LMA Nectarie si Matei-Delfinasi in sarbatoare(161)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ei fete dragi, ce-as mai vrea eu sa ma traga de tricou, Albert cand simte sanul si e treaz strange buzele si intoarce capul .

Aelita, multumesc din suflet pentru sfaturile minuante cu alaptatul, tot nu vreau sa renunt, aseara iar a supt in somn, putin, dar a supt. Mai insistam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crissteo, multumesc . esti o mamica minunata


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LAAAAA MUUUULTI AAAAAANI !!!!!!!!!!
RODICA!!!!!!!!!!!!!!!!





CRIS,insista ,insista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

LA MULTI ANI, MATEI!!
LA MULTI ANI, NECTARIE!!




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Rody, LA MULTI ANI!!! Esti o mamica absolut superba si o prietena virtuala minunata! Cand ma gandesc la tine in primul rand ma gandesc de cate ori am "pufnit" in ras la postarile tale si de cate ori l-am trezit asa pe Matei cand era mic.
Te felicit pentru tot ceea ce faci si pentru minunata ta familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Dragele mele prietene virtuale,

eu sunt iar in urma - deja e un lucru obisnuit - dar nu ma las, ajung eu la zi. De cand cu povestea cu cruciulita, nu il mai las pe Matei nici o clipa nesupravegheat, inca sunt stresata si panicata de la acel eveniment.

Maine dimineata plecam la Pitesti, spre seara avem petrecerea piticului la care o sa ii luam si motul. O facem la Pitesti pentru ca acolo sunt parintii,socrii, nasii si aproape toti prietenii nostri.Asa ca iar nu am sa intru cateva zile, dar promit sa revin cu poze si cu povesti.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

aelita, bambi, multumesc

parca va si aud pe toate cantand , of ce dragi imi sunteti!!

i-am servit pe ai mei cu un pahar de suc si i-am trimis la culcare, Isa doarme de o ora, asa ca ma duc si eu langa ei, sper sa dorm mai mult dimineata

acum... 23 de ani (nu, Crissy? ), ce vremuri!! mama umbla cu bunica prin sat pe la primar, sa faca ceva s-o primeasca asistenta pe mama la dispensar sa nasca!! vezi bine, nu avea fisa medicala acolo si n-o putea primi (fisa era la dr din Bistrita). plus ca era duminica noaptea, doctorita era la casa ei de la oras, a trebuit sa scoata gainile din salon sa-i faca loc pana la urma mamei mele sa ma nasca. la 3.45 am venit pe lume si ii multumesc mamei inca o data ca mi-a dat viata, desi noaptea aia era sa-i fie ultima, singura intr-o cladire, cu hemoragie si un copil mic nou-nascut in brate . mi-au dat lacrimile cand m-au sunat ai mei la miezul noptii sa-mi cante la multi ani. mi-a spus mama ca i-au inflorit gladiolele in gradina, nu le-a lovit gheata -in fiecare an de ziua mea imi aducea gladiole! acum am doua flori chiar aici, sub ochii mei, una de 10 si una de 1 an . hihi


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

La multi ani, Matei!!!

La multi ani, Nectarie!!!


La multi, multi ani sanatosi si fericiti alaturi de cei dragi, Rodyka!!! Iti doresc tot binele din lume, iar 'floricelele' tale sa te faca mandra de ele!!!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Salutari de la mare, de la soare!
Azi, de soare am avut parte mai pe seara.
Noi suntem 'sechestrate'(nu am masina) in Mamaia sat, pana sambata cand vine sotul.
Lui SN, ii place foarte mult, mai ales baia in nisip. In prima zi am introdus un aliment nou in diversificare, nisipul. A fost gustarea inainte de cina. Ii place si in apa, dar sunt multe, multe, multe alge in apa, zici ca-i o supa de alge marea. De pe plaja plecam numai cu scandal.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Enik, bine ai revenit!

Multa sanatate la bolnaviori.

Noi n-am facut nici febra, nici diaree la dintisori si tocmai ne-a spart gingia al doilea de sus (al 6-lea la numar). In schimb plansete neconsolabile in somn. Nici nu vrea sa ma gandesc ce-o sa fie la canini si masele.

pentru bubitele de la caldura/transpiratie, doua linguri de amidon alimentar in apa de baie si o lingura de bicarbonat de sodiu la litru de apa pt clatit. Noi am avut succes. Sfaturile sunt de la pediatra noastra.



de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput