Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

repet , la dinti nu ar trebui sa depaseasca 38 la canini si masele e deja alta mancare de peste. se lasa si cu febra 40 pe mai multe zile , uneori diaree..... (la cele 8 masele + 4 canini iesiti impreuna in acelasi timp la nepoata-me aa fost intr-adevar horror... 4 sapt de febra , nemancat , diaree.. de au spus ca are vre-un virus ceva.... nu a dormit nimeni .. erau zombie... mititica era cu bube la gurita si etc de la febra....)

eu sunt calma la dintisori cand am vazut ce m-ar putea astepta la canini si maselute....

so... USAHHHH rulakara... corpul bebelusului e puternic si pregatit...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
Lma nascutilor pe 26si Lma Djlaura chiar daca nu mai intri pe la noi

am fost la vaccinul de 6 luni, i am spus dr( de fam, nu pediatru) ca banuiesc o alergie la lactate, si mi zice cik nu....pete la gurita ii apar de la transpiratie, si daca era alergie nu tolera nici laptele pana acum
acu nush ce sa fac, sa incerc de la muller , habar n am...da nu mi vine sa ma joc asa cu ea, ca presupun ca si in interior se intampla ceva, nu doar apar pete pe piele

anka si doloress, super tari Luca si Patrick, hahaaa

ralukaranush ce sa ti zic, sper ca i a scazut febra pana acum
mie dr mi a zis ca e inflamata in dreptul caninilor, si ca aia vor iesi primii

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!
Lucia si eu am patit ceva asemanator cu cerealele cu lapte. La contact cu produsul i se inroseste pielea instantaneu. Maine mergem la medicul alergolog sa vedem ce ne spune ce ne face.Uite, Gabi imi spunea ca o vecina de-a ei la contact cu laptele se inroseste. La noi petele dispar cam intr-o ora. Nu stiu cum arata petele voastre, dar cele care iau aparut la Elena clar nu puteau fi de la transpiratie.

Ralukara, sanatate Maiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
Lma nascutilor pe 26si Lma Djlaura chiar daca nu mai intri pe la noi

am fost la vaccinul de 6 luni, i am spus dr( de fam, nu pediatru) ca banuiesc o alergie la lactate, si mi zice cik nu....pete la gurita ii apar de la transpiratie, si daca era alergie nu tolera nici laptele pana acum
acu nush ce sa fac, sa incerc de la muller , habar n am...da nu mi vine sa ma joc asa cu ea, ca presupun ca si in interior se intampla ceva, nu doar apar pete pe piele

anka si doloress, super tari Luca si Patrick, hahaaa

ralukaranush ce sa ti zic, sper ca i a scazut febra pana acum
mie dr mi a zis ca e inflamata in dreptul caninilor, si ca aia vor iesi primii

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

nush ce naiba...netul ...s a postat de 3 ori mesajul, sorry
da adrry stiu, am citit
si la noi tot intr o ora au disparut., si sunt convinsa ca e ceva alergie
pediatra ei mi a spus asa....daca apar in timpul mesei, sau imediat dupa, pe locurile unde bebelusul a avut contact cu mancarea inseamna ca e alergie
la mine in timp ce manca se murdarise in jurul guritel, cand am sters o la sfarsit era numai pete rosii, ulterior s au extins pe gat, spate si burtica,arata ca un dalmatian, dar au disparut cam intr o ora
asta a fost prima data cu branzica
iar a doua oara i au aparut numai la gurita, dar i am dat zyrtec repede si probabil de aceea nu s au mai extins




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Andri, ai dreptate, baietelului in cauza ii ies caninii. Io n-am retinut decat ca era de la dinti si i-a trecut repede. Mie mi-a zis pediatra ca la bebei temp. creste fulgerator daca organismul se lupta cu ceva. Adica nu trebuie sa te ingrijoreze temp. mare, trebuie sa te ingrijoreze daca nu scade dupa antitermice, comprese, etc.

