LMA Nectarie si Matei-Delfinasi in sarbatoare(161)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

off topic

mamici, spuneti-mi si mie va rog cine are bona, menajera (sau daca aveti cunostinte care au) ce salariu le dati? puteti sa-mi raspundeti pe PM daca vreti.

Eu am vorbit cu cineva pt menaj si supraveghere copil, 8 ore pe zi, cinci zile pe saptamana si m-am gandit la 800 lei plus carte de munca (aici mai platesc vreo 500 lei cred, darile la stat).
Daca vine zilnic, menajul va fi usor (aspirat, sters pe jos, sters praful, calcat rufe cand e cazul) si supravegheat/distrat copil, NU hranit, NU schimbat.
Ea mi-a dat de inteles ca vrea mai mult de 10 mil.



de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Eu am dormit azi cu SN de la 4 jumate la 6 si nu mi-e somn deloc. Maine dimi, cand mi-o da trezirea o sa fiu zombi.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Din auzite, nu se recomanda intarcarea vara, pt ca e pericol de deshidratare pt mama.

Si eu mai alaptez, dar SN, inca nu ma trage de haine. In schimb, de multe ori dupa ce se satura ma musca. Sau cand insist s-o adorm la san si ea nu vrea. Azi de exemplu m-am chinuit o ora jumate s-o adorm.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Am vrut sa zic multe, dar nu-mi mai amintesc


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Borcanelele cu mancare pt mare le-am sterilizat in cuptor, o ora la 60 de grade si le-am lasat acolo pana s-au racit. Compozitia am pus-o fierbinte.
Am pus legume (trei combinatii) cu ficat, pui si somon. Am dat din fiecare. Se pastreaza foarte bine. Au un miros foarte placut cand le desfaci, a mancare proaspata. In prima zi i-am dat ficat cu legume si mi-am facut singura pofta de bine ce mirosea. Am mai pus si dovleac cu mar, facute la aburi. I le dau la cina cu branzica si iaurt.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Crissteo, merci de info cu ferma animalelor. Negresit o sa ajungem si noi pe-acolo.

Maine, daca nu adorm cu SN la pranz, pun poze cu mancatoarea de nisip.

Victo, ce tort insirat ati avut.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Noapte buna!

(inchid si eu calculatorul,poate ma ia somnul)


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cineva nu avea somn. S-a trezit mandruta mea la 3.15 .
Asa ca preluam -ul si continuam sa cantam cu mare drag "La multi ani Rody draga noastra draga!!!!!".
Sa fi sanatoasa, sa te bucuri de comorile tale, sa fie cuminti si ascultatoare, sa ramai aceiasi prietena minunata pentru noi toate, sa te bucuri de iubirea sotului tau, sa fi la fel de frumoasa inca 100 de ani!!! Toate gandurile si urarile bune din lume sunt acum pentru tine. La multi ani mamica noastra draga!!!!!!!! Ai un suflet minunat si ma bucur ca te-am cunoscut chiar si doar virtual. E o onoare sa fiu prietena ta!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!

La multi ani Nectarie si Matei!!Sa fiti sanatosi, voiosi sinorocosi!
Dau cafea pentru cine doreste..
Eu is treaza de la 5, urla Cristi de ziceai ca-l tai!!Acu face ture prin casa cu un bat in mana..Cainele roade un carlig de rufe ...unul din cele pe care le cauta Cristi si le arunca pe jos..
Apropo de febra, mie pediatra mi-a zis ca febra nu face de la dinti si cand are sa merg la ea.nu a fost cazul pana acum, Doamne ajuta, dar ce sa zic, sunt copii si copii..fiecare reactioneaza altfel la eruptia dentara.
Fi-miu nu mai vrea la olita.cum il pun incepe foiala si dupa 3 minute caraiala.dupa ce il iau face direct in pampers.asta de vreo saptamana.deocamdata nu inteleg motivul dar poate ii dau eu de cap.

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

RODY, LA MULTI ANI!!

Sa fii fericita si sanatoasa, sa te bucuri de familia ta, de printesele tale scumpe, sa ai noroc mereu!Iar fetele tale sa iti aduca numai bucurii si multumire !

Pupici multi multi multi!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput