol lpt febra, ce fel de paracetamol va referiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La multi ani DJ Laura!

LA MULTE LUNITE DRAGI BIBILOI!
La multi ani draga mama..azi e sfanta Ana la catolici..asa numai pentru mine LMA Ana Nistor!..ASA PE CATOLICESTE


Mirela; Si Eu ma duc la tuns astazi..la M-ciuc.Noroc pe mama..ori o duc cu mine+fifi..ori ii las acasa..mai vad!greu cu Domnii nostrii Bulache!Am sa pun poze before and after

Mai de ce le place berea la copiii?Mario a baut un pahar intreg anul trecut in Bulgaria..s-a ras o juma de zi dupa!Am dus berea la masa si ne-am dus cu tati sa ne alegem mancare..eram la regim AI-..Pana am ajuns inapoi la masa A SNOPCIT BEREA!haiosi Luka si Patrick!
MA DUC SA VA CITESC..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde
sa le dau o tuica poate dorm si ei toata noaptea

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Pentru cine nu are FB...priviti AICI broscuta mea !

vorbeati de meniuri pt bebe...sa stiti ca si al meu cand ii dau sa guste din ciorba facuta de mine...e nebunie...beleste niste oooooooochi si mananca cu o placere. ieri am fost la mama...facuse ardei umpluti...ne-am asezat la masa si ne privea cu disperare si scotea limba afara. am bagat degetul in zeama si i-am dat si lui....oooo....nebunie !!!

frate-miu avea vreo 7 ani la botezul meu. se faceau ianinte botezurile in casa...puneau o masa mare in sufragerie si aia era petrecerea. la sfarsit a plecat toata lumea, mai putin bunica ...s-au dus ele sa spele vasele....intre timp frate-miu a golit cateva pahare ramase pe masa...care cu vin, care cu lichior, care cu bere...le-a scurs. peste aprox o ora a inceput sa planga de mama focului, ca pe le il doare urechea , ca moare de durere. au inceput femeile sa se agite, i-au pus ciorap cald cu sare, dai cu leacuri babesti.,,nimic, baiatul nu mai putea de ureche. intr-un final a adormit cu "durerea". s-a trezit a doua zi si le-a povestit cum a scurs paharele...si-a luat o bataita de la buni !!! te-a durut urechea, eh ? grijania matii!!!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Am reusit sa pun la semnatura(pt fetele nefacebook-iste si nu numai) poze cu exploratorul meu. Azi s-a ridicat pt a 2-a ora in picioare singurel in patut.
Lucia nu am fost atenta exact ce i-ai dat branzica sau iaurt si nici daca erau facute in casa sau din comert. Daca pana acum nu a facut nimic si ai schimbat produsul e posibil sa fie alergica la unul din ceilalti componenti decat laptele.
Ralukare sper ca sunteti mai bine acum.
Pupicei.
Sunt in zona.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Loutzy felicitari

prima data i am dat branzica facuta de mine in aceeasi zi din lapte napolact
a doua oara, dupa o saptamana i am dat iaurt cumparatnapolact

mai mancase din fiecare inainte si nu a avut nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

loutzy tare bebe Stefan ... vreau sa il vad si eu , dar nu gasesc nicio poza la semnatura ta

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput