Strugurasi de Sept-Oct 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Dbunny ce comica esti!Eee.normal ca nu s-ar supara sotii daca li s-ar propune si ceva light,acolo,un semisecs[Ionela ) ,ceva, ca doar suntem intr-un secol in care vorbim deschis despre multe,doar ca unele sunt mai pudice,si nu pot spune chiar tot[D:].
Auzi,dar ce ne facem cu May,ca al ei sot e la muuulti km de ea!
Nu am vazut filmul dar pare interesant.

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 33+ cu Ioana Teodora
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Dbunny ce comica esti!Eee.normal ca nu s-ar supara sotii daca li s-ar propune si ceva light,acolo,un semisecs[Ionela ) ,ceva, ca doar suntem intr-un secol in care vorbim deschis despre multe,doar ca unele sunt mai pudice,si nu pot spune chiar tot[D:].
Auzi,dar ce ne facem cu May,ca al ei sot e la muuulti km de ea!
Nu am vazut filmul dar pare interesant.



pt May e cel mai usor, mai ales deca e rusinoasa...telefonul fara fir. May is scumpe convorbirile Anglia-romania¿


26+


Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

lali ce tare esti ma faci sa rid de una singura prin casa, autostrada, pai noi am face pu societate multe daca ei nu fac nimika

semisecs al meu nici nu vrea sa auda, mia zis ieri ca a mucegait deja si a prins praf ca nu se vede , eu iam zis rabda ca io cum rabd de numa

Dbunny si eu mam mirat cum asa am dat toate kg jos, insa ea mia zis ca nu are pielea spinzurata, este ferma si tare asa cum a ft inainte de sarcina, acum io ma gindesc ca la mine pielea e mai puf puf si nu o sa mearga sa le dau pe toate o data asa cite un pik in fiecare luna

zubi si eu sunt la fel imi propun ca fac una alta si tot asa vine sotu seara de la servici si le face el pe unele

fetelor voi ma i aveti dureri ca la menstra cite o data?


fug la dus si apoi la cuafor...

Cea mai fericita mami 34 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

LALI, asa este, nu am mai luat nici in greutate prea mult ( defapt ultima saptaman deloc) insa nici mare lcuru nu am mancat: iaurt cu cereale dimineata si legume fiete cu peste la gratar dup amiaza - dar asta doar ultima saptamana, insa ma gandesc ca burta ar trebui sa mai creasca.... Ma gandesc sa ma duc si luni la eco, la o masuratoae, dar sotul imi zice ca exagerez! Sa, bebe e f activa si vioaie, dar ar avea vreo suferinta ma gandesc ca as observa eu ceva in neregula cu activitatea ei...
BUNNY, e drept ca in ultima vreme am evitat si alimentele cu aciditate. Si eu am mom ca tine, cand ma simt asa usoara si parca nu imi simt deloc burtica sa ma incomodeze sau sa imi fie greu. hmmmmm

Ref la secs, asta ma framanta si pe mine, ca de vreo 3-4 sapt...deloc si inca vreo 3 luni de aici inainte...zau! mi se pare cam mult, mai ales pt un barbat ca eu nu prea mai am chef! Sotul insa nu vrea si pace, e panicat la capitolul asta. Dar ceva "light"...hmmmm nu stiu cum s-ar traduce in practica
Vorba medicului meu cand l-a intrebat o prietena ce a nascut tot cu el, daca secs are voie ( avand colul cam deschis), el i-a raspuns: "da, dar mai superficial, asa" hehehheheh, cred ca la semisecsul pomenit aici se referea, dar nu inteleg cam cum vine!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

31 cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nanna acuma na, depinde si cum sunteti voi ,tu si sot... Noi estem mai nebunatici asa,am luat-o treptat la capitolul asta si de la pudica ce facea numai pe intuneric bezna, si cat mai simplu, am ajuns mai nastrusnici. Nu foarte,dar nici pudici,asa ca pana la urma mai facem si compromisuri sa nu se simta lipsa sexului. Mai usurel,preludiu mai lung, cautat pozitii pe net pentru gravizi(asa zoce sot,ca si el are burta ca amea de mare,chiar nitel mai mare,si rezulta ca suntem doi gravizi), sa ne simtim bine. Depinde si de prejudecatile fiecaruia. Sora mea de ex,daca i-ar propune sotului ei vre-o pozitie mai nastrusnica ar spune ca s-a dus la altul ,ca el e tare pudic si tipicar. Sora mea e mai zuza. La noi e invers,eu sunt mai cuminte si sotul e zuza[D:].Dar eu nu il banuiesc de infidelitati.

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 33+ cu Ioana Teodora
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Dbunny... ce ai facut tu seara? cate petaleai folosit?
A meu a zis ca nu se atinge de mine decat amenintat , si sincer nu vreau sa se atinga de nu e cu finalizare , ca la cat de "statuta" sunt.. m-ar enerva numai sa se joace cu mine de-a soarecele si pisica

NAnna
.. eu din sapt 25 sunt tot la 12 kg... deci de mai bine de 2 luni nu am variatii de greutate, desii intr-o sapt e mai putin in alta mai mult... dr a zis ca nu are treaba cresterea bebelului cu cresterea mea in greutate... ea isi ia tot ce are nevoie, restul raman ale mele.....

33+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Azi dimi s a nascut Sofia, are 2.400 kg , scor apgar8, 35 s si sunt bine amandoua. eu am niste emotii de parca as fi nascut eu...

scuze ca am intrerupt discutia cu secsu. trebuia sa va zic si voua.

p.s: e vb de colega mea

Oana 30+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna ziua dragutelor!


Ajung si eu sa scriu, dupa ce am citit vreo 10 pagini din urma. Moamaa, dar aveti un sporrrr...Mai ales Lali. Tre sa te trimitem sa candidezi in parlament in locul lui Boc.....ca multe s-ar mai face in tara asta... Admir faptul ca ai icnercat sa ne iei la rand cu raspunsurile.

Eu, tin sa imi cer scuze ca nu reusesc sa raspund fiecareia in parte. Am incercat chiar sa dau copy paste in word la unele mesaje de-ale voastre sa nu le uiit si sa raspund sau sa le dau remind in forum ....si tot nu am reusit sa tin pasul, pentru ca volumul de mesaje si informatie este mare. Suntem multisoare si fiecare cu cate o problema.

Uite, de vreo 3 zile ma chinui sa ii spun ceva lui May si nu am reusit nici acum. Credeti ca mai stiu ce ?????

citat din mesajul lui Dbunny
stefy si hayat pai atunci de ce s-au facut atatea creme pregatitoare¿¿ Stiu ca la Dani am folosit una homeopatica de la lab Boiron...sau va referiti sa nu dam cu crema in timpul alaptarii¿


Dbunny, am mesajul tau salvat de cand l-ai postat si nu am apucat sa zic nimic. Eu ma refeream strict inainte de alaptare. Este doar ce m-a sfatuit mama, ca nu e bine sa imi frec sfarcurile sau sa le dau cu crema, ca se pot bloca canalele. Eu nu le am prea bine formate si mi-a spus ca o sa am probleme la alaptat, ca o sa ma doara si copilul o sa ma maraie ca nu poate suge si m-a sugerat sa imi strang puntin sfarcurile intre degete, dar nu foarte tare, pentru ca oricum sunt sensibili de felul lor acum si ar suferi. Tocmai de teama asta ( ca eu am o problema cu durerea...o suport cam greu) , am considerat ca daca imi pun protectiile acelea de silicon pe mameloane o sa ma ajute si la formarea sfarcurilor si nici nu o sa fac rani. Ehhhh, se pare ca m-am inselat si in privinta asta. Sora mea , care a nascut recent , mi-a zis ca nu ajuta nici alea, ca ea a facut rani si cu ele puse si ca parca nici nu simtea cum trage copilul laptic si a preferat sa sufere si sa simta cum trage lapte sa stie ea ca e satul si s-a dat cu o crema recomandata de medic. Acum, nu stiu care e aia, ca ea locuieste in Germania.

Seidana, m-am razgandit. Mi-e mila de pitica ta si de funduletul tau si nu te mai pun pe genunchi sa te altoiesc. Ai promis ca esti mai cumintica azi si te cred pe cuvant. Mai ales ca esti moasa sefa printre noi, dupa visele lui Lali.:))))))

Eu , azi noapte am facut planton , din cauza durerii de stomac. Nush daca am dormit vreo 2 ore pana la 6 dimineata. Pe la 3 m-am trezit si cu un acid de imi venea sa vomit. AM mancat 2 biscuiti sarati si am supt un dicarbocalm, mi-am ridicat pernele mai sus si am incercat sa dorm...AM dormit iepureste pana i-a sunat sotului ceasul sa mearga la munca SI are prostul obicei sa il opreasca si sa doarma la loc si sa sune allaa iaaarr dupa 5 minute. Cum reuseam si eu sa atipesc cum incepea alaa sa urle. M-a apucat disperarea, ca mi s-au mai pus si pitici pe creieras ca Doamne, ce ma fac dupa ce se naste nazdravanul??? Ca n-o sa mai am timpul meu, ca o sa fie mereu in preajma mea, ca o sa trebuiasca mereu sa fiu atenta ce are nevoie ...si cum m-oi descurca?
SImt ca o iau razna si totul numai de la oboseala...


Asa ca, fetele cochetele, nu va suparati ca unora nu raspund...desi as vrea, intentie am......dar pana la fapte.....se pierd neuroni pe drum....

acuma sa vad daca am mai vrut sa zic cuiva ceva.....si revin...



28+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

oanaiasi, felicitari pentru colega ta

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

na ca ma faceti sa-mi dau drumu la gura...de masturbare reciproca n-ati auzit¿

seidana cum sa nu se atinga de tine¿ vai ce i-as da...am o amica care iar asa a patit cu sotul, a inghetat de frica burtii, si ea ca sa-l pedepseasca isi facea poze sugerente cu mobilul is i le trimitea dimineata cand el era la birou, si-i scria: ´daca intarzii mult, am sa incep fara tine´

Eu stiu doar ca dupa nasterii v-om fi si mai inghetate, sanii v-or fi ocupati cu ragade si lapte, domnisoara cu lauziile si copciile, timpul scurt, nervii pe moate, mami nedormita, casa intoarsa pe dos...ufff
26+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput