LMA Nectarie si Matei-Delfinasi in sarbatoare(161)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, multumim de incurajari si laude!

Si eu ma gandeam sa venim in Cluj, in 30, dar am zis ca tac deocamdata, sa vad daca poate sotul. El poate, dar ieri m-a sunat un var de la tara ca si-a terminat restaurantul si ii face sambata aia sfestania- suntem si noi chemati. In mod normal nu m-as duce, dar i-am dat bani imprumut ( mama i-a imprumutat, eu am fost doar curierul) si sper cu ocazia asta sa ii primesc inapoi (adica mama), pt ca era vorba pana in iunie.. e deja sfarsit de iulie. Desi nu cred ca are banii, ca abia acum a terminat constructia -el va face nunti acolo, prima nunta o are in august- deci probabil ne amana cu banii. No, si mergem , ca vor fi multe neamuri pe care le vad doar o data in an (nici atunci nu e sigur). Cred ca trebuie sa ii iau ceva cadou. Normal as lua de casa noua. Dar, asa, de restaurant nou? No, vad eu.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

crispro felicitari pentru primii pasi!!! Sa vezi ce fugi dupa el acuma!

lala felicitari pentru canin!

bumble, paula ce va mai fac feciorasii, sunteti mai binisor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Astazi nu a mai facut febra...e vioi se joaca dar marait nevoie mare...la unul din dinti se vede sparta gingia a avut si doua scaune apoase

au facut ochi..merg sa-i imbrac sa iesim afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

OFF TOPIC!!
cum sa trimit o poza pe forum? as vrea sa va rog sa imi spuneti parerea intre doua poze cu buchete, le-am trimis pe delfinasi, dar ma gandeam sa le pun si aici, dar nu stiu cum

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am fost la un pediatru - cica bubitele is de la caldura, sa il dau cu talc mentolat. fontanela e ok. Eu initial i-am zis ca am venit la ea sa vad ce e cu bubitele si pt o consultatie generala, ca nu i-am facut la un an. Si ea a zis ca la ce bine arata, nici nu e nevoie de consultatie... no, l-a ascultat la plamani, inimioara, in gat, i-a verificat coastele - nici urma de rahitism (eram eu stresata, mai ales ca nu i-am dat deloc fier, asa cum mi-a rec med de fam). La putza- nu e fimoza, dar trebuie tras mai tare la baita. De abia m-am putut uita cum tragea. horror!!! A zis ca s-a adunat pe acolo ceva chestii (gen impuritati, urina), ca niste chistulete mici. Si cel mai bine e sa il vada un chirurg. Mi-a rec un chirurg, e in concediu acum, dar dupa 1 august o sun pe ea si ma programeaza la dansul. Nu e de speriat, nu e caz de intervenit chirurgical, dar tb vazut si facut ceva.

Legat de dinti - crede ca pe la 4 ani, 5 (cel tarziu) e musai de proteza dentara. Maxilarul de sus ii vine peste cel de jos.

No, atat, m-am descarcat.

Racusor, pai pune linkul de la cele doua buchete, daca le-ai vazut pe net. Daca is poze, fa-ti rapid un album picasa, cu cele 2 poze , si pui linkul. Sa ne dam si noi cu parerea.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

OFF TOPIC!!
cum sa trimit o poza pe forum? as vrea sa va rog sa imi spuneti parerea intre doua poze cu buchete, le-am trimis pe delfinasi, dar ma gandeam sa le pun si aici, dar nu stiu cum


mie imi place mult, dar mult de tot, buchetul al doilea . poti pune pozele la mamici pe fb sa-si dea cu parerea, se vad mai usor, si deodata


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ce faci, Rodi??? Pe cand vin musafirii? cum stai cu pregatirile?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

no am intrat iar sa vad ce mai afceti...

rodi, delicios suna ce faci tu de papa, dar musai sa ma abtin...am promis sa fiu fata cuminte,...cel putin pana merg la mare...

mersi de info ref la pasaport...chitanta la CEC ma duc pur si simplu si o platesc acolo, parca, nu?

chiar asa, crispro, denisa, fetele din Mures...nu veniti si voi in 30 la Cluj???? sa punem de-o MISA mai mare?



LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - ziua lui Filip

ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Otiliiiiiiiaaaaa, cum sunteti?

bambo, uff, si Bea e cu scaune apoase, dispeeeer, parca nu se mai termina. Abia asteptam sa vina caldura sa scapam de raceli, acum e cald si ne kkm imprastiat. Sanatate, bine ca nu mai face febra.

enik, vazut PM. Cand intru in mail iti trimit invitatie de join la grup. Mai pe seara, da? Acum vrem sa iesim. Azi a batut vantul tare, acum s-a mai potolit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Ce faci, Rodi??? Pe cand vin musafirii? cum stai cu pregatirile?


hai, da o fuga sa vezi!!

is gata cu toate, mai putin aranjatul mesei si dushul meu. nu stiu cand vin musafirii, mai tarziu ca acuma e prea cald!! peste vreo 2 ore! azi am tot mancat intruna, cred ca-n pantaloni scurti ii astept, ca aia sigur ma incap


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput