Strugurasi de Sept-Oct 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

OANAIASI, sa ii traiasca sa fie sanatoase si sa se bucure de minunea de fetita! E micuta insa va recupera f repede, am o prietena care a nascut un baiat la 37 sapt si unul la 36 sapt si in max 2 luni erau niste bebelushi tare zdraveni si mereu cu cateva sute de gr mai maricei decat graficul. Transmite-i sa nu isi faca griji din cauza asta!

BUNNY, nu suntem timizi deloc, nici eu nici sotul, ba cam dimpotriva , insa asa cum zice si SEIDANA, ii e teama rau sa "se apuce de ceva" mai ales ca stie ca mi se intareste b urtica daca prestam ceva! Si vb Seidanei, fara finalizare e de neconceput . El zice ca eu nu sunt femeie normala, sa ma "extaziez" doar din cand in cand, mie mi se intampla de fiecare data si de asta nu vrea. Dar totusi inca 3 luni......
La faza cu light secs tot nu ma prind daca inseamna altceva :))

SEIDANA, dar burtica ti-a crescut, nu? Stiu oricum ca nici marimea burticii nu e asa relevanta, cumnata mea abia avea un ghem de burta si era slaba uscata si a nascut o fetita de 3 kg. Deh, ma mai incurajez si eu....
ZUBI si SEIDANA, voi aveti aceeasi "varsta", 34 saptamani! . Va luati la intrecere care ezista mai mult? .......Kiddding!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

31 cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Multumim rach,

eu inca am amotii..
.imi tremura stomacul

Oana 30+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Ahhh, sa o salut pe Marryan si sa ii urez distractie faina la nunta. Asteptam si ceva pozici, ofcourse.

Apoi, Zubi, cum ziceam si ma repet.....chiar daca se spune ca lenea e cucoana mare, in cazul nostru este o cucoana asa de necesara. Nu-ti mai face probleme, bine ca te ajuta sotul sa le mai faci. Acum ai si tu circumstante atenuante, clar.

Lali, nu vreau sa iti dau de lucru , fara sa iti platesc munca. Asa ca daca o sa refuzi, nu iti spun dorintele mele in ceea ce priveste look-ul gentii .....Oricum, nu se vede ca esti novice, esti tu mai modesta.

Nanna, si mie mi se pare uneori ca parca nu mai creste burtica , insa uneori ma speriu cand mi-o vad in oglinda. Nu cred ca atata timp cat bebe este activ, ar trebui sa te ingrijorezi. Poate are mai mult spatiu in interior si de-asta nu se vede asa tare in afara. Relax..


Noi astazi intram in sapt 29. Si acum o sapt jumate dr a zis ca bebe e cu capul in sus, dar ca are loc si lichid suficient sa mai faca tumbe berechet si ca se mai poate intoarce de cate ori vrea el pana la nastere. O sa fie surpriza cum se va pozitiona in momentul nasterii. Asta cred ca era raspuns pentru Zubi??



28+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Bunny! hehehheh ai fost o scumpa . Am si auzit si facut, doar ca problemae ca la finalizare am ditamai contractia! si asta ne sperie pe amandoi! Sotul a zis ca sa nu imi fac griji pt el ca se ocupa el singur, dar mi-e necaz
Mdeh, ce sa facem ne sacrificam pt piticii astia ca sa ajunga mari sa strige: ce stii tu? lasa-ma in pace! . Hehehhe, uite asa ajungem la vorbele mamelor sau bunicilor noastre!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

31 cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh
Eu ma refeream strict inainte de alaptare. Este doar ce m-a sfatuit mama, ca nu e bine sa imi frec sfarcurile sau sa le dau cu crema, ca se pot bloca canalele. Eu nu le am prea bine formate si mi-a spus ca o sa am probleme la alaptat, ca o sa ma doara si copilul o sa ma maraie ca nu poate suge si m-a sugerat sa imi strang puntin sfarcurile intre degete, dar nu foarte tare, pentru ca oricum sunt sensibili de felul lor acum si ar suferi. Tocmai de teama asta ( ca eu am o problema cu durerea...o suport cam greu) , am considerat ca daca imi pun protectiile acelea de silicon pe mameloane o sa ma ajute si la formarea sfarcurilor si nici nu o sa fac rani. Ehhhh, se pare ca m-am inselat si in privinta asta. Sora mea , care a nascut recent , mi-a zis ca nu ajuta nici alea, ca ea a facut rani si cu ele puse si ca parca nici nu simtea cum trage copilul laptic si a preferat sa sufere si sa simta cum trage lapte sa stie ea ca e satul si s-a dat cu o crema recomandata de medic. Acum, nu stiu care e aia, ca ea locuieste in Germania.