Edit: iar am uitat ce vroiam sa zic.
Fusai la sport!!!! A fost misto, am lucrat la 7 aparate. Nu ma resimt absolut deloc, a facut nenea ala o schema in care alterna cardio cu streching si n-am lesinat p-acolo.
Ah, mi-a zis ca sunt foarte flexibila.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

si noi pe aici
ca vb de canini, lui Razvan ii iesise un coltisor, dar am vazut ca i s a retras, ciudat
gingia e umflata in dreptul lui, atat, nu se vede ca ar iesii alti dinti
in schimb la Robert, zilele astea ii mai iese un incisiv, e foarte umflata gingia
nu au avut cine stie ce urlaciuni, Robi se mai maraie, o sa i mai dau niste camilia
in rest ieri au ros cate o bucata de covrig, o sa va pun cateva poze sa i vedeti ce funny erau
n am scapat de ei, Robi, care e un super curios, cand m a vazut cu covrigul in mana a intins mana si apoi a vrut si Razvi, au ros/molfait de mama mama
am pus la steamer niste carne de curcan, ca noi suntem fara gaze in continuare, sa vedem ce o iesii

la 7 fac ochi amandoi, plus ca de pe la 4 Robert se trezeste din ora in ora, ba ca suzi, ba ca ii e sete
ieri dupa amiaza ca sa doarma i am pus in scoici si dai si legana

anka ce m as duce si eu la o sala, dar cu cine las copii?
aseara l am pus pe M sa mi fac un LP (90 ml apa + 3 masuri LP), ca am vazut ca mai vroiau picii, si ce sa vezi....a pus gaman al meu un bibi de apa, nici n a masurat, nici nu s a uitat cata toarna si cand sa puna LP a pus o masura cu varf, una jumatate si una plina ochi, asta dupa ce am tipat de mama mama la el.........deci, cum sa las copii pe mana lui???
cica la lingurita i ar fi mai usor sa le dea
cred ca ar gasii si pe lustra legume

ieri m am dus sa ma tund, dupa 5 minute ma suna: "mai ai mult????"

cam astea si de la noi

pupici fetelor si concedii placute la cine e plecat

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Raluka- multa saatate la pitica! Si eu stiu ca ditisorii pot veni cu febra, sper ca pana acum sa fi trecut! pupici la printesa!

Anka- hihi, da, stiu ca nu conteaza ca sunt danone, dar e pur si simplu un feeling...nu prea am motive rationale..Oricum sunt produse de la ei care le folosesc: faina de roscove, inca ii pun in laptic, face minuni! Orezul/cerealele alea bambix mi se par si ele ok plus lapticul la cutiuta, gata preparat...

Gabi- eu sper totusi sa nu fie cracanici Si eu am stat in picioare devreme si am picioarele drepte...Oricum, nu o pun eu sa stea asa, se ridica singura...eu o pun la loc pe spate in tarc si intr-un minut e din nou in picioare...Daca se cracaneaza e vina ei , poate sa vina sa citeasca aici peste ani

Doloress- super tare puiul tau cu sticlele de bere, haha
Vremea,, totdeauna gasim ceva sa ne plangem daca e frig e prea frig, daca e cald e prea cald..
Interesanta treaba cu scutecele refolosibile..Ce faci cu ele in concediu?

Lucia si adryiii, sanatate la buburuze...

Lorich-vacanta frumoasa in cotinuare si drum bun in orice directie va indreptati!


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
La multi ani tuturor bebelusilo care astazi mai adauga o lunita.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Noi ne luptam in continuare cu durerile de dinti. Ma gandeam sa ii iau Baby Orajel ca nu prea face fata Calgel-ul. Am vazut ca a aparut un Baby Orajel Naturals. Oare o fi la fel de eficient ca si celalalt?
Fetele din Canada, se gaseste la voi Baby Orajel si daca da la ce pret? Am o cunostinta care vine sapt asta in Ro din Canada si daca pretul e mult mai mic decat la noi l-as ruga sa imi aduca. La noi se gaseste cu 60'ron. Camilia cat e la voi? Aici a mai scazut pretul de la 40 la 32 lei.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput