LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei de 23:


Matei de Tanti - un an si o luna!

Victor de Bumblebee, Alicia de SabrinaLia- primul anisor!

Luisa de Belu- cred eu vrei 6 anisori!



Sa cresteti mari, sanatosi, cuminti si voiosi!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani rodica!! Sanatate mami si putere sa faci fetele mari

Eu sunt fara net de cateva zile si acum va citesc printre picaturi sunt la o aniversare. Si ati scris ceva nu v-ati incurcat

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Acum pe ultima suta de metrii

LA MULTI ANI RODYKA!!!!!!!! Sa ramai mereu asa cum esti! Iti doresc sa fii o mama si sotie implinita, sa te bucuri mereu de familia ta frumoasa.

La Multi Ani Victor,pui iubit!!! Sa ai o copilarie minunata, sa fii vesel si sa obucuri mereu pe mama ta.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

ma grabesc si eu sa nu treaca ziua fara sa urez LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi (si de ieri, scuuuuuze ):

Matei al lui bambi si Nectarie al Larisei - sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, cuminti si veseli, sa va bucurati de tot ce e frumos pe lume!!!!

Paulica fara frica - ai trecut si tu la Juniori!!! la multi ani! mami BTZ, sa te bucuri de fiecare moment cu Paul si cu Ovi si...cu noi

RODY draga noastra! sa fii sanatoasa si plina de energie pentru fetele tale minunate si pentru sotul tau, sa ai o viata plina de bucurii si dragoste! si sa ne fii mereu aceeasi prietena apropiata si cu un sfat bun pentru fiecare! Poate la anul ne si cunoastem daca veniti in tara din nou! LA MULTI ANI!!!




Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Si acum pentru delfinasul zilei de 23 iulie, Victoras cel nazdravan, la multi ani puiule drag! cum te-ai ales tu cu dintele spart chiar acum de ziua ta... of! nu fi trista mami, o sa-i apara altul intreg

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Bumblebee- nu fi suparici mami...dintii se schimba...si Antonia are ciobit un dinte...cam un sfert din el..un incisiv lateral...eram in oras la o cofetarie si a muscat de o masa de sticla acum e ok...dintele nu e cariat...hai ca azi sarbatorim

La multi ani Victor delfinas nazdravan !!!

edit: am uitat sa zic avea cam 1 an cand a ciobit dintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

La multi ani si celorlalti sarbatoriti ai zilei !!!

Katalina- David e bine nu a mai facut febra doar kk moale...felicitari pt dintoc

Lala- voi deja ati trecut la canini acusi scapati de durere...bravo

maine ma uit si la poze...acum scriu de pe tel

n buna delfinariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Despre noi...am avut cateva zile aglomerate, cu inchiderea de luna...plus niste restante vechi, vechi...nici acum nu sunt la zi cu hartiile mele

Raducu e in maraieli si boceala de vreo 2 zile, cred ca se mai pregateste vreun dinte, desi scaune moi nu vad inca...poate ne iarta de data asta

In afara de munca si maraiala ne mai si bucuram - merge din ce in ce mai bine singurel azi nici nu vroia sa doarma, vroia doar plimbare...bocea cu disperare daca il duceam la culcare...pana la urma l-am pus in scaunul de masa si l-am lasat sa maraie cu degetul in gura, fireste! in cateva minute s-a linistit si a adormit!

Mai nou in timp ce isi suge degetul isi baga aratatorul de la aceeasi mana in nas cred ca pe langa urechea clapauga (de care a tras cateva luni) vrea si o nara la fel de clapauga, pe aceeasi parte

tot timpul ii scot degetul din nas cand il vad, dar degeaba, in secunda doi e la loc peste ceva ani o sa-mi reproseze ca de ce -am lasat sa se traga de ureche si sa-si labarteze nasul ce sa zic...ioi...

ainotna multumim de intrebare, suntem relativ bine. daca nu va fi foarte obosit sotul meu duminica poate ne vedem la un suc sau in parc undeva! asta daca puteti si voi, fireste!

poate ma suna si coteasca, Cris2010 spunea ca e mai mobila in week-endul asta, poate reusim sa ne vedem si cu ele! Cine mai e la mare?

Fetele din C-ta: Baby, lauri_ca, rubia voi ce faceti duminica asta? ce ziceti de o intalneala?

Mai vb. maine pe tema asta, ok?

lalala, felicitari pentru canin si mult succes cu al doilea! sa iasa repede si fara dureri!

Alice, ce bineca nu a fost nimic grav cu lovitura la cap a Marei!!! Pupam pe frumoasa nazdravana! Burtica ce face? Greturi mai ai? La C-ta cand mai veniti?

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ah...am uitat sa va povestesc..aseara i-am dat lui Raducu sa guste dintr-un cartof prajit

daca ati sti ce ochi cat cepele a facut!!! nu mai puteam sa i-l mai scot din gura! molfaia la el cu o pofta!!! in fine i l-am scos, dar l-a dus la loc singurel! e primul aliment pe care il duce singur la gura! Cartoful prajit ce pacat ca nu pot sa-i dau sa manance

avea si putin usturoi si oregano,,,cred si eu ca i-a placut

ca sa nu mai spun ce mai tragea de paharul meu cu bere ... i-am dat sa guste si din ala putin...mama denaturata ce sunt

o sa pun si poze maine cu dovezile



Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Elena suntem bine. Burta creste ma simt bine. Mara are o vanataie in frunte :)) lovitura zilnica.. In rest mai nimic. Mananca bine doarme bine stam toata ziua pe afara si cam atat.


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 15+

Mergi la inceput