Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

La multi ani!!! Magnetism!!!!!!!!!!!tot ce-ti doresti
Bebelu te inteleg cu timpul ca asa eram eu pana sa vina mama si cand ma gandesc ca in septembrie pleaca
noua ne da si al 2-lea dintevai de viata mea
Irinuka..ai facut iaurt?pup dulce

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

DOLORESS, baga, mami, linistita. Nu-l imbeti!

CATALINA, da, saracut la Biogood (habar n-aveam ca e si-n Dorobanti). Am luat piersici, mere, banane, pepene galben (cite putin din fiecare), ceapa, morcovi. Joia seara primesc marfa, deci vinerea dimineata e bine de mers. Si mie mi s-au parut scumpute...
Cu bubitelei fetei... eu cred ca-s de caldura. Pune mai putin dero totusi si mai putin sapun cind o speli.
In alta ordine de idei, da, sunt profa de romana, hi, hi. La un colegiu din Pitesti. Am un salariu de abia-l car! Noroc ca mai fac pe designeritza la firma sotului. Deh, mama e profa de romana, fata nu sari departe de trunchi...Nu ma intrebati cu bac-ul, ca va tin un discurs de-o pagina.
Intilnirea a fost o reusita, am avut profi universitari in sala, artisti, studenti.
Revin, ca plinge
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

[emoticon cu capul in pamant]Lorich, La multi ani! Sa fii sanatoasa si iubita si sa-ti mearga toate dupa pofta inimii!

(scuze de intarziere, credeam ca am dat cu urari in tine, dar se pare ca nu dadusem)


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Asa. O culcai. Da` fug la ailalta ca ma biziie ca a cazut cu rolele si si-a rupt fundu`.

Da` ce harnica e Doloress...

MAYANE, ce dulcica esti.

BEBELU, eu nu prea le am cu dive, dar cred ca orezul e f bun, merge. A pus ROXX un link in care era o tanti care gatea diverse pt bebei, una din mincaruri era de orez. Stai putin. Uite: http://weelicious.com/category/recipes-6-9-months/
Multumim, ROXX.

Fug,
Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Gabi;tot respectul duamna profa nu stiam
Mario si-a rupt fundu cu bicicleta..deja am luat contractubex pt cicatrici..e plin plin pe coate,genunchi..cand o sa fie mare,poate imi reproseaza ca nu am avut grija de El.

Bebelu;merge orezul..Noi il folosim pentru ingrosarea mancaricii..dar la 6 luni o sa-i dau cu carnita ,cu legume..asa fiert..merge si cel brun

Fetelor am dat de mina de aur azi
la magazinul de CARITAS AM GASIT
Weleda demachiant 5 ron
Seba med sun 50 factori 5 ron
Seba med sun 30 factori 3 ron
zahar de trestie 4 ron cutia
labello Weleda 1 ron!
Am facut plinul..cele pt plaja sunt valabile un an dupa desfacere..deci mi-s bune si la anul

Dac vrea careva dintre voi ,cumpar si trimit prin posta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

am gasit si preturilewww.dermocosmetice.ro/index.php?main_page=index&cPath=82" target="_blank"> reale
la toate si la Weleda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey! Seara buna si de la noi!

La multi ani Magnetism! Sa fi sanatoasa si la fel de voioasa si fericita ca si acum!

Mai fetelor asteptati-ne si pe noi cu dintisorii... chiar asa... sa va bagati toate in fata... si nu cu unu, chiar si cu 2 a?
Nu ma plang ca mi-e bine fara dar parca mi-ar placea sa-l vad si eu iepurash mic si dragalas.
Angie deci la tine e Zana Maseluta a? Ne cauta pe noi dar am plecat prea repede si a zis ca daca tot e acolo sa-i lase o amintire lui Tudor. Pupici la iepurasul vostru cuminte!

Ralu' si voi mami? Sa treaca repede - repede starea de agitatiei a buburuzei tale scumpe!

Huff ce trebuia sa mai zic? Am cam uitat...

Iaurt acum ma duc sa-l incerc... imediat va zic ce afacere am facut...
Am revenit - am degustat - ma declar multumita. Am incercat sa fac si cu lapte praf (ca citisem ca il ingroasa) dar nu-mi place. Este destul de gros si cel fara si mult mai natural. Apoi am mai incercat cu dulceata de visine fara zahar si chiar mi-a placut mult, dar si cu dulceata de piersici fara zahar care e si el bunut.
Deci da - merita - am facut treaba buna!

Ma duc sa mai aranjez cate ceva prin casa asta ca iar e dezastru...




Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

gabiv, mersi profa ! Mult succes in continuare proiectului tau! Cu Mircea Handoca ati vorbit?

Bebelu, chiar vroiam sa te intreb ce mai face Buba, ca ultima data ne-ai spus ca iar au navalit mucii peste voi. mamica incercata!

Mada, vacanta frumoasa in doi si sa-l stapanesti sanatoasa pe domnul 90! Frumoase poze!

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru urari, va multumesc tuturor fara exceptie sunteti minunate!! De aceea va doresc tuturor ceea ce imi doresc mie si mai ales sa va traiasc copii sa va bucurati de ei asa cum ma bucur eu de copii mei!!!Iar cele care mai doriti un copilas ma rog la DD sa va indeplineasca dorinta!!!
Tunde nu promit nimic insa incerc sa rezolv problema ta Luni cand ajung in Buc, s avb cu cineva de la Help Net( cu diriginta), insa te rog sa-mi spui exact ce vrei si cat si mai ales ce concentratie, mai am alte 2 surse de unde pot face rost, asa ca de-mi PM cu ce vrei!!!

Mergi la inceput