Aaah, protectoarele alea de silicon cica-s bune cand ai ragade...protejeaza. Eu le-am luat nu pt c-am facut ragade ci fiindca bebe nu s-a prins la san nicicum, ma gandeam ca nu-i place forma sfarcului,dar el era deja adict al biberonului.

pt formarea sfarcurilor zicea cineva ceva de-o siringa taiata...eu am www.pequetiendas.com/niplette-la-solucion-para-pezones-invertidos-de-philips-avent/niplette/" target="_blank">Niplette insa n-am facut mare lucru cu ea...



Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Azi dimi s a nascut Sofia, are 2.400 kg , scor apgar8, 35 s si sunt bine amandoua. eu am niste emotii de parca as fi nascut eu...

scuze ca am intrerupt discutia cu secsu. trebuia sa va zic si voua.

p.s: e vb de colega mea

Oana 30+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!



Doamne ajuta Oana.. sa fie sanatoasa micuta SOFIA,.... mami sa se bucure de ea....sa aiba laptic si multa liniste

33+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Multumim fetele pt urari!

Sunteti niste dulci! De asta va iubesc!

Oana 30+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Multumim rach,

eu inca am amotii..
.imi tremura stomacul

Oana 30+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!




Oana , felicitari colegei tale. Nu mi se pare ca ar fi prea micuta pitica. Are timp sa recupereze. Sanatoasa sa fie. Si eu sunt nascuta prematur si mama zicea ca am avut un pic peste 2 kg.Eu , pot zice ca am fost mica rau :)))) Si uite ce fameie is... cu copil in burtica.....

Tulaaiii, ..se vede ca dorm pe mine. Inca nici nu am pus nimic in gura...Parca mi-e frica ,sa nu ma apuce iar durerea de stomac.....

29+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

na ca ma faceti sa-mi dau drumu la gura...de masturbare reciproca n-ati auzit¿

seidana cum sa nu se atinga de tine¿ vai ce i-as da...am o amica care iar asa a patit cu sotul, a inghetat de frica burtii, si ea ca sa-l pedepseasca isi facea poze sugerente cu mobilul is i le trimitea dimineata cand el era la birou, si-i scria: ´daca intarzii mult, am sa incep fara tine´

Eu stiu doar ca dupa nasterii v-om fi si mai inghetate, sanii v-or fi ocupati cu ragade si lapte, domnisoara cu lauziile si copciile, timpul scurt, nervii pe moate, mami nedormita, casa intoarsa pe dos...ufff
26+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...


bai a meu e nebun la cap.. imi zice ca acum sanii mei sunt pt pitica si nici macar nu ii mai vede intereanti , ca doar nu se bate cu pitica pe ei ( si el era fan titi)

HAYAT... , fugi la somn.. asa e si a meu cand suna ceasul de nu il opreste de vreo 3-5 ori, si ala suna din 5 in 5 minute .. suficient at eu sa ma trezesc si sa ma umplu de nervi....
Si mie mi-a fost rau ieri, mai ales ca am mancat prune, piersici lebenita si apoi lapte ....
Azi sunt cuminte...


INTREBARE: cate tampoane pt lauzie trebuie sa ne facem? am facut vreo 15, vreau sa le si cos... insa o prietena imi zicea ca din minim 2 pachete de vata.. eu am pachet mare de vata de 200 gr.. si nu stiu ea la ce pachet se refera...

SO HELPPPPP, mamici cu burtici

CIneva face cartofi fierti si snitele.. morrrr de pofta si vreau si euuuuuuuuuuuuuu

33+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Sei, as vrea sa merg la somn. Dar degeaba, ca nu pot dormi. Am adormit un pic de dimineata dupa ce a plecat sotul. Pana diseara pe la 1-2 nema somn. Oricat as incerca. Cand lucram, reuseam sa dorm dupa ce veneam acasa de la munca, macar 2 ore. Si apoi , ma apucam de treaba prin casa. Acum, nici vorba...

Cred ca merg sa imi fac si eu ceva usor sa mananc......Imi incerc norocul....

Legat de tampoane, gandeste-te cu aproximatie cate schimbi pe zi x cate zile de spitalizare ai. Si cred ca mai mult de 4 pe zi nu schimbi. Deci, dupa matematica mea, ai putea sa mai faci inca 5 bucati. Asta pentru 5 zile de spitalizare. Zic si eu ......o parere......

29+ cu minune de

Mergi la inceput